Rubriky
Magazín

JARNÍ ZÁŽITKOVÉ OKRUHY DOLNÍM RAKOUSKEM

Kousek od hranic s Českou republikou se nachází gastronomický ráj, který prozkoumáte za prodloužený víkend.

Dolní Rakousko se znovu otevírá všem milovníkům kulinářských specialit, dobrého vína a pěších výletů po rozkvetlé krajině. Hned za hranicemi s Českou republikou si můžete užít příjemné klima, přátelskou atmosféru rodinného pohostinství i jedinečné lokální pochutiny. Naplánujte si prodloužený víkend a zahrňte do něj některá ze zastavení přesně podle vašich představ a chutí!

Zážitkový turismus patří mezi aktuální trendy, každá lokalita chce návštěvníky nejen přilákat, ale také jim zajistit program na několik dnů. Za tímto účelem se organizují stále oblíbenější cesty za poznáním v kombinaci například s ochutnávkami místních pokrmů a s návštěvou lokálních restauračních zařízení. Dolní Rakousko má v tomto ohledu mnohé co nabídnout.

Tradičně zemědělský region Mostviertel, na jaře obtěžkaný bílými květy hrušní, se v dubnu mění na hlavní město moštu a dává za pravdu svému jménu, které v češtině znamená Moštová čtvrť. Dne 24. 4. zde vrcholí Dnem moštu období čekání na lahodný a svěží nápoj, který si nejlépe vychutnáte poblíž městečka Waidhofen an der Ybbs či ve vesničce Kematen ve stejné oblasti. Tradiční moštový šenk Zur steinernen Birnen či hostinec Landgasthof Bachlerhof vás okouzlí nejen nabídkou tohoto ovocného vína, ale rovněž svými domácími specialitami. Nutnou součástí výletu za moštem je návštěva moštárny Mostelleria. Na své si přijdou i děti, potěšíte je návštěvou rodiny Gebetsberger, která vyrábí legendární farmářskou zmrzlinu.

V květnu zve Dolní Rakousko do císařského lázeňského parku v Badenu, kde probíhá Festival Wein im Park (Festival vín v parku). V rámci ochutnávky můžete vyzkoušet přibližně padesát vín od místních producentů. Oblastní vinotéka Thallern, která je otevřená po celý rok, disponuje historickým sklepem se sudy. Kromě vína na vás v Badenu čeká i expozice zahradničení Habsburků, romantický prostor rozária na noční piknik za zvuků hudby nebo procházka po Flamminggasse, ulici plné secesních staveb. Ani v Badenu nechybí krajové delikatesy jako například smažené kuřátko, sladká tečka zvaná kremšnity nebo Beethovenovy pralinky v cukrárně Herwig Gasser. V okolí města se nacházejí termální lázně.

O dalších zážitkových cestách Dolním Rakouskem se více dozvíte na: http://www.dolni-rakousko.info/zazitkova-cesta.