Rubriky
Magazín

Lipno – novinky pro nadcházející sezónu

Rodinná dovolená v Lipně nad Vltavou bude letos zábavnější, poučnější a nabídne ještě více nevšedních zážitků. Elektrokola vám odhalí dosud jen těžko přístupná místa, děti pobaví kvíz v korunách stromů i kamarádský lišák Fox a jako památku si odvezete třeba video z jízdy na koloběžce. Lipno vás zkrátka bude bavit!

Lipno na plný proud

Největší novinkou nadcházející sezóny na Lipně je možnost zapůjčení elektroskútrů a elektrokol, díky kterým si užijete pohodovou vyjížďku bez velké námahy a zároveň budete šetrní k přírodě. Méně zdatní cyklisté se s pomocí elektrokol dostanou i do míst, která jim kvůli kopcovitému terénu byla doposud skryta. Takovým místem je například Vítkův Hrádek ve Svatém Tomáši – nejvýše položená zřícenina v Čechách. Ve Svatém Tomáši bude k dispozici i stanice pro dobíjení elektroskútrů či elektrokol. Tímto však nabídka dopravních prostředků poháněných elektřinou nekončí – k dispozici jsou také stále oblíbenější elektročluny. Jejich ovládání je natolik snadné, že k řízení můžete bez obav pustit i děti.

Pokud raději spoléháte na vlastní pohon, můžete si v půjčovně INTERSPORT Rent zapůjčit in-line brusle nebo treková, horská i dětská kola a veškeré doplňkové vybavení, včetně dětských sedaček a přívěsných vozíků pro batolata. Na Lipně si můžete užít také jízdu na koloběžce, kterou vám zapůjčí na vrcholu Kramolína.

Vylepšená Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů, 675 m dlouhý dřevěný chodník zakončený 40 m vysokou vyhlídkovou věží, je stále jedinou stavbou svého druhu v České republice. Stezka letos oslaví již své druhé narozeniny a pro návštěvníky připravuje stále nové atrakce, díky kterým se návštěva Stezky stává ještě větším zážitkem. Areál Stezky byl letos obohacen o nové edukativní prvky včetně kvízu ve věži a také o fotostativy, které vám zajistí kvalitní fotky těch nejkrásnějších pohledů ze Stezky a na Stezku. Nezapomenutelným zážitkem zůstává noční návštěva osvětlené Stezky – tu si letos můžete užít každé prázdninové úterý. Děti se nově mohou těšit na rozšířené dětské hřiště a na lišáka Foxe, se kterým se v areálu mohou setkat každý den. Největším zážitkem pro ně ale nejspíš stále bude jízda nejdelším suchým tobogánem v České republice. Připomínáme, že Stezka je v celé své délce bezbariérová – kočárek ani invalidní vozík tedy nejsou překážkou!

Kalendář akcí bude opět nabitý

Kalendář akcí na Lipně bude v letní sezóně opět plný tradičních a velmi oblíbených akcí. Rodiny s dětmi by si neměly nechat ujít zejména následující akce:

• 17. května 2014 – Zahájení letní turistické sezóny LIPNO 2014
• 24. května 2014 – Slavnosti dřeva na Stezce korunami stromů Lipno
• 28. června 2014 – Lipno dětem aneb vítáme prázdniny
• 23. – 31. srpna 2014 – LIPNO SPORT FEST
• 6. září 2014 – Lipno dětem aneb Den s Integrovaným záchranným systémem
• 28. září 2014 – Lipenský KOLO-toč
• 25. října 2014 – Lipno dětem aneb velká podzimní výprava s pečením buřtů

A co když nevyjde počasí?

Lipno vás přivítá v kterémkoli ročním období. Pokud vám ale zrovna nevyjde počasí a nebudete si moci užít venkovní aktivity, potěšte děti návštěvou Aquaworldu nebo Hopsária. V Aquaworldu najdete kromě klasického plaveckého bazénu také zážitkový bazén s divokou řekou, perličkami a vířivkou. Malé děti si mohou pohrát v teplém bazénku s vodní houbičkou. Hopsárium, které se nachází přímo nad vodním rájem, je zase plné skluzavek, prolézaček a labyrintů s překážkami. K oblíbeným atrakcím Hopsária patří také trampolína, míčkový bazén a nafukovací klokaní kapsa.

LIPNO CARD nabídne soutěž a větší výhody

LIPNO CARD je prostředkem k tomu, aby vaše dovolená na Lipně byla ještě výhodnější. Tato karta, kterou buď zdarma získáte u svého ubytovatele, nebo si ji za 79 Kč zakoupíte v prodejních místech, vám nabídne více než 60 zvýhodněných služeb či aktivit. Novinkou letošní sezóny jsou zvláštní akce s LIPNO CARD, díky kterým můžete po určité, časově omezené období (např. víkend) využít speciálních zvýhodněných služeb (aktuální akce můžete sledovat na www.lipnocard.cz nebo na facebookovém profilu LIPNO CARD). Celé léto (od června do října) bude také probíhat soutěž Letní zážitky s LIPNO CARD. Soutěžit můžete tak, že při čerpání služeb s LIPNO CARD budete sbírat razítka do své zážitkové karty, a pokud se na vás usměje štěstí, vyhrajete pobyt na Lipně!

Ubytování: komfortní apartmány i indiánská tee-pee

Ideální ubytování naleznete na břehu Lipna, odkud to budete mít kousek k jezeru, k Jezerní cyklo & in-line stezce i ke všem dalším lipenským atrakcím. Pokud dáváte přednost komfortnímu ubytování v plně vybavených apartmánech, bude pro vás jasnou volbou Landal Marina Lipno v Lipně nad Vltavou. K dispozici jsou menší studia i vícepokojové byty s vlastním balkónem (nebo terasou) a sklepem, kde je možné uschovat kola. Jen o kousek dál se nachází skvěle udržovaný a bezpečný kemp Camping Lipno Modřín. Zde vás čeká poněkud dobrodružnější styl ubytování – nocovat můžete nejen ve svém stanu či karavanu, ale také v mongolské jurtě, indiánském tee-pee nebo v klasickém stanu s podsadou. K vybavení kempu patří mimo jiné uzamykatelná úschovna kol, WiFi připojení zdarma, dětský přebalovací pult nebo dětské hřiště s prolézačkami a skluzavkou. O zábavu dětí se postará také lišák Fox se svou rozcvičkou a další animační programy.