Rubriky
Magazín

TOUR DE KIDS se blíží …..

Již za pět týdnů začíná první ze závodů TOUR DE KIDS v této sezóně. Jako první vás přivítá město Pardubice, celá tour končí v Mladé Boleslavi 25. června 2011.

Již za pět týdnů začíná první ze závodů TOUR DE KIDS v této sezóně. Jako první vás přivítá město Pardubice, celá tour končí v Mladé Boleslavi 25. června 2011. Oproti původně avizovaným šesti termínům došlo k menší změně a to, že Praha se přesouvá o týden dopředu, tedy na 18. června a kalendář se rozšířil o již zmiňovanou Mladou Boleslav (25. června). TOUR DE KIDS jsou v této sezóně cyklistické závody pro děti od těch nejmenších až do 15 let.

Projekt TOUR DE KIDS má své nové logo a cílem celého projektu je děti ve velkých měst vytáhnout od počítačů a televizí ven, připravit pro ně zábavné odpoledne, děti si mohou zazávodit na kolech a udělat něco pro své zdraví.

Projekt se koná ve spolupráci s jednotlivými městy, ale také s Ministerstvem dopravy – Besipem, neboť bychom rádi touto cestou hravou formou děti seznámili s bezpečností na kole, proč je důležité mít helmu, jaká je povinná výbava kola atd. Ale nechceme prozradit všechno, přijďte na jeden ze závodů Tour de Kids v této sezóně a uvidíte sami.

Vstup na akci je zdarma a startovné na závod činí 60,- Kč při on-line registraci. Při platbě na místě to bude potom 80,- Kč. Z této částky 10 % věnujeme Nadačnímu fondu Tescu, který se snaží pomáhat především nemocným dětem a také na vzdělání dětí. Registrovaní účastníci obdrží účastnícké tričko, cereální snack Street XL, pamětní list a časopis Sluníčko nebo Mateřídoušku. Po dojezdu, především ti menší, dostanou také Lipánek i se lžičkou, aby po závodě mohli dočerpat síly.

Ve všech městech máme společně s partnery připraven bohatý doprovodný program. O zábavu se postará rádio Blaník. V některých městech proběhne exhibice yoyo s Vaškem Kroutilem (mistr Evropy), v každém městě vás přivítá známá sportovní osobnost, máme zatím domluveného Jirku Ježka, Martina Šonku a Radka Šimůnka. Další dopřesníme během dubna. Všichni se určitě dětem rádi podepíšou a vyfotí . Děti budou moci vyzkoušet jízdu zručnosti přes překážky. Firma Zepter vám zadarmo změří tlak, cholesterol, ale třeba i tuk. Na maminky také myslíme a pokud všechno dopadne dobře, tak vás i profesionálně nalíčí vizážisté a k tomu si můžete přečíst časopis Maminka.

Vstup na všechny akce je samozřejmě zdarma a máte se opravdu na co těšit. Ty největší akce pro vás připravují naši dva hlavní partneři a to Škoda Auto a.s. a společnost TESCO.

Během letošního roku s námi můžete soutěžit o ceny v hodnotě 250.000,- Kč, které věnovali naši partneři. Na každém závodě budeme losovat jednoho výherce dětského kola a také fotoaparátu Olympus. Děti se mohou těšit na hračky, knížky, batohy, CD, kšiltovky, Lipánky, pexesa, cyklistické helmy, lahve na pití (pitné lahve Sigg), cyklistiské dresy Kalas Sportswear ve speciálním designu a mnoho dalšího.
 
SOUTĚŽ
A aby toho nebylo málo, tímto vyhlašujeme doprovodnou soutěž v kreslení. Pošlete nám do konce dubna obrázek na téma „Já a moje rodina na výletě na kole“ a pošlete na naši adresu (Alfa Events s.r.o., Měšická 276, 390 02 Tábor). Deset z Vás může vyhrát pitnou lahev Sigg v hodnotě 516,- Kč a účastnické tričko podepsané Radkem Šimůnkem. Formát ani způsob kreslení nerozhoduje. Hlavně nezapomeňte na zadní stranu uvést vaše jméno, adresu a věk. Vítězné obrázky uveřejníme na našem webu. Soutěž končí 30. dubna 2011.
 
A kde letos budeme?

  • 7. května – Pardubice – Pernštýnské náměstí
  • 14. května – Liberec – náměstí Dr. E. Beneše
  • 21. května – České Budějovice – náměstí Přemysla Otakara II.
  • 4. června – Plzeň – náměstí Republiky
  • 11. června – Zlín – náměstí Míru
  • 18. června – Praha 1 – Kampa
  • 25. června – Mladá Boleslav – náměstí Republiky

Veškeré informace najdete na www.tourdekids.cz.
 
 
Mgr. Ivana Průchová