Zajímavosti, aktuality

Kam s dětmi, když prší a je nevlídno


I v sychravém podzimním počasí se dají podnikat výlety, které si užije celá rodina.
Hornické muzeum PříbramKam s dětmi, když prší a je nevlídno - Hvězdárna BrnoKam s dětmi, když prší a je nevlídno - Brno - Moravská vesničkaKam s dětmi, když prší a je nevlídno - Centrum dřevařství ModravaKam s dětmi, když prší a je nevlídno - Království železnic

Nevlídné počasí není překážkou, která by vás měla odradit od cestování a ochudit o společné zážitky a dobrodružství! Pokud tedy rádi vyrážíte na rodinné výlety, nečekejte na léto a vydejte se vstříc novým zážitkům i přesto, že je za okny deštivo. Pokud si lámete hlavu, kam vyrazit na takový podzimní výlet, nechce si inspirovat následujícími řádky. V nich vám totiž představujeme nejzajímavější místa, která budou skvělým cílem pro váš podzimní rodinný výlet.

 

Hlavní město Praha

Muzeum LEGA (Praha)

 • Muzeu LEGA, „hračky století“, se nachází v samotném centru Prahy. Jedná se o první soukromé muzeum LEGA v Praze, kde najdeme 20 tematických expozic, které jsou poskládané z více než milionu LEGO kostiček. Modely, které si zde můžeme prohlédnout, jsou různé velikosti i různého stáří. Na konci prohlídky čeká děti hrací koutek, kde si mohou hrát, stavět a skládat modely z LEGO kostiček.
 • Více informací najdete na www.muzeumlega.cz.

Království železnic (Praha)

 • Největší modelová železnice u nás je fascinující podívanou pro děti i dospělé. Při návštěvě Království železnic nahlédnete do zmenšeného a přitom dokonale fungujícího světa se stovkami metrů kolejí, po kterých se pohybují desítky modelů vláčků… Uvidíte také LEGO vláčky, budete moci zhlédnout LEGO filmy, nachází se zde také dětský koutek.
 • Více na www.kralovstvi-zeleznic.cz.

 

 

Jihočeský kraj

Hopsárium (České Budějovice)
 • Toto zastřešené zábavní centrum můžeme právem nazvat světem rodinné zábavy. Rodiče se zde zapojují do dětských her a dovádí se svými dětmi – většina atrakcí je totiž konstruována i pro dospělé. Mezi atrakce, které v Hopsáriu najdete, patří žralok, kterému se dá vlézt do tlamy, nafukovací loď, kopec, ze kterého se sjíždí na nafukovacích kruzích, dětská lezecká stěna nebo šest maxitrampolín. Zábavu i poučení hledejte na dopravním hřišti, ke kterému patří šlapací auta pro malé i velké.
 • Více informací na www.hopsarium.cz.
Hřiště BezBot (České Budějovice)
 • Hřiště BezBot je další dětské hřiště, které slibuje spoustu legrace za každého počasí. Děti zde mohou nejen vybít veškerou svou nashromážděnou energii běháním, lezením, klouzáním a kutálením, ale také rozvíjet své dovednosti a svou fantazii. Součástí hřiště je také oddělená měkká hrací plocha pro batolata.
 • Více informací na www.bezbot.cz.

 

 

Jihomoravský kraj

Hvězdárna a planetárium Brno
 • Vydejte se pozorovat denní či noční oblohu do brněnské hvězdárny! Pozorování blízkých i vzdálených vesmírných těles moderními dalekohledy, které je pokaždé zcela jedinečným zážitkem, zdaleka však není vše, co hvězdárna nabízí!
 • Srozumitelnou a zábavnou formou se s vesmírem mohou seznámit i ti nejmenší. Na programu jsou výpravné pohádky pod umělou oblohou velkého planetária; příběhem naší sluneční soustavy vás provede i interaktivní expozice – exploratorium.
 • Hvězdárna a planetárium Brno prošla rekonstrukcí a nyní je z ní jedna z nejmodernějších hvězdáren v České republice.
 • Více informací najdete na www.hvezdarna.cz.
Technické muzeum v Brně
 • V brněnském technickém muzeu si každý návštěvník přijde na své. Je zde umístěno více než deset stálých expozic, vaší pozornosti by však neměla uniknout především technická herna nazvaná Experimentárium. V této herně si děti i dospělí mohou, ba dokonce musí osahat všechny vystavené exponáty a modely. Díky těmto jednoduchým pokusům se návštěvníci mohou seznámit s principy některých fyzikálních zákonů a jejich aplikacemi.
 • Více na www.technicalmuseum.cz.  
Bongo (Brno)
 • V tomto jedinečném zábavním parku pro celou rodinu si děti mohou vybrat ze spousty atrakcí, z nichž každá představuje jeden světadíl či stát. Pro menší děti je určen dětský koutek, vozítka pro děti a skákací hrad; starší děti určitě budou chtít vyzkoušet závodní dráhu, lezeckou stěnu nebo bungee trampolíny, které jsou vhodné i pro dospělé. Rodičům je k dispozici čtenářský koutek, bistro a internetové wi-fi připojení zdarma.
 • Více informací na www.bongobrno.cz.
Unikátní Moravská vesnička a betlém od dubna v Brně
 • Do Baron Trenck Gallery v kapucínském klášteře v Brně se podařilo dlouhodobě zapůjčit celostátní raritu - tzv. Moravskou vesničku.
 • Prozatím vesnička čítá bez mála 500 postav – z toho přibližně 200 pohyblivých, dále přes 320 zvířat (koně, krávy, kozy, ovce, prasata, slepice, kačeny, kočky, psy ad.), 51 chalup, kostel, zámek s parkovým altánem, školu, hospodu a různé hospodářské (stodoly, stáje, holubníky aj.) či technické objekty (například vodní i větrný mlýn, pilu, cihelnu, kamenolom, vápenku).

 

 

Karlovarský kraj

Hvězdárna Karlovy Vary
 • Hvězdárna se nachází na okraji Karlových Varů a za jasného počasí je zde možné pozorovat tajemnou večerní oblohu. Bez ohledu na počasí je navíc možné prohlédnout si stálou expozici nebo se zúčastnit programu v přednáškovém sále s moderní audiovizuální technikou.
  Pro rodiče s dětmi jsou připravena sobotní astronomická odpoledne, která zahrnují poučné astronomické pohádky a zvláštní odpolední prohlídky hvězdárny s pozorováním Slunce a planet viditelných na odpolední obloze.
 • Více informací najdete na http://astropatrola.cz.
Aquaforum Františkovy Lázně
 • Návštěva Aquafora slibuje uvolnění, odpočinek, ale také zábavu pro děti i dospělé. V tomto rozsáhlém vodním světě najdeme čtyři vnitřní a tři venkovní bazény, vodní jeskyně, vířivky, skluzavky, tobogán, vřídla, masážní lavice a další oblíbené vodní atrakce. Aquaforum se může navíc pochlubit příjemně teplou vodou a čistým prostředím.
 • Více informací na www.frantiskovylazne.cz/cs/aquaforum


 

Královéhradecký kraj

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové
 • Pěkně situovaná hvězdárna se nachází na jižním okraji města. Srozumitelnou formou vám objasní vše, co vás kdy zajímalo o vesmíru. Na programu jsou pozorování denní i noční oblohy, filmy, přednášky, ukázky dalekohledů a také astronomické pohádky pro děti.
 • Od hvězdárny vedou dvě zajímavé naučné stezky – Planetární stezka o délce 6,5 km, kde se na každé zastávce seznámíte s jednou planetou naší sluneční soustavy, a Galaktická stezka o délce 9,5 km, kde se vám představí nejznámější nebeské objekty naší Galaxie.
 • Více informací najdete na www.astrohk.cz.
Obří akvárium, Hradec Králové
 • V Hradci Králové můžete z nevlídného počasí utéct rovnou do tropů! Obří akvárium je největším sladkovodním akváriem v Evropě a poodhaluje návštěvníkům tropickou přírodu Střední a Jižní Ameriky. Prohlídka vás zavede nejprve do deštného pralesa, kde ucítíte vůni pestrobarevných rostlin, ale také vysokou vlhkost vzduchu, a následně na dno sladkovodní tropické tůně, kde budete moci pozorovat více než 40 druhů ryb. Pokud budete mít štěstí, uvidíte, jak potápěči tyto ryby krmí.
 • Více na www.obriakvarium.cz
Hvězdárna Úpice (Trutnov)
 • V nevelkém městě nedaleko Trutnova se nachází hvězdárna, která široké veřejnosti přibližuje fascinující svět vesmíru a astronomie. Za příznivého počasí je zde možné sledovat denní či noční oblohu a vyslechnout si odborný výklad. Je zde možné také pozorovat mimořádné a zvlášť zajímavé nebeské úkazy. V případě horšího počasí mohou být alternativou různé vzdělávací pořady.
 • Více informací najdete na www.obsupice.cz
   
Městské informační centrum Jičín - Prohlídky Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře
 • Novou atrakci v městském informačním centru na Valdštejnově náměstí tvoří interaktivní modely s pohádkovými motivy, které mohou lidé pomocí důmyslných mechanismů sami uvádět do pohybu.
 • Jedná se o svého druhu jedinečnou expozici v České republice pro rodiny s dětmi, kde se rázem malí i velcí ocitnou v prostředí příběhů o loupežníkovi Rumcajsovi tak, jak ho výtvarně vytvořil Radek Pilař.

 

 

Liberecký kraj

iQpark, Liberec
 • Návštěva iQparku je příležitostí, jak se nenucenou zábavnou formou učit a poznávat! iQpark je interaktivní zábavně naučné centrum, první svého druhu v České republice. Nachází se zde více než sto atraktivních interaktivních exponátů, které čekají, až si je osaháte a vyzkoušíte. Můžete si zde například vyrobit elektřinu, zabalit se do mýdlové bubliny, sjet po požární tyči, pochopit princip kladky, experimentovat s vodou či vyřešit nejeden hlavolam.
 • Více informací o iQparku najdete na www.iqpark.cz.  
Lunapark Babylon (Liberec)
 • Lunapark, jako jedna z částí Babylonu, je zastřešený areál se zábavnými atrakcemi pro děti i dospělé s celoročním provozem. Všechny atrakce jsou v ceně vstupného bez časového omezení. Vyzkoušet můžete například autodrom, kolotoče, houpačky, videohry a simulátory nebo rodeo na divokém býku. Můžete také vytvořit tým a zahrát si LASER GAME – kolektivní bojovou hru s laserovými zbraněmi v temném prostředí podzemního labyrintu.
 • Více informací na www.centrumbabylon.cz

 

 

Moravskoslezský kraj

Hvězdárna a planetárium J. Palisy Ostrava
 • Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy je třetím největším planetáriem v České republice a jediným zařízením svého druhu v Moravskoslezském kraji. Programová nabídka zahrnuje multimediální pořady pod umělou oblohou o astronomických tématech pro různé věkové skupiny, tematické pozorování hvězdného nebe a odpolední pořady pro děti v určitých dnech.
 • Více informací najdete na http://planetarium.vsb.cz.

 

JoJo park (Ostrava)
 • JoJo park je největší zábavní centrum pro děti v Moravskoslezském kraji. Pro děti do 3 let je vyhrazen samostatný bezpečný herní prostor, kde jsou dětem k dispozici odrážedla, prolézačky, balónkový bazén, mega kostky a další hračky. Starší děti se mohou vydovádět v prolézacím labyrintu, na skluzavkách, v balónkových bazénech, na nafukovacím skákacím hradu, herních automatech, pneumatických dělech nebo šlapacích autech.
 • Více informací na www.jojopark.cz.

 

 

Pardubický kraj

Hvězdárna barona Artura Krause v Pardubicích
 • Vydejte se do pardubické hvězdárny za vědou, zábavou i poznáním! Hvězdárna disponuje několika dalekohledy, včetně druhého největšího dalekohledu v České republice určeného k veřejnému pozorování. Můžete tak pozorovat aktuální úkazy na obloze, a to nejen v kopuli, ale také na pozorovací terase. V případě nepříznivého počasí lze pozorování nahradit přednáškami na různá témata pro malé i velké.
 • Více informací najdete na www.astropardubice.cz

 

 
Plzeňský kraj

Techmania Science Centre, Plzeň
 • Přijďte na vlastní kůži okusit, jak fungují některé fyzikální zákony! V Techmanii najdete několik expozic s atraktivními interaktivními exponáty, které demonstrují základní principy z různých oblastí přírodních věd. Všechny tyto exponáty jsou určené ke hraní a zkoumání a umožňují malým i velkým návštěvníkům učit se a objevovat hravou, zábavnou formou.
 • Více informací na www.techmania.cz.  
Centrum dřevařství, Modrava

Centrum dřevařství nabízí stálou interaktivní dřevařskou expozici. Návštěvou této unikátní expozice získáte neobvyklé zážitky spojené se dřevem, budete si moci vyzkoušet a osahat všechny vlastnosti dřeva a zabaví se i vaše děti. Zábavu děti najdou u mikroskopů, hlavolamů, při poslouchání ptačích zvuků či ve výtvarné dílně.

Centrum vodní zábavy Kdyně
 • Moderní kryté centrum vodní zábavy, kde na vás kromě spousty atrakcí čeká především teplá a čistá voda, pro jejíž úpravu se používá zcela unikátní technologie. Díky této technologii není z vody cítit chemie, metoda je zdravotně nezávadná a zamezuje výskytu alergických reakcí a pálení očí. Najdete zde hlavní bazén, který je rozdělen na dvě části: plavecké dráhy a část s vodními atrakcemi, dále dva propojené dětské bazénky, tobogán, vodního ježka i masážní trysky. Součástí tohoto vodního světa je také wellness centrum.
 • Více informací najdete na www.bazen-kdyne.cz
Plzeňské historické podzemí - Alchymistické dílny v plzeňském podzemí
 • Plzeňské historické podzemí proto od 1. dubna do 31. května připravilo speciální prohlídky, jež se ponesou v duchu alchymie. V podzemních chodbách pod centrem města nahlédnete do tajuplných laboratoří, známých třeba z filmu Císařův pekař. Pomocí běžně dostupných látek a materiálů se naučíte například proměňovat vodu v krev nebo vytvářet magický oheň.

 

Středočeský kraj

Hornické muzeum Příbram
 • Hornické muzeum v Příbrami je rozsáhlé muzeum hornictví, největší svého druhu v České republice. Expozice jsou různorodé, při prohlídce se podíváte do několika dolů (Ševčinský důl, důl Anna, důl Vojtěch). Děti nadchne jízda důlním vláčkem v podzemí dolu Anna a jízda na speciální skluzavce, která vede do dolu Drkolnov. Budete také moci sfárat výtahem a uvidíte unikátní historické parní těžní stroje.
 • Více informací najdete na www.muzeum-pribram.cz.
Aquapark Čestlice
 • Největší aquapark ve střední Evropě se nachází právě v Čestlicích a je opravdovým vodním rájem! Vodní svět zde tvoří tři paláce: V Paláci pokladů panuje rodinná atmosféra; děti zde mají k dispozici brouzdaliště, skluzavky, bazén s umělým vlnobitím i pirátskou loď. Palác dobrodružství je pravým opakem klidnějšího Paláce pokladů. Najdeme v něm 6 tobogánů, strmé skluzavky, divokou řeku i spacebowl. Posledním palácem je Palác relaxace. Součástí aquaparku je také saunový svět, SPA centrum a fitness centrum.
 • Více na www.aquaparkcestlice.info.

 
 

Ústecký kraj

Hvězdárna a planetárium v Teplicích
 • Po celý rok, i když nám počasí zrovna nepřeje, můžete v planetáriu v Teplicích sledovat noční oblohu. Planetárium totiž disponuje kruhovitým hledištěm, které je zakryto kopulí o průměru 10 metrů. Kopule představuje oblohu posetou hvězdami a vytváří dojem skutečného hvězdného nebe. Na této umělé obloze se dají pozorovat nejen hvězdy a planety, ale také přelety meteoritů či průlet umělé družice Země.
  Pro nejmenší děti jsou připraveny nedělní pohádky s astronomickou tematikou, například O zakleté princezně Andromedě nebo O žirafě, která se chtěla stát zebrou.
 • Více informací najdete na www.teplice-city.cz/hap/PT.htm.

 Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Zoo Dvůr Králové - Mikuláš v Zoo se zvířecími pomocníky

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

Školní exkurze a výlety

Výběr školních exkurzí a výletů

Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

Poslední komentáře ...

Výstaviště - Incheba, Plavecký bazén Praha Holešovice

Prosím o zaslání rozpisu plavání pro seniory zdarma Děkuji Sp.

Areál Barochov - Lanové centrum ZIPTRIP

Dobrý den, park je zrušen úplně nebo jen dočasně? Díky za odpověď

Pstruží farma Bělá

kdy otvirate apecete pstruhy dekuji

ZUŠ Praha 9, Učňovská

...

Zobrazit další příspěvky »