Školní výlet, exkurze 

Český Krumlov - Sláva, nazdar výletu (vodácké, cyklistické, kulturní výlety pro školy)

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Infocentrum Český Krumlov
Adresa:Český Krumlov

Český Krumlov se letos rozhodl přilákat víc školáků a studentů, proto připravil speciální program pro školní výlety. Žáci mohou poznávat město a okolí i netradičními formami, například jako vodáci, cyklisté nebo fotografové. Zdejší Infocentrum proto nyní oslovuje školy, aby jim nabídlo čtyři varianty, jak si užít města proslaveného zápisem na seznam UNESCO.

Školy si mohou vybrat, jaký druh programu bude pro žáky a studenty nejvhodnější vzhledem k jejich věku a zaměření. Pro některé je nejlákavější vodácké či cykloturistické putování, pro jiné prohlídka památek, muzeí a galerií nebo dobrodružná cesta podle dětské knížky. Program vede zájemce i do širšího okolí: výletníci mohou navštívit například Zlatou Korunu, Dívčí Kámen, Kleť nebo Holašovice. Jednotlivá témata výletů přehledně popisují internetové stránky www.ckrumlov.cz/skolnivylety.

 

Název programu Popis
AHOJ UNESCO

Prohlídka historických památek, muzeí a galerií

Vydejte se na putování časem a poznejte historii jinak než před školní tabulí!
Hradní muzeum dává jedinečnou příležitost projít se několika staletími a poznat významné místní šlechtice, seznámit se s historií Schwarzenberské granátnické gardy, vyslechnout kuriózní příběh kostry sv. Reparáta – ochránce Krumlova, prohlédnout si sbírky porcelánu či zbraní, posedět v biografu a zjistit spoustu dalších zajímavostí. Z Hradního muzea vedou schody na vrchol zámecké věže a v jeho těsné blízkosti je příkop, v němž žijí slavní krumlovští medvědi.

Při interaktivní prohlídce Musea Fotoateliér Seidel Vaši žáci poodhalí skrytá tajemství unikátního, více než stoletého fotografického ateliéru. Příběhem 700 let města Vás provede Regionální muzeum, do světa kouzel děti proniknou při prohlídce Pohádkového domu a přivítá Vás i evropsky proslulá galerie moderního umění Egon Schiele Art Centrum. Nejen při chemii se dětem bude hodit znalost výrobního procesu piva, s nímž se seznámí při exkurzi v pivovaru Eggenberg. Školní výlet můžete doplnit i o návštěvu Grafitového dolu či prohlídku města s průvodcem. To vše můžete bez problémů absolvovat i za nepříznivého počasí.

AHOJ NA VODĚ Projížďky Českým Krumlovem a okolím na raftech

Dobrodružství při splouvání tří krumlovských jezů, poznávání památek z vodní hladiny nebo kempování dělají z vodáckých výletů ty nejoblíbenější. Obzvlášť v Českém Krumlově a jeho okolí se máte nač těšit! Za asistence zkušených instruktorů se projedete se svými žáky po meandrech Vltavy a přímo z raftu můžete obdivovat hrady, zámky nebo krásnou přírodu.
Podél řeky je vybudována řada „kotvišť“, takže nic nebrání tomu zastavit a blíže si prohlédnout místní krásy. Program si můžete přizpůsobit svým potřebám a záleží jen na Vás, zda na vodě strávíte dvě hodiny při prohlídce města, nebo dva až tři dny při plavbě po okolí.
AHOJ na vodě!
AHOJ NA KOLE Cyklovýlet po krásách Českokrumlovska

Lehce zvlněná krajina Českokrumlovska a místní příroda je jako stvořená pro výlety na kole. Trasu zdobí krásné výhledy do okolí a až budete chtít načerpat nové síly, můžete si odpočinout na břehu řeky, při prohlídce hradu či muzea nebo se posilnit v některé z příjemných restaurací.
S výběrem trasy pomůžeme a naplánujeme Vám nezapomenutelný výlet dle Vašich požadavků. Učitelé i žáci si tak výlet opravdu užijí.
Vyměňte sezení ve školních lavicích za cyklovýlet!  
DĚTI NA VÝLET Výlet vláčkem do Českého Krumlova spojený s návštěvou zámku a muzeí

Díky projektu Českých drah s výstižným názvem „Děti na výlet“ se Český Krumlov zařadil ke třem velkým českým městům, která mohou školní kolektivy navštívit za výhodné jízdné. Do Českého Krumlova a zpět můžete nyní cestovat z jakéhokoli koutu republiky za pouhých 80,- Kč za osobu!
A nejen to. Oblíbený projekt Českých drah Vám ve spolupráci s místními subjekty přináší také řadu slev. Za zvýhodněné vstupné můžete v Českém Krumlově zavítat do Musea Fotoateliér Seidel, Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea, Hradního muzea, Pohádkového domu a jiných atraktivních míst. Proto neváhejte a vypravte se po kolejích za krásami města UNESCO. 

 

 

Další informace:

 •  www.ckrumlov.cz/skolnivylety
 • Lenka Nováková telefon: 608 646 143 mail: lenka.novakova@ckrf.ckrumlov.cz, Zdena Mrázková tel.: 602 561 870, mail: zdena.mrazkova@ckrf.ckrumlov.cz

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Obřany. zdroj www.obec-chvalcov.cz

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »