Školní výlet, exkurze 

Chodovská tvrz - vzdělávací programy pro školy a zájmové skupiny

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Chodovská tvrz
Adresa:Praha

Všechny programy se uskutečňují ve variantách pro 1. a 2. st. ZŠ a SŠ; Zavolejte nám, napište e-mail, nebo se stavte osobně – objednání je možné nejpozději 7 dní předem. Vybrat si můžete z těchto programů: Vzdělávací program k aktuální výstavě, Obraz a hudba - vrstvení a skládání, Vize tvrze.

Vzdělávací program k aktuální výstavě
Vzdělávací program k výstavě využívá reálných a aktuálních uměleckých děl; žáky a studenty dostává do situace, kdy se řeší "co říkáme, jak to říkáme a proč to říkáme"; následná výtvarná dílna pak umožňuje využít poznatky v praxi a v konfrontaci s ostatními; vhodné nejen pro učitele VV, ČJ, OV.
Délka programu: 1,5-2 hodiny.

Obraz a hudba – vrstvení a skládání
Jaké prožívání umožňují naše smysly? Co nám dokážou říci výtvarná a hudební díla o době, směru a stylu? O nás? Vzdělávací program srovnává obrazy a hudbu vybraných a vyhraněných uměleckých směrů, k čemuž
využívá ukázky a (vzhledem k aktuální výstavě) i reálná díla. V následující tvůrčí dílně učí novému vnímání dvou ze způsobů lidské komunikace - obrazu a zvuku. Vhodné nejen pro učitele VV či HV.
Délka programu: 1,5-2 hodiny.

Vize tvrze
Tak jako se může různým způsobem obléci "člověk s historií", tak je možné různě zacházet i s historickou budovou. V tomto programu žáci poznají různé přístupy ze světové architektury a současně budou analyzovat detaily Chodovské tvrze a její bohaté historie. V závěrečném výtvarném úkolu vyřeší konkrétní úkol na téma "architektura a její funkce" - možnosti řešení místa, "vize tvrze". Vhodné nejen pro učitele VV, ČJ či OV. Délka programu: 1,5-2 hodiny.

Garantem a realizátorem vzdělávacích programů je Mgr. Jiří Raiterman, pedagog SUŠG v Jihlavě a bývalý lektor NG v Praze.

Více informací o obsahu a cenách jednotlivých programů získáte na telefonním čísle: 267 915 444 nebo na adrese jiri.raiterman@chodovskatvrz.cz


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Baby club Žbluňk J. Škopková - Plavání miminek v domácím prostředí

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Zimní stadion Louny - Krasobruslení

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Táborová základna Jitřenka Žloukovice

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »