Školní výlet, exkurze 

Šťastná země Radvánovice - program pro MŠ, 1. st. ZŠ a 2. st. ZŠ

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Šťastná země Radvánovice - dětský zábavný areál
Adresa:Karlovice

Speciální programy pro MŠ, 1. stupeň ZŠ a nově také pro 2. stupeň ZŠ. Programy pro školy probíhají běhěm jarních (květen, červen) a podzimních dnů (září). Programy: Toulky Českým rájem, Cestování po světadílech a Historická řemesla.

Program začína na stanovišti "START", kde vás čekají hravou formou předané pokyny k "Cestě a povídání o světadílech". Čas startu jednotlivých skupin určuje pořadatel podle pořadí, ve kterém skupiny dorazily do areálu.

Po úvodu odchází skupina bez doprovodu pořadatele se svým pedagogickým dozorem na dobře a viditelně značenou stezku lesem a údolím (v parném létě jistě oceníte příjemný stín), kde postupně děti na šesti stanovištích (Evropa, Asie, Amerika, Afrika, Austrálie, Antarktida) plní úkoly zaměřené na jednotlivé světadíly. Každá skupina dostane vytištěný jednoduchý popis úkolů - na stanovišti nejsou lektoři!

Program probíhá mezi 9.00 a 12.00 hodinou a pro jednu skupinu trvá cca 60 minut. Učitelé jsou povinni zajistit si dostatečný doprovod (např. při dělení tříd - doporučený počet dětí v jedné skupiny je max. 30). Organizátor nese odpovědnost výhradně za kvalitu a věcnou stránku programu.

Součástí dopoledního programu je tzv. "volná část", ve které můžete využít několik desítek herních prvnků a "vzduchové trampolíny". Areál se všemi atrakcemi je vám k dispozici před i po absolvování programu a také v odpoledních hodinách.

Programy probíhají v terénu, proto je vhodné mít oblečení, které je možné ušpinit, pevné, uzavřené boty, případně pláštěnku a repelent (v areálu je mokřad a v jeho blízkosti žijí komáři).

V případě nepříznivého počasí se program ruší! Za bezpečnost odpovídá po celou dobu návštěvy pedagogický dozor!

Cena: účastnický poplatek je 70,- Kč za 1 osobu, pedagogický dozor má vstup do areálu zdarma. V případě zájmu nás kontaktujte a program si zarezervujte na e-mailové adrese cerny@stastnazeme.cz. Cena zahrnuje program, využití areálu a atrakcí po celý den, návštěvu Geoparku.

Stravování: po domluvě je možnost zajištění stravování (oběd + nápoj) nebo využít stánek s rychlým občerstvením.

 

Prožitkový GEOPARK

Srdečně Vás zveme do Prožitkového geoparku, který se nachází v areálu Šťastná země. Stezka je umístěna v prostředí lesa a údolí, kde naleznete i v parném létě příjemný stín.

Jedná se o dobrodružnou, hravou i poučnou stezku s interaktivními prvky, která je naším příspěvkem k rozvoji Geoparku Český ráj. Je zde umístěno 16 tabulí s imformacemi o Českém ráji, přírodě a geologii. Příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

Využití geoparku je vhodné jak pro 2., tak i pro 1. stupeň základních škol, jako zpestření a doplnění výuky.

Účastnický poplatek je 50 Kč za 1 osobu (v ceně je zahrnut vstup do Geoparku a areálu Šťastná země), pedagogický dozor má vstup zdarma.

Návštěvu areálu a Geoparku bez programu není nutné ohlašovat (v případě většího počtu - nad 50 dětí je vhodné termín nahlásit)!

Využít můžete celý areál včetně několika desítek dřevěných herních prvků a "vzduchových trampolín".

 


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Svět dětí na dlani, Říčany - Plavání ve vaničkách

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »