Školní výlet, exkurze 

Hrad Veveří - Školní výlet do historie 10.6.-22.6.2013

Termín akce:10.06.2013 - 22.06.2013
Místo konání:Hrad Veveří
Adresa:Brno
PořadatelDivadlo Komedianti na káře

Nabídkou pro realizaci netradičního školního výletu do historie. Výlet samotný se může stát nejen doplňkem k výuce dějepisu na všech stupních škol, ale může také posloužit jako drobná odměna pro studenty za jejich celoroční práci. Svou náplní je vhodný i pro děti z mateřských škol.

Celá akce se uskuteční v měsíci květnu a červnu v termínech od 10. 6. do 22. 6. na hradě Veveří necelých 10 km od Brna. Po Vašem příjezdu na hrad bude zahájen od 10.00 do 14.00 zajímavý a poutavý program s netradičními doplňky. Budete uvedeni do malebného prostředí nazývaného místními "Přihrádek". Pro děti to bude znamenat projít jakousi branou do historie.

V připravených stanech si pak budou moci vyzkoušet něco z řemeslného umu našich předků. Například svíčku u mistra svíčkaře nebo zdobení látek potiskem. Při práci také uvidí další řemeslníky. Navíc si mohou na historické střelnici vystřelit z kuše nebo prohlédnout repliky chladných zbraní. Několik tisícovek spokojených dětí nám dávají za pravdu, že nejlépe je všechno si sám vyzkoušet a tomuto faktu podřizujeme celou produkci návštěvního dne. Pro děti také máme opět připravenou žonglérskou dílnu s výukou různých žonglérských technik.

Pro pobavení jsme pak po zkušenostech a požadavcích z minulého roku připravili divadelní představení Cirkus. Pohádka pro děti a dospělé, s herci i loutkami, v délce 40 minut nabízí pobavení i ukázky cirkusového řemesla.

Během doby strávené na místě proběhne také prohlídka zpřístupněných prostor hradu s průvodcem. V případě nepříznivého počasí využijeme krytého sezení pro děti, kde proběhne program s minimálním omezením. Přímo na hradě je možné využít služby v místním občerstvení, kde si děti mohou zakoupit i různé suvenýry. Výlet je také možný doplnit plavbou na parníku po přehradě přímo pod hradem.

Ještě jednou tedy děkujeme za váš čas, strávený posuzováním naší nabídky a zároveň se těšíme na shledanou s vámi a zejména s vašimi žáky a studenty na hradě Veveří.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Kam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla! - Zámek Třeboň

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »