Školní výlet, exkurze 
Muzeum Policie ČR, Praha - Interaktivní a výchovné programy pro MŠ, ZŠ

Muzeum Policie ČR, Praha - Interaktivní a výchovné programy pro MŠ, ZŠ

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Muzeum Policie ČR, Praha
Adresa:Praha

Divadlo pro žáky a spolužáky s herci pražských divadel a souborem černého luminiscenčního divadla má svoji stálou scénu v sále Muzea Policie ČR, kde v pravidelných cyklech hraje tři pohádková představení. Dětem z mateřských škol a mladším žákům I. stupně ZŠ je určena hra Pohádkový semafor, na mladé cyklisty z 3. až 5. tříd základních škol je zaměřeno Kolo tety Berty. V upravené verzi ve znakové řeči bylo před časem odehráno představení i pro sluchově postižené děti.

Divadlo pro žáky a spolužáky nastudovalo novou hru Jeden za všechny, všichni za jednoho – aneb šikana není hra, kterou v Muzeu Policie ČR hraje od r. 2007.

"Pohádkový semafor"
Děti společně s červeným a zeleným panáčkem, kteří oživnou a sestoupí se semaforu, bojují proti Babě Havárii, která vládne na křižovatkách, dělá zmatek a neplechu. Děti s panáčky ze semaforu připraví babu havárii o tři životy a tím nad ní zvítězí. V dopravě zavládne klid a pořádek.

"Kolo tety Berty"
Nezodpovědný cyklista jezdí na starém nevyhovujícím kole a zapříčiní několik dopravních nehod. S obětí jedné nehody se sejde sám zraněn na společném nemocničním pokoji. Nehodu vyšetřuje policistka spolu s dětskými diváky. Společně naučí neukázněného cyklistu dopravní předpisy, dopravní značky a jak má být správně vybaveno jízdní kolo včetně povinnosti používat cyklistickou přilbu. Cyklista přijde na to, že jednal nezodpovědně a polepší se.

"Jeden za všechny všichni za jednoho – aneb šikana není hra"
V tomto představení se děti dozvědí, co šikana znamená, kdo bývá nejčastěji šikanován a kdo nejčastěji šikanuje. Poučí se, jak se šikaně bránit a koho požádat o pomoc. Celé představení je proloženo dětskými telefonáty na linku bezpečí.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Muzeum loutkařských kultur, Chrudim

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »