Rubriky
Magazín

To nejlepší z Tuniska

Nejoblíbenějším tuniským letoviskem je Hammamet – město v severovýchodní části země, asi 65 kilometrů od hlavního města Tunisu. Založeno bylo před více než dvěma tisíci lety, jeho medinu, zachovalou dodnes, vystavěli v 10. století Arabové.

Můžete v ní obdivovat tradiční tuniské modrobílé domky i známá tržiště se smlouvavými obchodníky. Večer pak vybízí k návštěvě malé kavárničky či luxusní restaurace nabízející nejrůznější speciality z mořských plodů.

Od historického centra – mediny –  se na obě strany táhnou dlouhé pláže pokryté světlým jemným pískem. Kolem pláže vedoucí do starobylého Nabeulu je množství zeleně, pláž vedoucí opačným směrem zase nabízí rozmanité možnosti sportovního vyžití.

Hammamet má ideální polohu pro podnikání výletů do okolí. Nedaleko se nachází městečko El Jem s pozůstatky antického amfiteátru. Ten býval třetím největším v celé Římské říši. Dalším místem, které můžete z Hammametu navštívit, je proslulé Kartágo. To je známé pro své starověké vykopávky, ale také množství zahrad a muzeum. Oblíbeným cílem výletů je také nedaleká vesnička Sidi Bou Said, které je unikátní ukázkou tuniské architektury a díky své poloze nabízí množství úchvatných výhledů.

Ubytování v Hammametu odpovídá vysokým nárokům evropských turistů. Můžete se tu ubytovat i velmi luxusně za poměrně přijatelnou cenu. Hotely jsou zpravidla vybaveny bazény, často i tenisovými kurty, saunami nebo fitness centry. Většina hotelů nabízí také pestré animační programy pro děti i dospělé. Velké oblibě se těší například dětský Croco Club cestovní kanceláře Blue Style. Ten působí ve vybraných hotelech, kde se stará o zábavu pro nejmenší turisty.

Rodinami s dětmi je Hammamet hojně vyhledáván. Vděčí za to především stabilně příjemnému klimatu, pozvolnému písčitému vstupu do moře, dostupné turistické infrastruktuře a příjemnému prostředí plnému zeleně.