Školní výlet, exkurze 

Národní zemědělské muzeum Praha - Lektorské programy pro školy

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Národní zemědělské muzeum Praha
Adresa:Praha

Národní zemědělské muzeum Praha - Lektorské programy pro školy

kontakt: Eva Winkelhöferová, e-mail: eva.winkelhoferova@nzm.cz, tel.: 220 308 329, 220 308 330

 

Program "Jede traktor"

Žáci se seznámí s vývojem traktorů, součástí je ukázka historických traktorů české i zahraniční výroby.

Pracují ve skupinách, společně kreslí traktor na velký formát (pro žáky prvního stupně základních škol). Žáci pracují ve dvojicích, po paměti zaznamenávají vylosovaný traktor, kresbu prezentují před traktorem, součástí je fotografování (pro žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol).

Součástí expozice jsou pultové hry, šlapací traktůrky pro děti a vzdělávací počítačová hra.

 

Program "Muzejní farma"

Součástí venkovní expozice je také výběh pro valaššské ovečky, králíkárna a slepičí dvorek. Žáci se dozví zajímavé informace o těchto domácích zvířatech. 

Program "A Taste of Europe"

Mezinárodní projekt A Taste of Europe (Chuť Evropy), na němž se v letech 2009 – 2011 podílí řada muzeí a institucí v Evropě, vrcholí prezentací společné výstavy. Národní zemědělské muzeum Praha, které reprezentuje Českou republiku, výstavu představí ve své budově v Praze (Kostelní 44, Praha 7 – Letná) veřejnosti ve dnech od 26. ledna do 31. července 2011.

Na projektu A Taste of Europe spolupracuje devět muzeí z celé Evropy – ze Švédska, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Maďarska, Portugalska, Skotska a Slovinska. Návštěvníci se mohou těšit na tématickou prezentaci typického produktu zúčastněných zemí (Švédsko – mléko, Česká republika – pivo, Dánsko - vepřové maso, Estonsko – brambory, Finsko – chléb, Maďarsko – obilí, Portugalsko - olivový olej, Skotsko – ryby a Slovinsko – med).

Součástí výstavy budou doprovodné programy o stravovacích zvyklostech, rozdílech i shodách v Evropě i v jednotlivých zemích v kontextu historie, změn klimatu a životního prostředí. Jejich snahou je podnítit diskusi o jídle, kulturním dědictví, životním prostředí, výrobě a každodenní spotřebě, zejména mezi mladými Evropany. 

Program "Co pamatuje strom a co lidé zapomněli"

 

Rok 2011 byl vyhlášen Organizací spojených národů Mezinárodním rokem lesů s cílem zvýšit povědomí a posílit ochranu přírody, trvale udržitelné obhospodařování lesů a vývoj všech typů lesů k užitku současných i budoucích generací.

Národní zemědělské muzeum Praha zahájilo ve spolupráci se státním podnikem Lesy ČR koncem dubna tohoto roku v rámci Mezinárodního roku lesů zatím svůj nejrozsáhlejší výstavní projekt v prostorách svého muzea v Praze na Letné v historii.

Jeho základní částí je výstava „Co pamatuje strom a co lidé zapomněli“, která je situována do velkého sálu v prvním patře muzea. Návštěvník prochází kmenem stotřicetiletého smrku, v němž se může v decentních sekvencích pohybovat na časové ose a seznamovat se s historií vybraných lesnických oborů. V hlavním sále probíhají rovněž interaktivní doprovodné programy pro dětské i dospělé návštěvníky. Součástí projektu „Co pamatuje strom a co lidé zapomněli?“ je také interaktivní venkovní expozice „O stromech a o lese“ umístěná v revitalizovaném muzejním dvoře.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »