Naučná stezka Chropyně


Ukázat na mapě
Naučná stezka Chropyně

Stezka Vám umožní poznat národní přírodní památku Chropyňský rybník. Stezka Vás povede okolo Chropyňského rybníka, lužním lesem a ekosystémem nivní louky a okolo vodních toků Chropyně. Ke stezce jsou k dispozici pracovní materiály, které navazují na jednotlivá zastavení stezky. Těch je na stezce 12 i s informačními tabulemi.
 • Délka trasy: 3,5 km
 • Typ trasy: pro pěší i pro cyklisty
 • Parkování:
 • Občerstvení:
 • Začátek a konec trasy: MÚ v Chropyni

Stezka je vhodná nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro školy. Nejlépe pro žáky 2. stupně základních škol.

Oblast je největším sídlištěm racka chechtavého ve střední  Evropě. Na hladině rybníka se zrcadlí Chropyňský zámek, který lze také navštívit.

Zastavení

 1. Základní údaje o naučné stezce
 2. NPP Chropyňský rybník
 3. Co roste v okolí rybníka
 4. Historie Chropyně
 5. Kdo žije v okolí rybníka
 6. Malá Bečva a její obyvatelé
 7. Lužní lesy a jejich rostlinstvo
 8. Ptáci lužní krajiny
 9. Rybníky a rybníkářství
 10. Tůně, kanály a minerální prameny
 11. Luoky Hejtman
 12. Základní údaje o naučné stezce

Podrobné informace

Adresa: Chropyně,
GPS: 49.3563211, 17.3645131

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

18.08.2014Tip na VÝLET
Dnešní výlet jsme započali prohlídkou zámku Chropyně, která se nám líbila. Pak jsme s očekávání vyrazili na naučnou stezku Okolo Chropyně. Ze začátku velice dobře značená a v pěkném prostředí. První zklamání přišlo, když jsme ze slibovaného rybníku viděli pouze rákosí, nebo bažinaté okraje. Pravda, byly zde místa, kde jsme mohli vidět celou vodní hladinu a dokonce i zámek, ale v celkovém výhledu to byly pouze světlé výjimky. Další zklamání byly informační cedule, které byly vyvrácené, posprejované, zarostlé nebo vůbec nebyly. Ale když jsme se snažili k potřebným informacím jsme se dostali. Kratší okruh je vhodný pro rodiny s dětmi, protože jsou zde i houpačky celkem na začátku trasy. Nabízí hezkou procházku okolo rybníka, která je z větší části ve stínu. Tady bychom si dokázali představit trasu absolvovat i s kočárkem, jak bylo na internetu deklarováno. Ovšem delší trasa byla plná překvapení a dobrodružství. Přivítal nás most, na který byl sice zákaz vstupu z havarijních důvodů, ale přes který naše stezka vedla. Přešli jsme kvůli bezpečnosti po jednom, protože byl celý rezavý a bylo skrz něj vidět. Pak nás čekala cesta lesem, kde toho moc k vidění nebylo. Před námi byl další most, tentokrát dřevěný, ale určitě ne v lepším stavu. Byl prohnilý a i pod náporem jednoho dospělého člověka se pohupoval a kymácel. Pak jsme jednu odbočku úspěšně minuli a nebýt map v mobilu bloudili bychom v okolí hodnou chvíli. Dostali jsme se k chovnému rybníku kaprů, kde byl pěkný výhled na rybník i na ony kapry. Moc příjemné zastavení i výhled. Nakonec jsme konečně dorazili zpět do civilizace k zámku, kde trasa končila i začínala. Krátká trasa je příjemná a věříme, že pro rodiny s dětmi na kratší výlet ideální. Delší trasa je poněkud pro odvážné a nenáročné turisty. Určitě se podívejte na video. Poskytne vám celkový pohled na místo: https://www.youtube.com/watch?v=HTAyHctH0t0 Mapy: Krátká trasa kolem rybníka (vhodná pro kočárek): https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zY5Y2LEGD064.k9CqDOQ65AsM Delší trasa kolem celé Chropyně: https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zY5Y2LEGD064.kUoD0nA4fv4k
Hodnocení: 4


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Famoz club - Zvířetice

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »