Zájmový kroužek, kurz 

HD Draci Bílina - Oddíl krasobruslení

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Zimní stadion Bílina
Adresa:Bílina
PořadatelHC Draci Bílina

HD Draci Bílina - Oddíl krasobruslení

Krasobruslení v Bílině nemá velkou tradici, je to v našem městě sport nový, který vznikl na základě zájmu veřejnosti na podzim r. 2006.

Krasobruslení je krásný, ale náročný sport, který vyžaduje všestranného sportovce. Jedná se o sport individuální, náročný na soustředění a koordinaci pohybu na straně jedné a bojovníka a „komedianta“ na straně druhé.  Kromě tréninků na ledě spojených s posilováním po tréninku, potřebují děti ještě hlavně balet, ale i sportovní gymnastiku, aerobik, tanec, lehkou atletiku.
O prázdninách pořádáme letní soustředění, kde se převážně bruslí, ale i běhá a plave. Navíc se děti učí samostatnosti. Stejně jako v r. 2007, tak i letos plánujeme soustředění v Lovosicích, kde je krásný sportovní areál a všem se nám tam moc líbilo.
Přestože oddíl funguje teprve 2.sezónu, má velmi šikovná děvčata a ze závodů vždy přivezou nějakou tu medaili. Každá krasobruslařka během sezóny absolvuje mimo několika závodů ještě celostátní testy výkonnosti, které prověří její umění a zařadí ji do určité výkonnostní kategorie. I zde jsou naše děvčata velmi úspěšná. 
Podzim 2007 začal velmi dobře, děvčata ve svých věkových kategoriích zabodovala, ochutnala stupně vítězů, ale pak přišla pohroma v podobě nemoci (která střídavě postihla celý oddíl) a zranění u Nicole Křehlové  -  tréninkový proces je narušený a jen velmi těžko se  děvčata vracejí zpět na stupně vítězů.
I přes tyto nepředvídané okolnosti se vstup do r. 2008 vydařil. Zraněnou Nicolku Křehlovou dobře nahradila nová dívka, která se hned při svém druhém startu usadila na stupních vítězů – Dominika Kolmanová.
Oddíl se však nevěnuje jen závodnímu krasobruslení, ale nacvičuje se svými členy různá vystoupení jako např. zkrácenou pohádku „Sněhurka a 7 trpaslíků“ nebo úryvek z Macha a Šebestové, ale i různá společná vystoupení všech dětí na hudbu pro školy a školky. Vystoupení je možné si předem objednat pro různé akce. Vzhledem k obsazení jednotlivých postav máme pohádku O Sněhurce secvičenou společně s oddíly HC Stadion Teplice a TJ Lovochemie Lovosice.
 
 

Zimní stadion Bílina - kurzy a kroužky


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Štefánikova hvězdárna Praha - astronomický kroužek

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Kam s dětmi v Rakousku? Doporučujeme oblast Bad Aussee.

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »