Centrum dřevařství, Modrava


Ukázat na mapě +420 722 634 107        ncd@sumavanet.cz
Centrum dřevařství, Modrava
Centrum dřevařství, ModravaCentrum dřevařství, ModravaCentrum dřevařství, ModravaCentrum dřevařství, ModravaCentrum dřevařství, Modrava

Při prohlídce interaktivní dřevařské expozice budete moci otestovat své znalosti o dřevu nebo prozkoumat dřevo pod mikroskopem. Součástí centra je také výtvarná dílna.

Nachází se zde interaktivní dřevařská expozice, nabídka množství dřevěných výrobků a hraček, výtvarná dílna a turistická ubytovna pro 8 (10) osob.

Centrum dřevařství nabízí unikátní interaktivní expozici, kde se návštěvníci mohou vlastníma rukama dotknout tajemství a moudrosti našich předků. Budou moci prozkoumat technické a technologické fígle a vymoženosti, včetně jejich populárně - vědeckého vysvětlení. Interaktivní expozice nabízí celkem 15 zastavení, která charakterizují a ukazují tematiku vztahu člověka k různým formám dřeva.

Dřevo budete moci prozkoumat pod mikroskopem, vyzkoušet jeho rezonanční vlastnosti. Budete si moci otestovat, zda dokážete přiřadit vzorky dřev k názvům dřevin či zda dokážete sestavit obrys krychle z 12 dílů dřev. U počítače se můžete zaposlouchat do zvuků čápa, sýkorký, výra, sojky a dalších ptáků.  

Cílem centra je, aby návštěvníci odcházeli s pocitem, „že dřevo je skvělý a nádherný materiál a že dělali chybu, že se jím ve svém životě více neobklopovali“.


Podrobné informace

Adresa: Modrava,
GPS: 49.0239763888, 13.4948069444
tel.: +420 722 634 107
e-mail: ncd@sumavanet.cz

Hodnocení


Centrum dřevařství, Modrava - kurzy a kroužky

Jak se Vám líbilo ...

16.04.2011Jana
Nase zachrana pri nevlidnem pocasi, kdy se kvuli nenadale snehove nadilce nedalo vyjet na kole, ale lyzovat uz taky neslo. Deti si omalovaly ptacky, na expozici o dreve jsou (pry) jeste male, fakt je, ze expozice vyzaduje, aby uz si leccos samy precetly a to ty nase jeste nezvladaji. Na mikroskop a dalsi veci nedosahly, muselä jsem je zvedat.
Hodnocení: 4
01.11.2010Anna H.
Centrum dřevařství se nám velmi líbilo. Pro rodiny s dětmi je skvělé, že si lze vše vyzkoušet a osahat. Děti se zabavily u mikroskopů, hlavolamů, zvukových expozicí a hlavně u počítače se zvuky ptáků. Skvělý tip nejen při špatném počasí. Jen v plně sezóně tu musí být trochu těsno.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Olomouc

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Angličtina s rodilými mluvčími, Olomouc

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »