Rubriky
Magazín

Kam s dětmi do dinoparku

Přehled dinoparků v ČR.

Děti dinosaury milují. Hlavně chlapci jsou jimi doslova fascinováni. Rodiče nestačí žasnout, jak jejich miláček, který má problémy rozpoznat některá domácí zvířata, perfektně ovládá odborné názvy oblíbených dinosaurů.

Děti vyžadují modely dinosaurů na hraní, vejce, ze kterých se jim doma dinosaurus vylíhne, chtějí knihy a filmy o dinosaurech a výlet do dinoparku je přijímán s obrovským nadšením……

 

Dinopark Ostrava

Dinopark je umístěn mezi obcemi Orlová a Doubrava. Rozloha parku se statickými i pohyblivými modely dinosaurů v životní velikosti činí zhruba 20 ha. Součástí dinoparku je 3D kino, dětské paleontologické hřiště, kde se děti pod dohledem učí základům paleontologické práce, DinoShop, DinoCafé a DinoGrill. Na místa, která nejsou v Dinoparku přístupná pěšky, Vás odveze DinoExpres. Jízda trvá cca 15 minut a zahrnuta v ceně vstupného.

 

Dinopark Plzeň

Dinopark Plzeň těsně navazuje na ZOO Plzeň. Pokud budete mít zájem, můžete si zakoupit zvýhodněnou společnou vstupenku pro Dinopark i ZOO. Součástí plzeňského Dinoparku je opět 3D kino, DinoShop, DinoGril. V centru parku je umístěno také dětské hřiště a paleontologické hřiště.

 

Dinopark Praha

Do oficiálního otevření Dinoparku Praha je ve druhém patře Galerie Harfa umístěna výstava „Příchod dinosaurů“. Atmosféru tajemných druhohor dotvářejí zvukové a světelné efekty. Součástí výstavy je také 3D kino s filmem Příběh mláděte. Výstava je pořádaná v rámci přípravy otevření unikátního dinoparku na střeše Galerie Harfa, jehož otevření je plánováno na 28.4.2011.

 

Dinopark Vyškov

Dinopark ve Vyškově je nedílnou součástí ZOOParku Vyškov, nelze jej navštívit samostatně. I zde můžete v rámci vstupného navštívit 3D kino, kde je promítán film ze života dinosaurů „Příběh mláděte“. Dále je zde umístěn DinoShop a DinoCafe. Ze ZOOParku Vás do dinoparku odveze DinoExpres.