Muzeum Čtyřlístku, Doksy


Ukázat na mapě +420 487 872 167        knihovna@knihovna.doksy.com
Muzeum Čtyřlístku, Doksy
Muzeum Čtyřlístku, Doksy

Třeskoprsky, Fifinka, Pinďa, Bobík, Myšpulín… Pokud jsou vám tato jména dobře známá, navštivte muzeum Čtyřlístku v Doksech, věnované tomuto legendárnímu komiksu. Na děti zde čekají naučné hry i místo na hraní a kreslení.

Legendární komiks Čtyřlístek se pyšní vlastním muzeem, které se nachází v Doksech na Českolipsku, v půdních prostorách městské knihovny.

Není náhoda, že se toto unikátní muzeum nachází právě v Doksech. Autor Čtyřlístku, Jaroslav Němeček, se totiž při tvorbě komiksu nechal okolím Doks inspirovat a děj většiny komiksových příběhů zasadil do tohoto prostředí. Z Doks se tedy staly Třeskoprsky, z hradu Bezděz hrad Bezzub a z Máchova jezera rybník Blaťák.

Stálá expozice je věnována historii komiksu Čtyřlístek. Dozvíte se, jak komiks krůček po krůčku vznikal a jak se vůbec takový komiks tvoří. Expozice je interaktivní a pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny naučné hry s tématem komiksu i prostor na hraní a kreslení. V muzeu se navíc můžete setkat s populárními komiksovými postavičkami – Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem – v takřka životní velikosti!


Podrobné informace

Adresa: ul. Valdštejnská 251, Doksy,
GPS: 50.5685511, 14.6532281
tel.: +420 487 872 167
e-mail: knihovna@knihovna.doksy.com

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

22.08.2012fifulka
První zklamání, paní v muzeu. Měli jsme pocit, že jí obtěžujeme a to jsme sen zeptali na trasu. Do ruky jsme dostali knížečku s mapkou a pokyn, že se máme vrátit, až to projdeme. Pak už jsme se pro jistotu na nic neptali a vyrazili po naučné stezce. Ta mi pro děti přišla opravdu nevhodná. Byly jsme čtyři rodiny s devíti dětmi, věkové rozpětí od 4 do 15 let. Na druhé stanoviště došli pouze dva dospělí, ostatní čekali dole, nastoupili jsme do lodi a po dalších stanovištích jsme nepátrali. Příroda kolem je opravdu krásná a kdybychom se připravili na celodenní procházku kolem Máchova jezera, asi by to bylo fajn a naše děti jsou zvyklé chodit. Měli slíbenou cestu za Čtyřlístkem, místo toho stále šly a šly a nic se nedělo. Na prvním stanovišti jsme potkali rodinu, která stanoviště objížděla autem (taky řešení). Z celého výletu se nám nejvíce líbila projížďka lodí po Mácháči. Objíždět autem stanoviště se nám už nechtěla, proč taky, zakončit den u neochotné paní v muzeu?
Hodnocení: 1


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Táborová základna Kunkovice u Čachrova

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Kabinet múz Brno - Pták Ohnivák a Liška Ryška

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »