Zajímavosti, aktuality

10 tipů na návštěvu pohádkových míst


Máte rádi pohádky? Rádi byste zažili alespoň trochu z té tajemné atmosféry, která na vás pokaždé dýchne při sledování českých pohádek? Pak se určitě vydejte do míst, kde se pohádky natáčeli.
10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Anděl Páně10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Jak se budí princezny10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Červená Lhota - Zlatovláska, Autor: Zdeněk Svoboda, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Veselý kopec, Zdroj: www.vesely-kopec.eu10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Pernštejn, Autor: Marzper, Zdroj: Dílo volné - licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs
Prohlédnout si můžete místa, kde žil Vilém Brtník z Brtníku se svou dcerou Leontýnkou, kde obul princ Popelce její střevíček, kde našel Jiřík svou Zlatovlásku, kde Jindřich z Pohádky ze mlejna hledal svou zakletou princeznu. Můžete si projít Diamantové skály z pohádky Třetí princ, sejít schody do pekel nebo třeba navštívit vesnici dřevorubce Drnce z pohádky Lotrando a Zubejda.

 

10 tipů na návštěvu pohádkových míst

Hrad Krakovec

Právě na tomto hradě se natáčela pohádka Ať žijí duchové. Zde si Vilém Brtník z Brtníku tak mocně přihýbá z lahve Alpy a děti s vydatnou pomocí trpaslíků opravují hrad, který jim byl svěřen do péče. Také zde sídlil obávaný Mrakomor z pohádky Princ a Večernice.

 

Hrad Kašperk

Na tomto romantickém místě ukrytém v šumavských lesích se natáčela zimní pohádka Anděl Páně. V pohádce se objevuje především nádvoří hradu Kašperk. Exteriéry se natáčely v okolí hradu a na dalších místech Šumavy. V pohádce se objevuje také nedaleký kostelík sv. Mořice (na vrchu Mouřenec nad obcí Annín).

 

Hrad Helfenburk u Bavorova

Na tomto tajemném hradě hledá Jindřich z pohádky Princezna ze Mlejna svou zakletou princeznu.

 

Zámek Červená Lhota

Sluha Jiřík získá od rybářů loďku a jede si na tento romantických zámek pro princeznu Zlatovlásku. Projížďka na pramici po zámeckém rybníku kolem dokola zámku Červená Lhota je návštěvníkům zámku umožněna i dnes. Loďky se půjčují přímo u vody a provozní doba půjčovny je stejná jako otevírací doba zámku.

 

Skanzen Veselý Kopec

Vesnička dřevorubce Drnce z pohádky Lotrando a Zubejda žije i dnes čilým životem. Od jara do Vánoc se zde konají akce, které již mají svou tradici. Navštívit můžete velikonoční akce, jarmarky, hrnčířské či bramborové soboty nebo akce určené pro rodiny s dětmi.

 

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn patří mezi nejkrásnější hrady v České republice. Je proto také jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Pro svou neopakovatelnou atmosféru se objevuje v mnoha pohádkách. Mezi nejznámější patří Jak se budí princezny, Sedm krkavců, Pták Ohnivák, Sůl nad Zlato, Čert ví proč.

 

Hrad Roštejn u Telče

I zde se natáčela pohádka Jak se budí princezny. Hrad Roštejn je v ní domovským hradem princů Jaroslava a Jiřího. Dnes zde neuvidíte prince Jaroslava prchajícího z okna hradu, aby zachránil princeznu Růženku, zato na Vás v Malém ochoze čekají strašidla a příšerky vyskytující se v současnosti i dříve v českých zemích.

 

Adršpašské skály

Tajemné Diamantové skály, ve kterých zmizeli dva bratři Jaromír a Jaroslav z pohádky Třetí princ. Jistě si vybavíte i krásné prostředí zatopeného lomu bývalé pískovny. Dnes si zde od května do konce října můžete vypůjčit loďku a vychutnat si všechnu tu ohromující krásu z vodní hladiny.

 

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov je místem, kde se natáčelo hned několik pohádek. Švec Jíra zde letěl za svou Jasněnkou v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci, natáčela se zde pohádka O medvědu Ondřejovi, Třetí sudička, Arabela se vrací, Rumplcimprcampr, Království potoků a mnoho dalších. Akce a speciální prohlídky, které se na hradě Bouzov pravidelně konají, na tyto pohádky často navazují.

 

Hrad Křivoklát

Pohádka Škola princů se točila celá na hradě Křivoklátu a také v jeho okolí. Více či méně se Křivoklát objevuje i v dalších filmech – Noc na Karlštejně, Anděl Páně, Třetí princ, Tři veterání, Kletba bratří Grimmů a v mnoha dalších.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Lanový park Kristýna - Program pro školní výlety

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

IMG_2053_6D.jpg

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Hauenštejn - Horní Hrad - Dětský den

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »