Školní výlet, exkurze 

Letohrádek Brno - Výukové programy

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Letohrádek Mitrovských Brno
Adresa:Brno

V rámci výukového programu pro školní skupiny „Ve službách hraběte Mitrovského“ (pro 1.-6. tř. ZŠ) se žáci seznámí s různými momenty ze života šlechty na přelomu 18. a 19. století. Délka programu cca 90 min.  Program pořádáme v době mimo hlavní výstavy!!! Kromě tohoto programu jsou stejnou cestou připravovány i doprovodné pořady a výtvarné dílny k dalším výstavám.

1) Krysáci - názorné ukázky z tvorby animovaných pořadů, promítání 1 dílu, malá výtvarná dílna

2) Pohádkový vzhled stavby a "exotická džungle" uvnitř přímo vybízí k tomu dát letohrádek k dispozici dětské fantazii a hravosti, zapomenout na okolní moderní zástavbu a umožnit dětem přenést se o několik staletí nazpět. Mohou se tak alespoň na chvíli stát architekty, dekoratéry, malíři či jinými umělci, kteří stojí před nelehkým úkolem - dokončit výzdobu letohrádku pro hraběte a penzionovaného generálmajora Mitrovského.

Účastníci se nejprve seznámí s obecnými pojmy jakými jsou hrad, zámek, palác, klášter, letohrádek, francouzský a anglický park, oranžerie apod., následně se dozví zajímavosti z historie tohoto malebného objektu. Po té se rozdělí do 2 skupin na architekty a umělce-dekoratéry. Ve spolupráci s lektory teoreticky připravují své projekty na dostavbu letohrádku a zahradních budov nebo na výzdobu interiérů i parku. V bývalé herně přivoní k hazardu, když se pokusí obehrát hraběcího komorníka. V závěrečné fázi programu si ve výtvarné dílně prakticky vyzkouší svůj um.


Touto formou se v rámci výukového programu pro školní skupiny „Ve službách hraběte Mitrovského“ (pro 1.-6. tř. ZŠ) seznámí s různými momenty ze života šlechty na přelomu 18. a 19. století. Délka programu cca 90 min.  Program pořádáme v době mimo hlavní výstavy!!!

Objednávky programů v ceně 50-70 Kč/os. na tel. č. 605 972 588 nebo e-mailu letohradekbrno@seznam.cz

Kromě tohoto programu jsou stejnou cestou připravovány i doprovodné pořady a výtvarné dílny k dalším výstavám.

Pro organizované skupiny tříd (od 170 dětí/den) můžeme výše uvedený výukový program doplnit o praktické ukázky dobové zábavy, šermu a jiných pánských dovedností atd. ve spolupráci s Agenturou Historia. Cena - podle rozsahu programu.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Praha - Popelka na ledě

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »