Zajímavosti, aktuality

10 tipů na návštěvu pohádkových míst


Máte rádi pohádky? Rádi byste zažili alespoň trochu z té tajemné atmosféry, která na vás pokaždé dýchne při sledování českých pohádek? Pak se určitě vydejte do míst, kde se pohádky natáčeli.
10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Anděl Páně10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Jak se budí princezny10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Červená Lhota - Zlatovláska, Autor: Zdeněk Svoboda, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Veselý kopec, Zdroj: www.vesely-kopec.eu10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Pernštejn, Autor: Marzper, Zdroj: Dílo volné - licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs
Prohlédnout si můžete místa, kde žil Vilém Brtník z Brtníku se svou dcerou Leontýnkou, kde obul princ Popelce její střevíček, kde našel Jiřík svou Zlatovlásku, kde Jindřich z Pohádky ze mlejna hledal svou zakletou princeznu. Můžete si projít Diamantové skály z pohádky Třetí princ, sejít schody do pekel nebo třeba navštívit vesnici dřevorubce Drnce z pohádky Lotrando a Zubejda.

 

10 tipů na návštěvu pohádkových míst

Hrad Krakovec

Právě na tomto hradě se natáčela pohádka Ať žijí duchové. Zde si Vilém Brtník z Brtníku tak mocně přihýbá z lahve Alpy a děti s vydatnou pomocí trpaslíků opravují hrad, který jim byl svěřen do péče. Také zde sídlil obávaný Mrakomor z pohádky Princ a Večernice.

 

Hrad Kašperk

Na tomto romantickém místě ukrytém v šumavských lesích se natáčela zimní pohádka Anděl Páně. V pohádce se objevuje především nádvoří hradu Kašperk. Exteriéry se natáčely v okolí hradu a na dalších místech Šumavy. V pohádce se objevuje také nedaleký kostelík sv. Mořice (na vrchu Mouřenec nad obcí Annín).

 

Hrad Helfenburk u Bavorova

Na tomto tajemném hradě hledá Jindřich z pohádky Princezna ze Mlejna svou zakletou princeznu.

 

Zámek Červená Lhota

Sluha Jiřík získá od rybářů loďku a jede si na tento romantických zámek pro princeznu Zlatovlásku. Projížďka na pramici po zámeckém rybníku kolem dokola zámku Červená Lhota je návštěvníkům zámku umožněna i dnes. Loďky se půjčují přímo u vody a provozní doba půjčovny je stejná jako otevírací doba zámku.

 

Skanzen Veselý Kopec

Vesnička dřevorubce Drnce z pohádky Lotrando a Zubejda žije i dnes čilým životem. Od jara do Vánoc se zde konají akce, které již mají svou tradici. Navštívit můžete velikonoční akce, jarmarky, hrnčířské či bramborové soboty nebo akce určené pro rodiny s dětmi.

 

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn patří mezi nejkrásnější hrady v České republice. Je proto také jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Pro svou neopakovatelnou atmosféru se objevuje v mnoha pohádkách. Mezi nejznámější patří Jak se budí princezny, Sedm krkavců, Pták Ohnivák, Sůl nad Zlato, Čert ví proč.

 

Hrad Roštejn u Telče

I zde se natáčela pohádka Jak se budí princezny. Hrad Roštejn je v ní domovským hradem princů Jaroslava a Jiřího. Dnes zde neuvidíte prince Jaroslava prchajícího z okna hradu, aby zachránil princeznu Růženku, zato na Vás v Malém ochoze čekají strašidla a příšerky vyskytující se v současnosti i dříve v českých zemích.

 

Adršpašské skály

Tajemné Diamantové skály, ve kterých zmizeli dva bratři Jaromír a Jaroslav z pohádky Třetí princ. Jistě si vybavíte i krásné prostředí zatopeného lomu bývalé pískovny. Dnes si zde od května do konce října můžete vypůjčit loďku a vychutnat si všechnu tu ohromující krásu z vodní hladiny.

 

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov je místem, kde se natáčelo hned několik pohádek. Švec Jíra zde letěl za svou Jasněnkou v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci, natáčela se zde pohádka O medvědu Ondřejovi, Třetí sudička, Arabela se vrací, Rumplcimprcampr, Království potoků a mnoho dalších. Akce a speciální prohlídky, které se na hradě Bouzov pravidelně konají, na tyto pohádky často navazují.

 

Hrad Křivoklát

Pohádka Škola princů se točila celá na hradě Křivoklátu a také v jeho okolí. Více či méně se Křivoklát objevuje i v dalších filmech – Noc na Karlštejně, Anděl Páně, Třetí princ, Tři veterání, Kletba bratří Grimmů a v mnoha dalších.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Solné lázně Sole Felsen Bad, Gmünd

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Zámek a park v Lešné u Valašského Meziříčí

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

Školní exkurze a výlety

DAC HOBIT Plzeň - Samostatné plavání dětí v bazénu 33. ZŠ Skvrňany

Výběr školních exkurzí a výletů

Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

Poslední komentáře ...

Výstaviště - Incheba, Plavecký bazén Praha Holešovice

Prosím o zaslání rozpisu plavání pro seniory zdarma Děkuji Sp.

Areál Barochov - Lanové centrum ZIPTRIP

Dobrý den, park je zrušen úplně nebo jen dočasně? Díky za odpověď

Pstruží farma Bělá

kdy otvirate apecete pstruhy dekuji

ZUŠ Praha 9, Učňovská

...

Zobrazit další příspěvky »