Rubriky
Magazín

Využijte dovolenou jako příležitost pro zlepšení angličtiny vašeho dítěte

Jedete s dětmi na dovolenou a máte obavu, že vám zatím zakrní v angličtině? Právě naopak. Ani na dovolené nemusejí z cizího jazyka vypadnout. Otevírá se vám nespočet možností, jak angličtinu potrénovat.

Učení během dovolené? Žádný problém

Školáky už zase čekají jarní prázdniny a vy plánujete vyrazit s dětmi na nějaký čas pryč? Možná se bojíte, že vypadnou z učení a těžko se budou k rutině vracet. Vůbec nemusíte mít strach. Během dovolené totiž máte děti celou dobu na starost vy, a to je ideální čas na to, nastavit jim každý den několik minut, během kterých se budou věnovat angličtině. Vše samozřejmě zábavnou formou, protože právě ta je klíčem k úspěchu.

Využijte k tréninku každodenní činnosti

K učení angličtiny opravdu stačí pár minut denně. Pokud se chystáte do zahraničí, máte navíc tu výhodu, že si děti mohou vyzkoušet konverzaci přímo na místě při běžných činnostech. Není to právě jeden z důvodů, proč budou angličtinu potřebovat? Vezměte je do obchodu nebo do restaurace, ať samy řeknou prodavačce nebo číšníkovi, co chtějí. Buďte s nimi jako podpora. Když konverzaci zvládnou, budou na sebe pyšné, což zvýší jejich sebevědomí i motivaci k učení.

Připojte se na online lekci angličtiny i na dovolené

Na dovolenou si s sebou nezapomeňte vzít počítač, aby se děti mohly připojit na lekci výuky online. Pomůže vám angličtina pro děti s Kideo. Lekce trvá 25 minut a dítě bude mluvit s rodilým mluvčím „face to face“. Máte obavu, že nemá takovou úroveň angličtiny, aby se zvládlo domluvit třeba s americkým lektorem? Žádný strach. Lektor se přizpůsobí věku, jazykové vybavenosti a zálibám vašeho dítěte. Stejně jako v případě desetiletého Honzíka. „Musím přiznat, že jsem si nikdy nemyslela, že náš syn (10) se bude tak rád věnovat angličtině. Honzík se ji ve škole učí od první třídy, ale až s Kideem udělal velký pokrok. Na každou lekci s naší bezvadnou lektorkou Zoe se moc těší,“ sdílela svou zkušenost jeho maminka Veronika.

Jak trénovat jazyk zábavně?

Kromě online doučování a běžných situací, které se na dovolené nabízejí, můžete s dítětem třeba hrát hry v angličtině, podívat se na pohádku v originálním znění nebo překládat písničky. Každá minuta, kterou děti stráví poslechem, překladem nebo opakováním slovíček, se počítá. Když dítě samo uvidí, že nějakou situaci zvládlo nebo že se zlepšuje, bude to pro něho další motivace k učení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *