Školní výlet, exkurze 

Štefánikova hvězdárna Praha - školní exkurze

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Štefánikova hvězdárna Praha
Adresa:Praha

Školní exkurze do Štefánikovy hvězdárny jsou atraktivním doplňkem výuky pro všechny typy škol. Program exkurze obvykle zahrnuje projekci vybraného pořadu, diskusi s astronomem na vybrané téma, pozorování oblohy dalekohledem a prohlídku výstavních prostor hvězdárny. Pro školy v přírodě a podobné akce vypravuje hvězdárna na objednávku tzv. Astrobus. 

Návštěva hvězdárny se může stát atraktivním doplňkem výuky na všech typech škol od mateřských po vysoké. Návštěva školní skupiny je možná po předchozí telefonické rezervaci. Školní programy nabízíme především ve všední dny mimo otevírací dobu, po dohodě je ale možno i jinak.

Standardní program školní exkurze:

 • Projekce pořadu dle vlastního výběru. V naší nabídce jsou pořady pro všechny věkové kategorie od předškoláků po dospělé. Pořady trvají typicky 30min. Přehled našich pořadů naleznete níže. 
 • Po skončení pořadu nabízíme diskusi s astronomem nad dotazy žáků (a samozřejmě i učitelů). Naši lektoři mají rozsáhlé zkušenosti a dokáží přizpůsobit svůj výklad věku a znalostem třídy. Délka diskuse je individuální a řídí se především zájmem ze strany publika.
 • Návštěva kopulí spojená s pozorování oblohy dalekohledem. Pozoruje se především Slunce (exkurze probíhají typicky ve dne). Při nepříznivém počasí podmínkách je možná návštěva kopulí s demonstrací práce s přístroji (demonstrace zvětšení, manipulace s dalekohledem atd.).
 • Časově víceméně neomezená prohlídka výstavních prostor hvězdárny. Možnost nákupu publikací a suvenýrů.

Provádění školních výprav zakládáme na exkluzivitě a individuálním přístupu. Jak objednaný termín tak služby lektora jsou vyhrazeny pouze pro Vás - nedochází ke slučování s jinými skupinami. Prohlídku lze na přání přizpůsobit časovým možnostem. Diskusi lze po dohodě vést na dané téma (např. v souvislosti s učivem).

 

Výukové přednášky

Nad rámec standardních školních prohlídek lze objednat místo projekce pořadu živou přednášku na vybrané téma. Lekce má délku cca. 1h a je doplněna diskusí, pozorováním v kopulích a prohlídkou výstavy. Seznam témat přednášek naleznete zde.

 

Astrobus pro školy v přírodě

Hvězdárna na objednávku nabízí program Astrobusu pro školy v přírodě či jiné školní akce. Služba zahrnuje výjezd dvoučlenné posádky spolu s mobilními dalekohledy a projekční technikou do místa konání. Vzorový výjezd Astrobusu zahrnuje pozorování Slunce, přednášky na téma Sluneční soustava a hvězdný vesmír v kombinaci s krátkými filmy, pozorování noční oblohy a doplňkový prodej astronomických publikací. Program typicky probíhá od pozdního odpoledne do pozdní noci.  Časový rozsah i obsah je samozřejmě možné individuálně upravovat dle přání objednatele. Ze zkušeností vyplývá, že není možné zajistit dostatečnou kvalitu programu pro kolektivy větší než 100 dětí. V takovém případě nabízíme vícedenní výjezdy


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

iQpark Liberec - Školní exkurze - program pro MŠ, ZŠ, SŠ

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Štefánikova hvězdárna Praha - astronomický kroužek

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Active park Zbiroh - Školní výlet do lanového parku s prohlídkou zámku

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »