Rubriky
Magazín

V Jizerských horách se začalo lyžovat

Nové Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory přichystalo pro letošní sezónu několik novinek.

Mezi hlavní patří Jizerky CARD, díky které lze čerpat výrazné slevy na skipasy, půjčovny nebo relaxační služby. Kartu dostanou ubytovaní hosté zdarma. Druhou novinkou je rozšířený provoz skibusu, který spojuje všechny tři skiareály a mohou ho využívat jak sjezdaři, tak i běžkaři při předložení Jizerky CARD zdarma. Velkým zjednodušením je propojení všech skiareálů jedním skipasem.

Příchod studené fronty významně podpořil začátek sezóny v Jizerských horách. „Sněžná děla jsme spustili v sobotu 1. prosince 2012 zhruba ve 4 hodiny ráno,“ říká Petr Bažant ze společnosti Ski Bižu, která provozuje jizerskohorské areály Bedřichov, Severák a Tanvaldský Špičák.

První vleky se spustily o víkendu 8. a 9. prosince 2012 na Severáku u Arniky. „Víkend nato se rozjede i lanovka na Tanvaldském Špičáku,“ říká Petr Bažant ze Ski Bižu. 

V sobotu 8. prosince 2012 byla také slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná chata Arnika. Obnovou prošly jak pokoje, tak i oblíbená restaurace. Chata disponuje celkem 66 lůžky a nachází se v bezprostřední blízkosti centrální parkoviště.  

Aktuální informace o všech aktivitách v Jizerských horách můžete najít na stránkách www.skijizerky.cz nebo webových stránkách sdružení www.jizerske-hory.cz.