Rubriky
Magazín

Neváhejte a přijďte do Národního muzea také s malými dětmi, mají tady svého průvodce.

Národní muzeum připravilo pro své nejmenší návštěvníky a jejich rodiče projekt Hravé muzeum, který propojí všechny programy a aktivity, které jsou určeny dětem.

Maskotem a průvodcem všech dětských programů se stal Mamut. Vyobrazení Mamuta označí všechna zastavení na dětské stezce, která propojí objekty Národního muzea a upozorní rodiče na ty části výstav a expozic, které jsou připraveny pro dětského návštěvníka. Mamuta najdete tam, kde se mohou děti a jejich hraví rodiče těšit na aktivní prvky a činnosti připravené právě pro ně. Snažíme se, aby se návštěva muzea stala pro děti příjemným zážitkem.

Objekty a expozice Národního muzea jsou přístupné pro rodiny i s jejich nejmenšími členy. Naši vstřícní zaměstnanci Vám rádi pomohou a poskytnou informace o tom, jak nejlépe strávit návštěvu muzea s celou rodinou, tak aby všichni její členové byli spokojeni.

Pro hravé nejmenší návštěvníky máme přichystány dětské koutky plné hraček. Na ty větší čeká například historický ateliér, kde se mohou proměnit ve středověké rytíře a dvorní dámy. Pro maminky s miminky jsou k dispozici klidové zóny vyhrazené pro odpočinek, doplněné přebalovacími pulty.

Aktuální tipy pro rodiny s dětmi

Výstava Veselí kostlivci, která probíhá v Náprstkově muzeu, je doprovozena mnoha zajímavými výtvarnými dílnami. V nich si vyrobíte zajímavé předměty, spojené s mexickými svátky – např. cukrovou lebku, vystřihovánku kostlivce, nebo vánoční ozdobu.

Na výstavě Vynálezci a vynálezy čeká na všechny malé objevitele dětská „laboratoř“. Vyzkoušejte si být vědcem.

Mamut má své jméno! Vybraly mu ho děti. Vyhlášeno bylo na oslavě Mezinárodního dne dětí v nové budově NM. Chcete vědět, jak že se to tedy maskot dětských programů Muzea jmenuje? 

Rodiny s dětmi jsou samozřejmě vítány i na všech dalších akcích a výstavách Národního muzea.

V objektech Národního muzea jsou pro Vás k dispozici:

  1. dětské koutky
  2. přebalovací pulty
  3. hračky a interaktivní prvky
  4. pracovní listy
  5. šatny
  6. obchůdky se suvenýry a hračkami
  7. občerstvení

Národní muzeum nabízí i mnoho akcí a doprovodných programů pro školy.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Více na www.nm.cz/stranky/Hrave-muzeum.