Rubriky
Magazín

Dětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže…..

Chystáte-li se na hory s dětmi, je pravděpodobně vaším cílem najít takové lyžařské středisko, kde se dostane kvalitních služeb nejen vám, ale především vašim dětem.

Po vzoru alpských středisek v České republice stále přibývá lyžařských areálů, kde je pozornost věnována také malým lyžařům. Na mnoha místech vznikají dětské parky vybavené moderními, barevnými, zábavnými a samozřejmě bezpečnými výukovými pomůckami pro děti. Jelikož je při výuce lyžování malých dětí vhodné střídat lyžování s aktivitami bez lyží, bývá dětem k dispozici také dětský koutek, herna či odpočívárna.

Takové parky umožňují dětem výuku lyžování formou hry a rodičům zároveň dávají možnost zalyžovat si a svěřit své děti do rukou zkušených instruktorů. Přehled dětských zimních parků v České republice (nebo těsně za hranicemi) uvádíme níže:

KRKONOŠE

SKiMU Park – Ski Areál Malá Úpa
 • Dva dětské SKiMU Parky se nacházejí v blízkosti hlavních sjezdovek (Středisko Pomezky, Středisko U Kostela) a jsou vybaveny pohyblivým kobercem, dětským vlekem a množstvím nejrůznějších pomůcek pro zpestření dětského lyžování. Ve SKiMU Parcích působí zkušení instruktoři z lyžařské školy Happy Hill Malá Úpa, kteří také každý čtvrtek pořádají závody o ceny. Instruktoři se postarají o děti již od 3 let, a to i v době oběda. Od loňské sezóny zde probíhá nový moderní výukový program pro nejmenší lyžaře – Dětská zimní liga Apul. SKiMU Parky jsou otevřeny denně od 10 do 12 hod. a od 13 do 15 hod.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.skimu.cz.
O2 Extra dětský park – Skiareál Herlíkovice
 • Dětský park najdete cestou z parkoviště k hlavní pokladně po pravé straně před hotelem Eden. Park je otevřen denně od 9 do 16 hodin a na děti zde čeká 30 metrů dlouhý pohyblivý koberec, lyžařský kolotoč, 50 metrů dlouhý provazový vlek, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely, dráha pro sjezd v nafukovacích duších a také dětský koutek s vyhřívanou hernou pro chvíle odpočinku. Výuku zajišťuje lyžařská škola Yellow Point. Každou středu a neděli zde navíc probíhají zábavná dětská odpoledne bez lyží.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.snowhill.cz.
SKI & FUN PARK Svatý Petr – Skiareál Špindlerův Mlýn
 • Dětský snowpark je umístěn přímo u dolní stanice lanové dráhy Svatý Petr-Pláň. Park funguje ve dvou režimech – jako Dětská lyžařská školička a jako dětský Snow club. Školička je určena dětem od 4 do 12 let a probíhá zde výuka lyžování. Program Dětské lyžařské školičky zahrnuje kromě samotné výuky dětskou skimaskyádu, hon na vlka, medvěda či yettiho, závody o ceny i oddychové aktivity (snowtubing, koulování). O děti se starají zkušení instruktoři z lyžařské školy SKOL MAX. Snow club zajišťuje hlídání a zábavu dětí již od 3 let, zatímco jejich rodiče lyžují. Za příplatek je možné pro děti dokoupit oběd s hlídáním, což umožňuje nechat děti ve SKI & FUN parku celý den (od 10 do 16 hodin).
 • Více informací o ski areálu najdete na www.skiareal.cz.
FIS SnowKidz Park – Skiareál Špindlerův Mlýn
 • Dětský park je umístěn v blízkosti dojezdu modré – vodovodní cesty na Medvědíně vedle Club hotelu Harmony. SnowKidz Park dětem mimo jiné poskytne 30 m dlouhý pojízdný koberec Sun Kid, oplocenou plochu určenou pro začínající malé lyžaře, snowtubingovou dráhu a nezbytné pomůcky vhodné pro začínající malé lyžaře. Na děti dohlížejí učitelé z lyžařské školy SKOL MAX. Za příplatek je možné pro děti dokoupit oběd s hlídáním, což umožňuje nechat děti ve SnowKidz Parku celý den (od 10 do 16 hodin).
 • Více informací o ski areálu najdete na www.skiareal.cz.
Dětský zimní park – Sportovní a rekreační areál BRET
 • Dětský park se nachází u lanového vleku a je určen pro lyžaře-začátečníky. Je vybaven pohyblivým pásem a gumovými pomůckami s pohádkovými motivy pro nejmenší. Pravidelně se zde pořádají dětské dny plné her, soutěží a sladkých odměn.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.bretcz.cz.
KID park – SkiResort ČERNÁ HORA (Černý Důl)
 • Moderně vybavený KID park se nachází přímo u lanovky a je určen pro výuku lyžování. Najdete zde 30 metrů dlouhý pohyblivý koberec, dětský vlek a spoustu dalších prvků, díky kterým se výuka lyžování stává zábavou! V místě působí lyžařská škola SUN & SKI BOARD SCHOOL, jejíž instruktoři vyučují děti již od věku 3 let.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.cerna-hora.cz.
Dětský Milka park – Lyžařský areál Horní Domky
 • Dětský Milka park se nachází u stanice lanové dráhy Lysá hora. Děti se zde mohou naučit prvním základům lyžování nebo snowboardingu pod dohledem zkušených instruktorů. První krůčky na lyžích dětem usnadní pojízdný koberec pro úplné začátečníky. Pro ty úplně nejmenší nelyžaře je k dispozici dětské centrum, jehož pracovníci vaše děti rádi pohlídají.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.rokytnice.com.
 

JIZERSKÉ HORY

Dětské hřiště – Ski areál Tanvaldský Špičák
 • Uzavřené dětské hřiště s 20 metrů dlouhým pohyblivým kobercem je vybavené také dalšími pomůckami pro malé lyžaře. Výuku lyžování zajišťuje lyžařská škola SKI Bižu SPORT.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.skijizerky.cz.
Dětský svět Severák – Ski areál Severák
 • Dětský svět je uzavřené dětské hřiště, vybavené pohyblivým kobercem a lyžařským kolotočem. Výuku lyžování zajišťuje lyžařská škola SKI Bižu SPORT. Nad půjčovnou a pobočkou lyžařské školy SKI Bižu (v budově Malé Arniky) se nachází také dětská herna, otevřená každý den od 9 do 16 hodin. Děti zde mají prostor na hraní a odpočinek a čekají je zde různé aktivity – kreativní dílničky, němčina a angličtina hrou, cvičení pro děti atd.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.skijizerky.cz.
 

ORLICKÉ HORY

Yettiho hřiště – Skicentrum Deštné
 • Cvičné hřiště pro malé lyžaře-začátečníky je vybaveno pojízdným pásem SUNKID, kolotočem, překážkami a stanem ve tvaru iglú, který slouží jako dětský koutek. Stanoviště v podobě sněhuláků slouží k rozcvičce před výukou. Na děti zde samozřejmě dohlížejí zkušení instruktoři z lyžařské školy.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.skicentrumdestne.cz.
Dětský lyžařský Ski park – Dolní Morava
 • Dětský park se nachází na dojezdu červené sjezdovky B, u ski baru Hříbek. Park je bezpečně ohraničený a tím oddělený od provozu na sjezdovce. Pro děti je zde připraven pohyblivý koberec, lyžařský kolotoč, lanový vlek a další moderní pomůcky se zvířecími a pohádkovými postavičkami. Součástí dětského parku jsou toalety s malou ohřívárnou a přebalovacím pultem.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.dolnimorava.cz.

 

BESKYDY

Soláň-sedlo – lyžařský areál pro děti
 • Součástí areálu jsou tři lyžařská hřiště se spoustou pomůcek a atrakcí a jeden odpočinkový kout pro děti od 3 let. Každé hřiště je zaměřeno na určitou věkovou skupinu dětí nebo na způsob výuky. Na výukovém hřišti u horní stanice vleku jih se nachází dětský pojízdný koberec. Lyžařská škola Snow academy Soláň pořádá víkendové kurzy lyžování a v době jarních prázdnin (20. – 24. února) také příměstský lyžařský tábor.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.solansedlo.cz.
Dětský lyžařský park – Ski areál Bílá
 • Nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě je situováno na jižní straně areálu, zalité sluníčkem. Dětem jsou zde k dispozici dva pojízdné koberce, provazový a talířový vlek, kolotoč na sněhu, pohádkové a zvířecí postavičky a podjezdy, trampolína, houpačky a dětský domeček. Výukové hřiště ve Ski areálu Bílá je hodnoceno jako jedno ze dvou nejlepších v celé České republice. V místě působí lyžařská škola Sun Ski.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.skibila.cz.
Kempaland
 • Každý den od 8.30 do 16.00 hod. je k dispozici lyžařská školička, která využívá dětský lanový vlek, 70 metrů dlouhý pohyblivý koberec i lyžařský kolotoč pro začátečníky. Děti se mohou vyřádit v iglú, dětském sněhovém koutku plném překážek a molitanových kostek nebo na místě vyhrazeném pro sáňkování a bobování. Nemáte-li s sebou boby, nevadí! Můžete si je zapůjčit přímo v areálu. Lyžování můžete prokládat snowtubingem a o víkendech také projížďkami na saních tažených koňmi.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.kempaland.cz.
 
ŠUMAVA
Foxpark kapitána Lipánka – Skiareál Lipno
 • Foxpark kapitána Lipánka je doslova lyžařským rájem pro malé děti. Jedná se o nejmodernější dětský lyžařský park v České republice, který je určen pro děti od 3 let. Při prvních krůčcích na lyžích děti doprovází lišák Fox a kapitán Lipánek. Park je vybaven třemi pojízdnými koberci a slalomovými dráhami s tunely, figurkami a boulemi. Pro děti jsou připraveny různé soutěže, hry i odměny; v sobotu se navíc pořádají zábavná odpoledne s hudbou a soutěžemi. V místě působí lyžařská škola Skischool Lipno.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.lipnoservis.cz.
O2 Extra dětský park – Ski areál Kašperské Hory
 • Dětský park, který je otevřen denně od 9 do 16 hodin, je vybaven 21 metrů dlouhým pohyblivým kobercem, lyžařským kolotočem pro začátečníky, 50 metrů dlouhým provazovým vlekem, dráhou pro sjezd v nafukovacích duších, pohádkovými a zvířecími slalomovými dráhami s podjezdy a tunely a dalšími moderními výukovými pomůckami pro malé lyžaře. Nachází se zde také dětský koutek s vyhřívanou hernou a půjčovna a prodejna dětského lyžařského vybavení. Na děti dohlížejí zkušení instruktoři z lyžařské školy Yellow Point.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.snowhill.cz.
Pohádkové Česko – Ski areál Špičák
 • Pohádkové Česko je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami, které slouží ke zpestření výuky lyžování těch nejmenších. Děti můžete přihlásit do dětské lyžařské školičky, která učí děti již od věku 3 let. Celý prostor je ohraničen.
 • Více informací o ski areálu najdete na http://lyzovani.spicak.cz.
Sunny Kids Park – Hochficht (Rakousko)
 • Dětský park je snadno dostupný – najdete ho vpravo od hlavní lanovky Hochfichtbahn. Nově upravený dětský park je vybaven prodlouženým přepravním pásem, kolotočem a vyhřívanou chatou, kde je možné se ohřát. Do dětského parku čas od času zavítá také zajíc Hopsík. Na sjezdovce Rehberg najdete dále 185 metrů dlouhý zastřešený pojízdný pás, který vás bezpečně vyveze na kopec a navíc vás ochrání před větrem! Vyzkoušet můžete také dětskou sjezdovku Junior Route, plnou překvapení.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.hochficht.at.
Dětský lyžařský cirkus – Mitterdorf (Německo)
 • Areál Junior Ski Zirkus je otevřen denně od 9 do 16 hodin. Je vybaven jedním vlekem, třemi přepravními koberci pro úplné začátečníky, lyžařským kolotočem a mnoha zábavnými prvky. Součástí areálu je ohřívárna, herna a odpočívárna s WC, dětský koutek s postýlkou i kompletně vybavená kuchyňka pro ohřátí vlastního jídla. Rodiče mohou využít možnosti celodenního hlídání dětí (od 2 let) nebo zdarma vstoupit do areálu s dětmi (bez lyží).
 • Více informací o ski areálu najdete na www.mitterdorf.info.
ArBär-Kinderland – Velký Javor (Německo)
 • Na nejvyšší hoře Bavorského lesa je od letošní zimní sezóny otevřen nový dětský areál, který nabízí optimální podmínky pro lyžování dětí. Děti se učí lyžovat na ploché části pro začátečníky a první krůčky na lyžích jim velmi usnadňují tři přepravní pásy. Součástí areálu je odpočinková místnost, dětské WC a také úplně nová krátká sáňkařská dráha. Lyžařské středisko má i svého maskota – tím je oblíbený medvěd ArBär.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.arber.de.

 

SLAVKOVSKÝ LES

Dětský park – Skiareál Mariánky
 • Dětský park se nachází u spodní stanice kabinkové lanovky a je otevřen denně od 9 do 16 hodin. Pro malé lyžaře je zde připraveno mnoho atrakcí pro aktivity na lyžích i bez lyží: 30 metrů dlouhý pohyblivý koberec, lyžařský kolotoč, 80 metrů dlouhý provazový vlek, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely, dráha pro sjezd v nafukovacích duších a také dětský koutek s vyhřívanou hernou. O děti se postarají zkušení instruktoři z lyžařské školy Yellow Point.
 • Více informací o ski areálu najdete na www.snowhill.cz.