Zájmový kroužek, kurz 

Lavoda Praha - Plavecké kurzy pro MŠ v bazénu Holmes Place Černý Most

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Bazén Holmes Place Černý Most
Adresa:Praha
PořadatelLaVODA, Plaváček Praha

Lavoda Praha - Plavecké kurzy pro MŠ v bazénu Holmes Place Černý Most

Náplň lekcí - vycházíme z přesvědčení, že pohyb ve vodě má  děti především bavit. Děti jsou podle podmínek rozděleny do skupin dle počtu a pokročilosti. Každá lekce aktivního plavání je pokud možno doplněna o relaxaci - děti si užijí i vířivou koupel, zahřejí se v páře, učí se saunování a díky tomu se jejich organismus otužuje a posiluje se imunitní systém dětí. Během každé lekce děti věnují pozornost aktivnímu pohybu - zvyšují svou pohybovou koordinaci, posilují potřebné svalové partie, získávají plavecké dovednosti. Učí se však také uvolnění a  správnému dýchání. Užijí si zábavu i legraci, každou lekcí zvyšují své dovednosti i sebevědomí. Jedna z lektorek je s dětmi vždy ve vodě, pomáhá, radí, ukazuje a povzbuzuje tam, kde je to potřeba.

Metodika - hlavní lektorkou školkových kurzů je Olina Nováková, akreditovaná "učitelka plavání - C" a lektorka kojeneckých kurzů plavání. Podle pokročilosti dětí ve skupině je v lekcích pozornost věnována seznámení se s vodou, s plaveckými pomůckami, samostatnému pohybu ve vodě s použitím odpovídajících plaveckých pomůcek, nácvik koordinovaného pohybu dolních a horních končetin, postupné spojování získaných dovedností a směrování výuky k nácvikům jednotlivých prvků plaveckých stylů, nácvik prvních skoků do vody, nácvik správného dýchání. Obratnost si děti trénují v odpočinkově-zábavné části - hrají vodní hry, zdolávají vodní překážky a prolézačky, loví hračky pod vodou, překonávají různé vzdálenosti různými technikami s dopomocí různých pomůcek. Baví se při jízdě z klouzačky do vody i při společných motivačních soutěžích.

Smyslem kurzů určených pro školky, je nejenom umožnit dětem pobyt ve vodě, ale proměnit investované peníze, čas i energii v nové zážitky a dovednosti, které si děti odnesou do příštích let. Naše pozornost je věnována skutečnému získání plaveckých dovedností a samostatnosti ve vodě - děti proto nepoužívají nafukovací pomůcky a výuka neprobíhá v mělké vodě, kde děti dosáhnou na dno a ztrácí motivaci ke skutečnému "tréninku".

Bazén Holmes Place Černý Most - kurzy a kroužky


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Archeopark Prášily - školní exkurze do keltské vesnice s bohatým programem a výlety

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Hrad Okoř - Open air festival Okoř se šťávou

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Veselá kavárna Brno-Řečkovice - Hvězdné pohádky

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »