Rubriky
Magazín

Rekapitulace fotosoutěže 2012 (č.1) – Bobová dráha Lipno n. Vltavou

Příspěvek od Edity Surzynové: Byli jsme na dovolené na Lipně – Frymburk a udělali jsme si cyklovýlet na bobovou dráhu v Lipně n. Vltavou.

Jezerní cyklo – inline stezka je ideální pro inline bruslení a cykloturistiku.

Vede z Frymburku až do Lipna n. Vltavou. Trasa dlouhá 12 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na vodní hladinu, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy. Na trase je umístěna také bronzová socha, která nabízí romantické zasnění v krásné přírodě.

Po hodince jsme došlapali  na místo, zaparkovali jsme své „miláčky“ do dřevěných stojanů pár metrů od pohodlného posezení.

Bobová dráha v Lipně n. Vltavou je ideálním celoročním cílem pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Svojí délkou a umístěním v překrásné přírodě s úchvatnými výhledy na Lipenské jezero se lipovská bobovka řadí k absolutní špičce. Nevšední zážitek z jízdy kilometrovým nerezovým korytem na pohodlných kolečkových bobech si změříte svou rychlost na radaru.

Po adrenalinovém zážitku z jízdy je k dispozici stylová dřevěná hospůdka „Bobovka“ s točeným Kozlem, Plzní a grilem. Je tam krásné dětské hřiště. Milovníci přírody mohou posedět v „Srubišti“ pod korunami stromů.

Pro aktivní odpočinek můžete využít bezprostředně sousedící rybník s pobytovou loukou a písečnou pláží.
 
Bobisté mohou bobovat v létě denně od 9 – 21 hod
Ceník:              dospělí                              1 jízda   80,- Kč             5 jízd     300,- Kč
                         děti do 140 cm                  1 jízda   60,- Kč             5 jízd     200,- Kč
 
Doporučuji všem, byl to krásný výlet!

Edita Surzynová