Rubriky
Magazín

Z Pece pod Sněžkou na Malý Staw aneb ideální výlet pro celou rodinu

Pec Pod Sněžkou je dobrých výchozím bodem pro mnoho hezkých výletů, přičemž některé z nich nás zavedou i na polskou stranu Krkonoš. Jednou z takových tras je cesta k ledovcovému jezeru Malý Staw, které je vzdáleno přibližně 1,5 hodiny od Sněžky.

Z vrcholu Sněžky do Polska

Nejsnazší cestou, jak se vydat k Malému Stawu, je začít na vrcholu Sněžky, kam se pohodlně můžeme dopravit lanovkou z Pece pod Sněžkou. Ze Sněžky sejdeme na polskou stranu po cestě česko-polského přátelství. Pozor na to, že jedna cesta ze Sněžky na Polsko je spíše kamenitá a strmá, přičemž o kus dále je naopak možnost sejít po dlážděné rovné cestě. V každém případě sejdeme ze Sněžky až ke Slezské boudě, kde je možné si na chvíli odpočinout a najíst se.

Ze Slezské boudy se vydáme po modré trase na polské straně Krkonoš, přičemž bychom záhy měli dorazit k další boudě pod názvem ,,Strzecha Akademicka”. Zde bude rovněž značka ukazující odbočku na trasu na Malý Staw.

Chata Samotnia

Za pár minut dorazíme k Malému Stawu u nějž stojí malebná horská chata pod názvem ,,Schronisko Samotnia”. Zde je možné se nejen dobře najíst (kuchyně je otevřena od 8.00-20.00), ale i ubytovat, přičemž krásné výhledy jsou v této oblasti zaručeny!

TIP: Jelikož se již jedná o výlet do ,,zahraničí”, není radno podcenit příslušnou přípravu v podobě vhodného cestovního pojištění. V případě nemoci či úrazu na polské straně Vám cestovní pojištění zajistí úhradu veškerých vynaložených nákladů na ošetření, léčbu, léky či převoz. Stejně tak lze do své pojistky například zahrnout i úrazy vzniklé při provozování různých rizikových či adrenalinových sportů.