Rubriky
Magazín

Moravský Karlov: perfektní dovolená pro rodiny s dětmi

Jestliže nevíte, kam s dětmi vyrazit na dovolenou, zkuste někdy zavítat na chalupu Moravský Karlov. Malebná chaloupka rozkládající se na severovýchodě Čech, na pomezí Jeseníků a Orlických hor, nabízí perfektní zázemí pro děti všech věkových kategorií. A nudit se tu nebudete ani vy – dospělí.

Co je tu pro malé děti?

Chalupa Moravský Karlov cílí na náročnější zákazníky – a tomu odpovídá i její vybavení. Malé děti mohou hodiny a hodiny strávit v úžasné podkrovní herně, kde se na měkoučkém hřejivém koberci povalují stovky hraček, stavebnic lego nebo autodráha. Nechybí ani televize, kde dětem můžete pustit pohádku.

Dole v přízemí najdete dětský koutek. Divočejší prckové se tu vyřádí na houpačce nebo provazových žebřících, klidnější dítka čas v koutku stráví třeba malováním.

Na dětské herně i koutku je skvělé to, že své malé raubíře budete mít neustále pod kontrolou. Koutek je v přízemí volně propojený s kuchyní a obývacím pokojem, podkrovní hernu zase monitorují dvě kamery. Bezpečnost zajištěna.

Co je tu pro větší děti?

Pokud už jsou vaše ratolesti na dětský koutek velké, najdou vyžití zejména ve venkovních prostorách chalupy. Velkým lákadlem je lezecká věž, zařádit si můžou v bazénu či na trampolíně, chladné je nenechá ani sportovní hřiště vhodné na volejbal nebo badminton.

A co pro dospělé?

Ačkoliv se většinu času nejspíš budete věnovat dětem, jakmile je uložíte ke spánku, máte čas i sami pro sebe. Ideální chvíle na skleničku dobrého vína ve venkovním altánku anebo – ještě lépe – na saunu. Ta je přímo v chalupě a pobyt v ní si určitě užijete.

Kam v okolí?

Chalupa Moravský Karlov se nachází v nedotčené přírodě Jeseníků a Orlických hor a je na ní pořád co dělat – ale to pořád ještě neznamená, že byste nemohli vyrazit do okolí. Na rychlou koupačku využijte místní rybník, v Králíkách je koupaliště, v okruhu 50 km najdete další tři aquaparky, krytý bazén, lázně i přehradu. Určitě si tak na dovolenou vezměte hezké plavky – a pokud žádné nemáte, tak si je pořiďte. Povedené kolekce teď nabízí třeba Otto.

Pokud jste spíše na poznávání památek, najdete v okolí spoustu dělostřeleckých tvrzí a pěchotních srubů. Samozřejmostí by pak měl být výlet na Kralický sněžník.

Na kolik vás pobyt vyjde?

Týdenní pobyt na chalupě stojí zhruba 20 000 Kč (v závislosti na období), což se na první pohled může zdát docela dost. Je však nutné přihlédnout k tomu, že chalupa má kapacitu až 11 dospělých osob, případně 8 dospělých a šest dětí. Bez problémů se tu proto vlezou 2 nebo 3 rodiny – a když to rozpočítáte mezi sebe, je už cena mnohem příjemnější. S přihlédnutím k tomu, co všechno tu zažijete, pobyt za ty peníze bezpochyby stojí.