Boží Dar - Ježíškova cesta


Ukázat na mapě  info@bozidar.cz  |  www.jeziskovacesta.cz
Boží Dar - Ježíškova cesta
Boží Dar - Ježíškova cesta, Zdroj: www.jeziskovacesta.czBoží Dar - Ježíškova cesta, Zdroj: www.jeziskovacesta.czBoží Dar - Ježíškova cesta, Zdroj: www.jeziskovacesta.czBoží Dar - Ježíškova cesta, Autor: Kateřina NováBoží Dar - Ježíškova cesta, Autor: Kateřina Nová

Ježíškova cesta v Krušných horách je vhodný způsob, jak strávit příjemné odpoledne. Procházka nádhernou krajinou Krušných hor, spojená se zábavnými úkoly, zabaví nejen děti, ale i jejich rodiče.


 • Délka: kratší okruh 5,6 km, delší okruh 12,9 km
 • Typ trasy: pro pěší, kolo, běžky
 • Parkování:
 • Občerstvení:
 • Začátek a konec cesty: Infocentrum ve městě Boží Dar

Pohádková krajina v okolí městečka Boží Dar v Krušných horách byla v roce 1994 inspirací k založení Ježíškovy pošty. Boží Dar byl posléze prohlášen Ježíškovým městem. Pro děti a jejich rodiče je zde od roku 2007 zbudována Ježíškova cesta plná úkolů. 

Návštěvníci Ježíškovy cesty si mohou vybrat ze dvou různých okruhů. Oba začínají i končí v Infocentru v městečku Boží Dar. Kratší okruh je dlouhý 5600 m, delší okruh je dlouhy 12900 m.

Ježíškova cesta vede po označených stezkách a pro děti je přichystáno celkem 13 zastávek v podobě pohádkových domečků. Na každé zastávce dostanou děti úkol (poznávání zvířecích stop, vytváření různých dvojic apod.), jehož výsledek si zapíší do tzv. Ježíškova pasu, který obdrží v Infocentru na začátku cesty. Na zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho pomocníci.

V závěru cesty dětem v Infocentru zkontrolují pasy Ježíškovi pomocníci. Jako odměnu za splněné úkoly a za absolvování cesty dostanou děti drobný dárek, a to i v případě, že některý z úkolu děti splní chybně.

Ježíškovu cestu je možné navštívit v průběhu celého roku, nejen v době adventu. Prostředí Krušných hor je krásné jak na jaře, kdy je plné rozkvetlých luk, tak na podzim, kdy cestu lemují barevné listy stromů.

Zastávky

 1. Královna Větruše s houpačkou Kládovkou a pružinovou houpačkou Koník (Královna Větruše vládne všem větrům, průvanům, vánkům i vichřicím…; úkol: Kterou houbu nesmíš jíst…?)
 2. Netopýrek Pírek s pružinovou houpačkou Koník a houpačkou Kačenka (Netopírek Pírek hlídá sny dětí…; úkol: Najdi obydlí pro tato zvířátka…).
 3. Hvězdulka s přelézačkou Hrbek a závěsnou houpačkou Trojnožka (Hvězdulky pomáhají připravovat dárky pro hodné děti…; úkol: Co žije v českém rybníce ?).
 4. Ťápula s Šikulkovou kladinou a přeskakovacími tyčemi (Ťápula je moc šikovný na všechny práce, co vezme do ruky, s tím umí pracovat…; úkol: Kdo tady byl, přiřaď stopy ke zvířátkům).
 5. Fukačo s lanovkou Poletucha (Fukačo je docela hodný, jen trochu rošťák…; úkol: Vyber ozdoby na vánoční stromeček).
 6. Sníčci ( ..Když se děti zavrtají do postýlek, přiletí k nim s náručí plnou snů…)
 7. Nimbusek a Kumulusík s kolotočem Čamrda (Oba jsou tak trochu popletení sluhové zlého mraku Mrakora…)
 8. Skákoš se skluzavkou Sešupka (Skákoš je skřítek dost zlobivý, ale dost chytrý, aby dokázal vymyslet nějakou lumpárnu…).
 9. Netopýrek Pírek s prolézačkou Paraván (Netopýrek Pírek je Ježíškův nejbliží spolupracovník, protože hlídá děti a jejich sny…).
 10. Mrakor (Mrakor je opravdu zlý živel… plete ježíškovi adresy, schovává dárky…; úkol: Hledej rozdíly na obrázcích).
 11. Pořádníček s prolézačkou Mučírna (Skřítek Pořádníček je pilný v uklízení Ježíškovy dílny plné dárků… úkol: Co nepatří do lesa…?).
 12. Poštístko (Poštovní skřítek má plné ruce práce…, úkol: Znáš barvy kolem sebe …?).
 13. Ježíšek (Ježíšek je vládcem Ježíškova světa, ale vládcem moudrým a laskavým…; úkol: Které postavičky patří do Ježíškova světa ?).

Více na www.jeziskovacesta.cz


Podrobné informace

Adresa: Janská,
GPS: 50.410745, 12.9227669443
e-mail: info@bozidar.cz
web: www.jeziskovacesta.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

02.03.2016Naty
Zajímalo by mě jestli je to dobré i na běžkách. Byli jsme v létě a chystáme se i na běžkách.
Hodnocení: 0
24.08.2015Hana Hronová
.. byl krásný slunečný letní den a rozhodli jsme se pro Ježíškovu cestu na B. Daru. Absolvovali jsme delší okruh (děti 7 a 10let, jejich rodiče a teta 74let). Strávili jsme skvělý den v nádherné krajině, pěkně připravené Ježíškově cestě a bez ohledu na věk jsme všichni byli velmi spokojení.
Hodnocení: 5
30.10.2014Tadeáš
Milí Ježíšku přal bych si Tablet,Flešku a Hodinky
Hodnocení: 5
16.12.2013Eliška veverka
paneka šušu kočarek heloukiti pižamo atriko sukni prsten helou kiti kolobježku
Hodnocení: 1
07.09.2012Kateřina Nová
My jsme absolvovali ten delší okruh na kolech s naší tří letou dcerou. Byl to opět krásný zážitek. Po celé trase jsou i různé houpačky pro děti a krásné vyřezávané postavičky, takže odpočinek a čas strávený svačinou je pro děti zábava. Po absolvování úkolů a projetí trasy se zase vracíte na informační centrum se zápisníčkem a děti dostanou malou odměnu za splnění. Je to opravdu moc krásné místo a doporučuji Vám ho i zimním období. Má svoje kouzlo.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Ubytování v okolíKam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Prales Polom Železné Hory

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Zoo Olomouc - Mikuláš v Zoo

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »