Zájmový kroužek, kurz 

Zoo Hodonín - Stanice mladých přírodovědců, zookroužky

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:ZOO Hodonín
Adresa:Hodonín

Stanice mladých přírodovědců

 • Pokud je vám mezi dvanáct až osmnáct let, vaším koníčkem je příroda a chcete se stát mladými odborníky – staňte se členy Stanice mladých přírodovědců!
 • Hlavní činností jsou terénní práce a zpracovávání výsledků v učebně stanice pro přírodovědce pořizování snímků zvířat, zvukových nahrávek, videí, instalace fotopastí, práce s mikroskopem, zpracování výsledků na PC, tvorba naučných prezentací pro školy).
 • O další informace si můžete psát na adresu zoolog@zoo-hodonin.cz.

Zookroužek Lama klub

Pod vedením chovatelky lam, koní a velbloudů Lenky Matějkové a vedoucí Ekocentra Dúbrava Ivy Uhrové se učí děti cvičit lamy na povely, vodit je vedle sebe, krmit a česat je a  nasazovat jim ohlávky. Přitom nezapomínají ani na úklid stájí a výběhů. Zcela samozřejmou součástí čtvrtečních odpoledních dvouhodinových setkání je i půlhodinová teorie, která často přesahuje vymezené téma. Kromě lam se totiž děti starají také o hříbě fjordského koně Simona a o ovce, a zajímají se též o chov velbloudů. V případě nepříznivého počasí si v učebně vzdělávacího centra promítají naučné filmy nebo zpracovávají naučné testy. Připravují si i vlastní prezentace týkající se svěřených zvířat. Svou činnost pak pravidelně dokumentují ve své vlastní kronice lamaklubu. Členové lamaklubu pomáhají při pořádání kulturně výchovných akcí pro veřejnost.
Nechcete se přidat? Stačí vyplnit přihlášku s vyjádřením lékaře a podpisy obou rodičů.

 

Zookroužek Sovičky

Přírodovědný kroužek, jehož členy jsou děti ze Základní školy U Červených domků v Hodoníně, každou druhou středu v měsící docházejí mezi naše zvířata a pokračují tak ve svých aktivitách. Patnáct dětí ve věku od osmi do jedenácti let vede ošetřovatelka primátů Petra Bílková, jíž pomáhá její kolega Lukáš Baránek. Podle zpracováného plánu se v každé lekci zaměřují na určitou skupinu zvířat, a to jak v teoretické, tak praktické části. Děti příslušné zvíře navštíví a případně se dostanou i do jeho ubikace či zázemí. „Jsou v oboru zoologie velmi vzdělané a  o jednotlivá témata projevují nevšední zájem. Je radost s nimi pracovat,“ chválí Petra Bílková své svěřence, kteří k nám docházejí se svou družinářkou Alenou Václavíkovou


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Kam s dětmi v Rakousku? Doporučujeme oblast Bad Aussee.

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Táborová základna Olešná

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Betlém Hlinsko - Velikonoce na Betlémě

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »