Rubriky
Magazín

S dětmi se v Jeseníkách nudit nebudete

Jsou místa, kam se člověk rád vrací. Bez nadsázky to lze říct i o Jeseníkách. Jsou prostě jiné než ostatní hory u nás. To, co mají navíc je hlavně nádherná příroda a zdravý vzduch, nejčistší v celé zemi. Už proto jsou vhodné pro dovolenou s dětmi, ale nabízí také spoustu zajímavých aktivit, které si s celou rodinou můžete užít. Nejen slavný výšlap na nejvyšší horu – Praděd. Perlou Jeseníků je krásné město Vrbno pod Pradědem. Stojí za to tam vyrazit třeba na kolech…

Areál Černá Opava

Mnichov je malou vesničkou a je součástí města Vrbno pod Pradědem. Zde se nachází Areál BMX a to přímo u řeky. Najdete jej také pod názvem Areál Černá Opava. Areál je velmi příjemný i pro rodiče, najdete zde přístřešek s pitnou vodou a příjemným posezením a další různá odpočívadla. Víte, co je kneipovadlo?  Kneipovadlo slouží k brouzdání bosých nohou ve vodě, jako relaxační technika přírodním způsobem a právě jedno takové v parku také najdete k odpočinku a můžete pozorovat vaše ratolesti. Děti mají volné pole působení – je zde velké dětské hřiště i travnaté hřiště třeba pro míčové hry. Pokud máte malého cyklistu, pak jen těžko zabráníte, aby si vyzkoušel bikrosové (BMX), cyklokrosové nebo klasické cyklistické tratě. Můžete vyrazit celá rodina stejně tak na inline bruslích, místa je tu opravdu dost.

Pumptrack

Možná jste o tom ještě neslyšeli, ale ve světě bikerů a cyklistů má pumptrack již nespočet fanoušků. Je to cyklistická dráha s umělými hupy a zatáčkami. Profesionální trenéři směle tvrdí, že je to ideální možnost pro výuku dětí na horském kole. Takže, pokud si cyklista nebo vy budete chtít zkusit se projet po pumptracku na kole nebo třeba na inline bruslích, nic vám nebrání. Pumptrack najdete také v Areálu BMX.

Oáza klidu

Na druhé straně Vrbna se nachází také klidný, příjemný lesopark, kde se vyřádí děti každého věku. Najdete zde nespočet prolézaček, houpaček a dalších herních prvků a přitom také velmi příjemné místo pro relaxaci. Na plánku města najdete Lesopark velmi snadno.

A kde se ubytovat?

Pro rodiny s dětmi je skvělý penzion v Jeseníkách nedaleko Vrbna pod Pradědem v klidné obci Karlovice. Penzion nabízí několik apartmánů s vlastní kuchyňkou a koupelnou, příjemné venkovní posezení i dětské hřiště.