Rubriky
Magazín

Udělejte si výlet za Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem

Legendární komiks Čtyřlístek se pyšní vlastním, nově otevřeným muzeem. Muzeum Čtyřlístku bylo slavnostně otevřeno v neděli 11. prosince 2011 a najdeme ho v Doksech na Českolipsku.

Právě toto město a jeho blízké okolí se totiž stalo předobrazem komiksu Čtyřlístek. Jaroslav Němeček, autor Čtyřlístku, se nechal okolím Doks při tvorbě komiksu inspirovat a zasadil sem děj komiksových příběhů – z Doks se staly Třeskoprsky, z hradu Bezděz hrad Bezzub a z Máchova jezera rybník Blaťák. Unikátní muzeum Čtyřlístku vzniklo v půdních prostorách městské knihovny.

Stálá expozice seznamuje návštěvníky s tím, jak komiks krůček po krůčku vznikal a jak se vůbec takový komiks tvoří. Kromě toho se zde můžete setkat s populárními postavičkami – Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem – v takřka životní velikosti! Očekává se, že většinu návštěvníků budou tvořit rodiny s dětmi, proto je expozice interaktivní a je zde také místo na hraní a kreslení. Pro nejmenší návštěvníky muzea jsou připraveny naučné hry s tématem komiksu. Muzeum můžete navštívit od pondělí do pátku od 13 do 17 hodin.

Společně s muzeem vznikla také nová naučná stezka s komiksovou tematikou. Stezka „Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku“ vede kolem Máchova jezera a čítá několik informačních tabulí, na kterých populární komiksové postavičky seznamují návštěvníky s okolními zajímavostmi.