Školní výlet, exkurze 

Zoopark Chomutov - Výukové programy pro školní exkurze - MŠ, ZŠ

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Podkrušnohorský zoopark Chomutov
Adresa:Chomutov

Zoopark nabízí hned několik výukových programů, které jsou určeny pro různé věkové kategorie (od MŠ až po SŠ). Výukové programy se týkají nejen zvířat, ale řeší i ekologické otázky. Využít lze také vzdělávacích programů ve skanzenu Stará ves, který je součástí areálu.

Přehled výukových programů:

 Poznáš kdo jsem? (NOVÉ)
Výukový program je určen pro žáky od 3.třídy. Jejich úkolem bude rozpoznat druh zvířete dle charakteristiky. Jde o skupinovou práci zaměřenou výhradně na zvířata chovaná zooparkem. Zvítězí tým, který nejrychleji přiřadí text k obrázku zvířate. Tento program bude probíhat na základě objednávky.

Mašinkou s mateřinkou ( MŠ + 1.třída )

Nasedneme na vláček, budeme pozorovat zvířátka a zároveň se o nich něco dozvíme. Vyzkoušíme vaši paměť. Máte doma nějaká zvířátka? Jak se o ně staráte? Tento program probíhá 1,5 hodiny.

Hádej, hádej hádači! ( MŠ + 1.třída )
Poznáte čí je to mláďě? Jakou barvu má věc na obrázku? Vyberete správnou pastelku? Čím byste nakrmili kozu, zubra nebo tuleně? Naučíme se poznat strom jehličnatý a listnatý a jejich plody. Na statku se setkáme s domácími zvířaty a nakrmíme je. Těšit se můžete i na kontaktního králíčka. Délka programu je 1,5 hodiny.

Máme rádi zvířata ( 1.stupeň ZŠ )
Projdeme část zooparku a o zvířátkách si budeme povídat přímo u výběhu, na statku budeme krmit domácí zvířata a povíme si něco o domestikaci + pracovní list. Tento program probíhá 2 hodiny.

V ohrožení ? * ( 5.tř. + 2.stupeň ZŠ )
Co znamená pojem ohrožený druh? Proč a jak se zvířata a rostliny stávají ohroženými? Co se dělá pro jejich záchranu? Jaké funkce mají ZOO? Máme v zooparku nějaké ohrožené druhy ? Tento program probíhá 2 hodiny.

Plíce světa * ( 3. - 9.tř. ZŠ )
Dozvíme se spoustu zajímavostí o lese a o jeho funkci. Naučíme se určovat stromy podle klíče a zároveň si zasoutěžíme. Co jsou letokruhy a co z nich lze vyčíst? Pracovní list. Tento program probíhá 2 hodiny.

Globálně o globálních problémech * ( 5. - 9.tř. ZŠ, SŠ )
Začneme krátkou prezentací na téma globální oteplování, kyselé deště, dezertifikace…atd. Následně zahájíme diskusi o způsobech řešení globálních problémů a o vašich názorech na jejich vznik. Můžete jako jedinec ovlivnit problémy současného světa? Pracovní list. Tento program probíhá 2 hodiny.

Jak zatočit s odpady ? * ( 5. - 9.tř. ZŠ, SŠ)
Kam s nimi? Co s nimi? Třídíte? Dají se nějak využít? Nakousneme téma nebezpečné odpady, maloodpadové technologie, poplatky za ukládání odpadů a znečišťování. Zahrajeme si také zajímavou hru na téma odpady a jejich třídění. Tento program probíhá 2 hodiny.

Ekolabeling aneb víš co jíš? * ( 2. stupeň ZŠ, SŠ )
Co znamená slovo ekolabeling? Víte jak vypadají značky používané v ČR? Kupujete tyto výrobky? Jaké výhody v jejich značení vidíte? Budeme si povídat o jeho smyslu a diskutovat o Vašich názorech. Tento program probíhá 1,5 hodiny.

CITES * ( 2. stupeň ZŠ )
V průběhu tohoto vzdělávacího programu si řekneme něco o nelegálním obchodu se zvířaty a o jejich transportu. Zároveň na toto téma zahájíme diskusi. Tento program probíhá 1,5 hodiny.

Hmyzí společenstvo aneb táhneme za jeden provaz (variabilní program)
Víte jak to funguje v mraveništi? Jak se chovají včely, vosy atd.? Dokážete si vůbec představit jak složité jsou vztahy uvnitř hmyzího společenstva? Pracovní list. Tento program probíhá 1,5 hodiny.

Zoo včera a dnes & Podkrušnohorský zoopark Chomutov * (variabilní program)
Vyprávění o historii zoologických zahrad v České republice, jejich rozvoji a současných trendech. Součástí programu je průvodce zooparkem zaměřený na významné druhy zvířat, které Podkrušnohorský zoopark chová i úspěšně odchovává. To vše doprovázené fotografiemi zvířat. Tento program probíhá 1,5 hodiny.

Sen o Africe * (variabilní program)
Vyprávění o cestě po Jihoafrické republice, kterou podnikla pracovnice ekocentra doprovázené spoustou zajímavých fotografií. Přednáška je vhodná nejen pro oživení výuky zeměpisu. Délka přednášky 1,5 hodiny

Dále nabízíme vzdělávací programy ve skanzenu Stará Ves:

Život na statku (MŠ + 1.stupeň ZŠ)
Program je zaměřený na chov domácích zvířat, druhy domácích zvířat a jejich využití. Děti budou mít možnost si nějaká domácí zvířátka nakrmit. Program trvá 1 hodinu.

Vznik skanzenu (od 3.tř. ZŠ)
Děti se seznámí s terminologií jednotlivých budov a místností na statku, s lidovou architekturou a dobovým zařízením statku. Program trvá 1 hodinu.

Řemesla a tradice spojené s životem na statku (od 3.tř.ZŠ)
Program trvá 1 hodinu.

Stará zemědělská technika (od 5.tř.ZŠ)
Děti si prohlédnou vzorkové políčko a větrný mlýn. Seznámí se se starými zemědělskými technikami. Program trvá 1 hodinu.

Cesta zrníčka (od 3.tř.ZŠ)
Program je zaměřený na význam hospodaření, ukázky staré zemědělské techniky, zpracování obilí na statku a ve mlýně a tradice spojené s životem na venkově. Program trvá 1 hodinu.

 

Programy lze objednávat minimálně tři týdny předem.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Oživené prohlídky historického centra Plzně pro rodiny s dětmi

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

ZOO Plzeň

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »