Horská trasa pro kočárky v údolí Stubaital


Ukázat na mapě
Horská trasa pro kočárky v údolí Stubaital
Horská trasa pro kočárky v údolí StubaitalHorská trasa pro kočárky v údolí StubaitalHorská trasa pro kočárky v údolí StubaitalHorská trasa pro kočárky v údolí StubaitalHorská trasa pro kočárky v údolí Stubaital

Pokud se nechcete vzdát výhledů na alpské vrcholky ani při procházkách s kočárkem, pak vyzkoušejte novou naučnou stezku z vrcholu Kreuzjoch (2200 m. n. m.) do mezistanice lanovky Froneben. Trasa je celá přizpůsobena rodinám s dětmi! Ostatně stejně jako celé údolí Stubaital.


 • Délka trasy: celá trasa cca 4 hodiny  (Přírodní naučná stezka z vrcholu Kreuzjoch do Sklicker Alm ... cca 1,5 hodiny, Dobrodružná cesta ze Schlicker Alm přes panoramatické jezírko do mezistanice Froneben .... cca 2 hodiny)
 • Typ trasy: pro pěší, vhodná pro kočárky 
 • Parkování: parkoviště u lanovky Schlick 2000 ve Fulmpesu
 • Občerstvení: Kreuzjoch (2.200 m.n.m.), Schlicker Alm (1.645 m.n.m.), Brugger Alm (1.351 m.n.m. - přímo u mezistanice lanovky, která Vás odveze zpět na parkoviště ve Fulpmesu) 
 • Začátek trasy: horní stanice lanovky Schlik 2000 - Kreuzjoch (2.200 m.n.m.)
 • Konec trasy: mezistanice lanovky Schlick 2000 - Froneben 1.300 m.n.m.

Nad městem Fulmpes zaparkujete na velkém parkovišti u lanovky Schlick 2000 a za pár minut Vás vyveze kabinková lanovka i s kočárkem až do výšky 2.200 m.n.m. na vrchol Kreuzjoch. Počítejte s výhodnými cenami pro děti a s příjemnou obsluhou, která Vám s dětmi i s kočárkem pomůže.

Na vrcholu Kreuzjoch nás, tedy hlavně naše děti, příjemně překvapila nafukovací skluzavka. A protože jsme v Alpách, lezlo se na ni přes malou horolezeckou stěnu:-). Také nás to zde uklidnilo a ujistilo, že jsme tu správně. Na vrchol Kreuzjoch jsme totiž jeli v mlze a výhled z lanovky byl na ohromujících deset metrů. Přestože jsme se děti snažili uklidnit a přesvědčit, že to je součást pohodového výletu, tak v duchu jsme byli připraveni na udivený pohled obsluhy lanovky (v takovém počasí s malými dětmi do Alp.....) a na rychlý přesun lanovkou zpět do údolí. O to větší překvapení bylo živo na vrcholu a dalších nejméně třicet dětí připravených na výlety.

Podle směrovky jsme vyrazili nejprve na trasu Přírodní naučné stezky. Vede do údolí přes kosodřevinové pole a borovicový les. Během hodiny a půl jsme měli možnost seznamit se na jednotlivých stanovištích s informacemi o kamenech, stromech a zvířatech z alpské přírody. I přes horší počasi jsme si vychutnávali pohledy na Schlickerské vápencové vrcholy a rozkvetlé rododendrony.

Na chatě Alpengasthof ve Schlicker Almu jsme se naobědvali. Je zde velká venkovní terasa, vnitřní restaurace a pro děti venkovní hřiště.

Měli jsme za to, že hlavní část trasy pro rodiny s dětmi máme za sebou a nyní budeme již klesat krásnou přírodou k mezistanici lanovky. O to větší bylo naše překvapení z další části trasy. V podstatě jsme procházeli dětským alpským hřištěm. Na trase byla lezecká síť, prolézací tunel, tarzanova houpačka, artistická šňůra, viklavé lano a další zajímavé překážky. Vyzkoušet jsme mohli také chůzi na boso přes slámu, šišky, písek, kamínky či chrastí. Tato část trasy, označená jako Dobrodružná cestal Schlicker Alm, nás dovedla k panoramatickému jezírku Waxeck. Relaxační část na břehu jezera jsme vzhledem k počasí nevyužili, ale byla skutečně lákavá. Dřevěná lehátka pro odpočinek s výhledem na okolní přírodu a čerstvá horská voda pro Kneipovu proceduru vytvořily skutečnou odpočinkovou oázu.

Od jezera jsme sestoupili po louce, která se v zimě promění ve sjezdovku, k mezistanici lanovky. Čas, který nám zbýval jsme si zpříjemnili kávou a zmrzlinovým pohárem u Bergrestaurantu Brugger Alm.

Fotoalbum z trasy najdete na facebookovém profilu - fotoalbum Kreuzjoch


Podrobné informace

Adresa: Fulmpes,
GPS: 47.155938, 11.345277

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

07.08.2012Monika
Tuto trasu jsme také absolvovali i s kočárkem a je to opravdu krása. Doporučujeme opravdu skončit v mezistanici, protože zbytek kopce už je opravdu dlouhý sestup a vede většinou lesem, takže už není ani na co koukat a bylo to náročné pro dospělé natož pro děti. KOčárek byl v této části plně využit :-)
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Andrýskova naučná stezka

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Loutkové divadlo Srdíčko Vysoké Mýto

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »