Rubriky
Magazín

Svačiny pro děti do zdravých obalů (PR)

Svačiny – jídlo, na které musíme myslet každý den a je jedno, jestli jde o svačiny do školy nebo o svačinu na výlet. Na trhu existuje množství knížek a kuchařek s tipy a nápady na dětské svačiny, informace najdete i na internetu.

Nejen obsah svačiny je ale důležitý, důležitý je i obal, do kterého svačinu dáme. Plastové fólie nebo mikrotenové sáčky jsou nejméně vhodné, protože neumožňují jídlu dýchat a obzvlášť v teplejším počasí hrozí nebezpečí, že se jídlo zapaří a začnou vznikat bakterie. Papírové ubrousky sice před tvorbou bakterií jídlo chrání, ale neuchrání jeho zničení v batohu.

Všechny tyto nedostatky řeší novinka na českém trhu – svačinové boxy Cocina. Tyto boxy jsou látkové, takže prázdné nezabírají tolik místa v přeplněných školních taškách, dají se prát v pračce a vnitřní kapsu mají omyvatelnou. Navíc jsou vyrobenou z termo materiálu, který svačinu během dne ochrání.  Na výběr je několik motivů, které se neomrzí. 

K dokonalé svačině tak už chybí jen správný nápoj ve správné a nejlépe zdravé lahvi. 

Zdravá lahev®  s velkým Z je lahev, která je vyrobena z polypropylenu určeného pro lékařské a farmaceutické použití. Neobsahuje ftaláty, ani změkčovadla a je bez tradičního plastového zápachu.  Dá se mýt v myčce nebo ohřívat v mikrovlnce.  Je vhodná pro všechny typy nápojů bez omezení, dokonce i pro sycené nápoje. K láhvi se dá dokoupit náhradní zátka a víčko nebo termoobal, který udrží nápoj v zimě teplý a v létě chladný a osvěžující.  Sympatické na lahvi je i to, že nejde o žádnou Čínu, ale o český výrobek vyráběný v Čechách.  Lahev se užije nejen ve škole, ale i při sportu nebo na výletech.

Od listopadu 2011 je navíc v prodeji nová řada Zdravé lahve®, která kromě designových změn a rozšíření řady o 1 l lahve přináší i několik technických vylepšení. Nově je určena pro nápoje až do 100°C, je ekologicky šetrná (zdravá láhev je plně recyklovatelná a při její výrobě nejsou používány látky zatěžující životní prostředí) a je možné dokoupit speciální hubici vhodnou pro sportování.

PET lahve mohou obsahovat UV stabilizátory a různá změkčovadla a obzvlášť v horkých dnech se mohou z lahví uvolňovat do nápojů toxické látky. Budete to u svých dětí riskovat?

autor: activacek.cz