Rubriky
Magazín

Nejlepší lyžařské areály v Rakousko vhodné i pro děti

Předsevzali jste si, že si letošní zimní rodinnou dovolenou užijete skutečně naplno? Skvělou volbou, jež nadchne všechny členy domácnosti, je pobyt v některém z oblíbených rakouských horských středisek.

Dovádění v jiskřivě bílém prašanu vás přenese do bezstarostných dětských let, kdy žádná sjezdovka nebyla příliš prudká, sníh za kapucí nestudil a energii do dalších her jste načerpávali ze slunce. Rakousko vám dovolí být znovu dítětem a užít si chvíle plné pohody, pohybu i relaxace. 

Lyžařský ráj Zillertal

Zillertalské údolí, zasazené do panenské přírody východních Tyrol, vám vezme dech krásou horských scenérií, rekordním množstvím sjezdovek, vynikající infrastrukturou, množstvím nevšedních atrakcí pro děti všech věkových kategorií i lyžařskými školami a školičkami, kde se vystrašení začátečníci pod vedením zkušených instruktorů promění v suverénní sjezdaře.

V oblasti, výstižně pojmenované, Zillertal Arena můžete na jeden skipas brázdit úctyhodných 143 kilometrů dokonale upravených sjezdovek, 200 kilometrů běžeckých tratí či závodit s větrem na tobogánové dráze Arena Coaster v Zell am Ziller.

V Zell am Ziller rozveselí děti maskot v podobě žlutého slona, s nímž se setkají v dětských areálech, kde je kromě mnoha atrakcí a soutěží nadchne i lyžařská diskotéka, sáňkařská dráha nebo přehlídka sněhových soch.

Termální areál Erlebnistherme Zillertal prohřeje sportem ztuhlé svalstvo v zážitkových bazénech s mořskou vodou, vlnobitím nebo během jízdy na 134 m dlouhém tobogánu. Lekci krasojízdy tu můžete svým potomkům dát na prostorném kluzišti.

Milovníkům zvířat otvírá své brány ZOO Wildpark Hainzenberg, kde je možné v přirozeném prostředí pozorovat a nakrmit muflony, kamzíky, jeleny i roztomilá divoká prasátka.

Pohádkový skiregion Ramsau am Dachstein

Jakmile se začne teplota v oblasti štýrského regionu Ramsau blížit k nule, srdce milovníků zimních sportů pookřejí. Adrenalinové chvilky slibuje největší přírodní atrakce v oblasti – ledovec Dachstein s vyhlídkovým místem Skywalk, ledovým palácem či visutým mostem, klenoucím se nad 400 m hlubokou propastí.

Jako v ledovém království si budou připadat malé princezny i odvážní neposedové v dobrodružné vesničce s 8 zážitkovými sjezdovkami, kouzelným výtahem, eskymáckým iglů, indiánským týpí, houbovými domky, trpasličí loučkou, dračí bobovou dráhou, dětským hřištěm, mini ZOO a lyžařskou školičkou.

Celý areál je rozdělen podle věkových kategorií a na své si tak přijdou předškoláci i netrpěliví čekatelé na první velký sjezd.

Chuťovým buňkám zalahodí koblihy se sýrem, poctivé polévky nebo domácí štrůdl, jež na dubovém stole některé z mnoha horských chat chutná jako od babičky.

Moderní SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental

Při lyžování v jednom z nejmodernějších světových ski areálů, ležícím nedaleko olympijského Kitzbühelu, vás může hřát u srdce fakt, že elektřina potřebná k provozu vleků a lanovek je získávána výhradně z obnovitelných zdrojů. SkiWelt Brixental může nabídnout hodně.

Dokonalé lyžařské zážitky vám tu zaručí nejen ekologické smýšlení provozovatelů, ale také důmyslné propojení devíti sousedních obcí, které dalo vzniknout 288 km sjezdovek, 90 moderním lanovkám, 3 dětským fun parkům, 3 sáňkařským drahám i největšímu areálu pro noční lyžování v Rakousku.

U horní stanice lanovky Hochbrixen vyrůstá každoročně snově krásná iglů vesnička a zážitkový park s efektně nasvícenými ledovými sochami.

Na čerstvém horském vzduchu, v nadmořské výšce 1 650 m působí oblíbená lyžařská škola KinderKaiserland. Zábavné individuální i skupinové lyžařské lekce tu v malebném venkovském prostředí mohou absolvovat jak děti od 2 let tak i začátečníci z řad dospělých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *