Rubriky
Magazín

Kam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!

Tipy na hrady a zámky, kde potkáte strašidla.

 

Bojíte se rádi? Máte rádi tajemné a podivné postavy, strašidla, skřítky, bájné tvory a všechna ta prapodivná stvoření? Pak Vám přinášíme tipy na návštěvu míst, kde právě takové strašidelné tvory zaručeně potkáte.

Hrad Svojanov

Děti určitě nalákáte na prohlídkový okruh B. Prohlídka totiž začíná ve sklepení hradního paláce a zde, v tomto tajuplném prostředí, na Vás čekají strašidelné postavy, jejichž autorkou je Šárka Rusínová. Nechybí tu pan Hamrlík na ohnivé svini, bezhlavý holič Kubíček a další tajemné bytosti, žijící na hradě v jeho blízkosti.

 

Zámek Třeboň

Zde můžete navštívit hned dvě výstavy umístěné v zámeckém sklepení, a to expozici Vodníci z Třeboně a výstavu Erbovní bestie. Obě výstavy jsou přístupné ze zámecké zahrady a lze na ně zakoupit společné vstupné. Kromě třeboňských vodníků můžete spatřit draka, Pegase, jednorožce a další bájné postavy. Až uslyšíte draka, tak se budete možná i trochu bát……..

 

Zámek Hořovice

Výstava z dílny Aleše Drašnara se nachází ve sklepení hořovického zámku. Tématem této výstavy jsou strašidla zemí české koruny.

 

Zámek Potštejn

Setkání s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem Vás čeká při ojedinělé prohlídce sklepení zámku Potštejn nazvané příznačně Bubákov. Příběhy potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav jsou lehce strašidelné a současně zábavné a poučné.

 

Hrad Roštejn

Modely strašidelných postav najdete po celou návštěvnickou sezónu na trase B v Malém ochoze.

 

Hrad Bítov

Pro dětské návštěvníky je určen zejména IV. prohlídkový okruh. Součástí této trasy je i prohlídka sklepení bývalého pivovaru, kde se ukrývají strašidla, erbovní bestie, draci a další postavy doplněné zvukovou kulisou.

 

Hrad Kost

Výstava Erbovní bestie

 

Hrad Švihov

Na hradě Švihov můžete navštívit unikátní výstavu draků v životní velikosti během letních prázdnin od úterý do neděle, v červnu a v září o víkendech.