Školní výlet, exkurze 

Hrad Kašperk - školní exkurze a výlety

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Hrad Kašperk
Adresa:Kašperské Hory

Šumavský hrad Kašperk má pro školní skupiny připraveny dva programy – Staň se rytířem, princem, princeznou (pro 1. stupeň ZŠ) a Staň se stavitelem hradu (pro 2. stupeň ZŠ a SŠ). Oba programy jsou nejen poučné, ale také velmi interaktivní a je při nich kladen důraz na aktivní zapojení dětí.

Program školní exkurze  
Staň se rytířem, princem, princeznou 1. stupeň ZŠ
Staň se stavitelem hradu 2. stupeň ZŠ a SŠ

"STAŇ SE RYTÍŘEM, PRINCEM, PRINCEZNOU"

 • Program prohlídky je zaměřen na výchovu mladého rytíře (prince) a mladé dámy (princezny).
 • Příkladem je především výchova mladého  Karla IV. ve Francii a další dochované dobové prameny k výchově a přípravě na budoucí poslání dětí významných středověkých osobností.
 • Dětští účastníci prohlídky budou ve stejném věku jako ti, jichž se tato výchova týkala, a proto si zkusí stát se na chvíli např. mladým  českým princem či princeznou.Děti si tak mj. vyzkouší rytířskou výstroj a výzbroj, zkusí číst a psát pomocí středověkých pomůcek, hrát i se středověkými hračkami apod.                                                                               
 • Aktivní účastníci prohlídky budou odměněni!              

 "STAŇ SE STAVITELEM HRADU"

 • Program prohlídky zavede žáky do doby stavby hradu. Na základě informací a indicií získaných od průvodce budou např. svým logickým myšlením a pod. přesvědčovat  průvodce, že oni jsou „ti nejlepší“ pro získání lukrativní zakázky na stavbu hradu i pro získání titulu magister fabricie, tj. jakéhosi ředitele stavby. V mapě vyberou nejvhodnější místo pro stavbu hradu, připraví základní požadavky  pro projekt (čili jakou má hrad plnit funkci), na základě indicií připraví návrh, jak stavbu řídit a jak ji financovat. Na závěr předloží námět, jak hrad po stavbě provozovat.
 • Nejlepší účastníci prohlídky získájí titul magister fabricie a symbolicky zakázku na stavbu. A aby té symboliky nebylo až příliš, AKTIVNÍ ÚČASTNÍCI PROHLÍDKY OBDRŽÍ  VŽDY NĚJAKOU ODMĚNU.  

Výše vstupného: 45,- Kč dítě (pedagogický dozor v max.počtu 2 osob na jednu třídu  má vstup zdarma). Délka prohlídky je cca 75 min., max. počet dětí v jedné prohlídce je 20-22. V případě, že přijede např. autobus s cca 40-ti dětmi, budou rozděleny do dvou krátce po sobě jdoucích skupin. Doporučejeme se objednat předem. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Duben o víkendech, květen a červen denně mimo pondělí.

Dle vlastního uvážení mohou školní skupiny doplnit svůj pobyt na Kašperku putováním po naučné stezce Stezka strážců hranice, jejíž trasa vede mj. i kolem hradu Kašperku. Tématicky je stezka zaměřena na historii ostrahy hranice od středověku až po spuštění železné opony, na přeshraniční obchod i na boje mezi pašeráky a příslušníky finanční stráže. Stezka vede krásnou šumavskou krajinou a kromě jiného její část kopíruje i linii lehkého opevnění čs. armády ze 30. let 20. století.  Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Legoland Německo

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Zimní stadion Louny

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »