Lyžařské vleky Strážný


Ukázat na mapě +420 734 620 620      
Lyžařské vleky Strážný
Lyžařské vleky StrážnýLyžařské vleky StrážnýLyžařské vleky StrážnýLyžařské vleky Strážný

Provozovatelem je Městys servis Strážný, s.r.o. V obci jsou k dispozici 3 lyžařské vleky. Velikou devizou zimního areálu je široký rozsah obtížnosti tratí. Na své si zde přijdou nejen lyžařští začátečníci, ale také náročnější lyžaři. Během sezóny totiž mohou návštěvníci vyzkoušet kromě mírnějších svahů dokonce také 560 metrů dlouhou černou sjezdovku Hrad s převýšením 140 m. Lyžařský areál Strážný je tedy ideálním místem pro aktivně strávený čas celé rodiny. Pro děti bude v zimě připraveno i několik molitanových slalomových zvířátek, která jim počáteční snažení jistě zpříjemní a zpestří.


Pro ty, kteří si během lyžování budou chtít dopřát ještě větší dávku adrenalinu, je v Lyžařském areálu Strážný k dispozici 8 člunů na snowtubing.
 
Sjezdové lyžování není samozřejmě to jediné, co může Strážný v zimě nabídnout. Spolu se sjezdovkami jsou v okolí také kvalitní běžecké trasy, vedoucí uprostřed malebné šumavské krajiny. Tyto trasy jsou v zimě udržovány mimo jiné také čtyřkolkou pro úpravu běžeckých tras. Příznivci sportu, kterému u nás svými výkony dodnes kraluje například Kateřina Neumannová, si mohou na zmíněných trasách pořádně protáhnout svaly. Již tuto sezónu bude běžkařům k dispozici pět metrů široká trasa pro milovníky volného stylu, bruslení, což není ve srovnání s ostatními  běžeckými areály natolik běžné. Na své si ale přijdou samozřejmě také příznivci klasiky. Dobrou zprávou pro ty, kterým by nestačil zdejší okruh, bude jistě to, že je zdejší areál propojen se Šumavskou magistrálou Bílé stopy. Milovníci běžkování mohou proběhnout i mnohem delší trasu.

Opravdových trhákem letošní sezony bude také možnost půjčit si sněžnice a vychutnat si tak sportovní výkony trochu jinak a netradičně. Pro děti, které budou již snažením na lyžích unavené, zde bude připraven prostor pro bezstarostné sáňkování nebo bruslení.

Protože dobrý sportovní areál netvoří pouze kvalitně upravené sjezdovky a tratě na běžkování, pracují všichni v městysu již teď na zkvalitnění doprovodných služeb. Součástí areálu bude také kiosek, kde si návštěvníci budou moci odpočinout, občerstvit se a nabrat síly k dalším sportovním výkonům. Pro ty, kteří si z domova přivezou vlastní občerstvení, bude v areálu připraven prostor pro jeho ohřev. Mezi doprovodné služby areálu patří také půjčovna lyží a sněžnic, součástí jsou dále  dřevěné lavice pocházející z dílny Městys servisu Strážný s. r. o. Výhodou pro rodiče a jejich ratolesti je také hodina lyžařské školičky v rámci skipasu zdarma.
 
Cena celodenního jízdného pro dospělé bude 150 korun, pro děti pak pouhých 50 korun na celý den. Parkování u areálu je zdarma.


Podrobné informace

Adresa: Strážný,
GPS: 48.91325556, 13.72154167
tel.: +420 734 620 620

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

04.04.2013Lucie
Výborné vleky, technika, zázemí i obsluha... doporučuji, výborné pro rodiny s dětmi.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Hrad Trosky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Hrad Grabštejn - Grabštejnské letohrátky

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »