Turistická ubytovna Oldřichov


Ukázat na mapě +420 777 289 817        stanislava.volfova@ddmliberec.cz   |  www.ddmliberec.cz
Turistická ubytovna Oldřichov
Turistická ubytovna Oldřichov, Zdroj: www.ddmliberec.cz


Turistická ubytovna Oldřichov

Provozovatel: DDM Liberec

Turistická ubytovna Domu dětí a mládeže Větrník se nachází v krásném a klidném prostředí na úpatí Jizerských Hor ve vesničce, která je vzdálená od Liberce asi 15 min. jízdy autem směrem na Frýdlant.

V okolí ubytovny jsou značeny cyklostezky, překrásnou přírodu lze využít k pěší turistice, lezení na skalách a jizerskohorskou planinu v zimě k lyžování na běžkách. Jednu železniční zastávku je vzdálena malá přehrádka ve Fojtce, kde je možné se koupat (dá se dojít i pěšky).

Železniční stanice je vzdálená od ubytovny 5 - 10 minut chůze. Spoje ČSAD bývají na letní měsíce doplněny o sobotní a nedělní autobusy.

Vlastní ubytovna byla zadaptována a nyní je na evropské úrovni. Kapacitu má 50 lůžek ve dvou až pětilůžkových pokojích, které jsou vybaveny koupelnou se sprchou a WC. Kromě příjemně zařízených pokojů jsou pro hosty k dispozici klubovny, jídelna, „snídaňové" kuchyňky a společenská místnost s krbem, kterou lze přepažit na dva menší prostory.

Ubytovna je provozuschopná při minimální kapacitě 25 ubytovaných (při menším počtu zájemců je možné se domluvit s paní hospodářkou a spojit se i s jinou skupinou ubytovaných).

Vzhledem k vysokým nákladům na topení stanovil Větrník dvojí ceny (zimní a letní).

Kuchyň je velmi dobře vybavena, a proto ji Větrník nepronajímá, avšak stravu (5× denně) na vyžádání sám zajišťuje.

Venku za ubytovnou jsou zabudovány stoly na stolní tenis a ohniště.

Orientační ceník:

  dítě (do 18 let, studenti) dospělí (výdělečná osoba)
neziskové organizace 100,- /os., noc 120,- /os., noc
výdělečné organizace 120,- /os., noc 180,- /os., noc
členové kroužků 60,- /os., noc


Podrobné informace

Adresa: Oldřichov v Hájích,
GPS: 50.8493899999, 15.0832994443
tel.: +420 777 289 817
e-mail: stanislava.volfova@ddmliberec.cz
web: www.ddmliberec.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

10.12.20150eS8OPZv7
Wow, you went there? Cool! :-)I can really feel myelsf what it must have been like for you, to see your familys old house. In a way, it is part of your own history, and looking at it now is like opening a window to the past.If I were you, I would take something from there; perhaps a stone from the garden, or a plant. Something you can keep in your new home, as a reminder. I love collecting souvenirs myelsf ;-)My dads family also used to have some property in a suburb of former East Berlin. The Nazis took it away from them. After the war, the communists refused to give it back it was now peoples own property (Volkseigentum), which meant it was owned and used by some powerful party-member. After the re-unification, we didn get it back anymore, because my dads family had voluntarily sold it, therefore had no more claims on it.Well, we can get it back, it is now gone forever. But I have also been there, photographed it through the fence, and had a good look at it.I could imagine my kid-father in his ninety-thirties outfit, playing in that garden (which was funny)andI could imagine military trucks passing along the road, Swastika-flags everywhere and hate-speeches/music blaring from loudspeakes all around (which was scary)I had never seen that house before the fall of the iron curtain, my dad never spoke about it, and nothing connected me to it. Forget the financial loss write it off as collateral damage from the war. I don want that house back.But it left an impression on me. As does the paving stone (Pflasterstein) that I took out of the old driveway, which is now lying at home in my glass cabinet next to my grandfathers only photograph and his pocket watch. That stone has seen it all, and it is now telling its stories to me, whenever I look at it closely and listen.
Hodnocení: 3


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Stvořidla

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Rozhledna Hrádek ve Varnsdorfu

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »