Zajímavosti, aktuality

Kam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!


Tipy na hrady a zámky, kde potkáte strašidla.
Kam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla! - Hrad KostKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla! - Hrad RotštejnKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla! - Bubákov - PotštejnKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla! - Bubákov - PotštejnKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla! - Zámek Třeboň
 

Bojíte se rádi? Máte rádi tajemné a podivné postavy, strašidla, skřítky, bájné tvory a všechna ta prapodivná stvoření? Pak Vám přinášíme tipy na návštěvu míst, kde právě takové strašidelné tvory zaručeně potkáte.

Hrad Svojanov

Děti určitě nalákáte na prohlídkový okruh B. Prohlídka totiž začíná ve sklepení hradního paláce a zde, v tomto tajuplném prostředí, na Vás čekají strašidelné postavy, jejichž autorkou je Šárka Rusínová. Nechybí tu pan Hamrlík na ohnivé svini, bezhlavý holič Kubíček a další tajemné bytosti, žijící na hradě v jeho blízkosti.

 

Zámek Třeboň

Zde můžete navštívit hned dvě výstavy umístěné v zámeckém sklepení, a to expozici Vodníci z Třeboně a výstavu Erbovní bestie. Obě výstavy jsou přístupné ze zámecké zahrady a lze na ně zakoupit společné vstupné. Kromě třeboňských vodníků můžete spatřit draka, Pegase, jednorožce a další bájné postavy. Až uslyšíte draka, tak se budete možná i trochu bát........

 

Zámek Hořovice

Výstava z dílny Aleše Drašnara se nachází ve sklepení hořovického zámku. Tématem této výstavy jsou strašidla zemí české koruny.

 

Zámek Potštejn

Setkání s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem Vás čeká při ojedinělé prohlídce sklepení zámku Potštejn nazvané příznačně Bubákov. Příběhy potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav jsou lehce strašidelné a současně zábavné a poučné.

 

Hrad Roštejn

Modely strašidelných postav najdete po celou návštěvnickou sezónu na trase B v Malém ochoze.

 

Hrad Bítov

Pro dětské návštěvníky je určen zejména IV. prohlídkový okruh. Součástí této trasy je i prohlídka sklepení bývalého pivovaru, kde se ukrývají strašidla, erbovní bestie, draci a další postavy doplněné zvukovou kulisou.

 

Hrad Kost

Výstava Erbovní bestie

 

Hrad Švihov

Na hradě Švihov můžete navštívit unikátní výstavu draků v životní velikosti během letních prázdnin od úterý do neděle, v červnu a v září o víkendech. Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

PŠ Activity club - Plavecké kurzy v bazénu Hotelu Boscolo

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »