Rubriky
Magazín

Jizerské hory jsou připravené na nápor turistů

Jizerské hory jsou připravené na nejvytíženější období v zimní sezóně. Vedle ideálních sněhových podmínek čekají návštěvníky pravidelně upravované běžecké trasy a sjezdovky. V dobrém stavu jsou udržovány i komunikace, nejenom na zdejší parkoviště, ale také k jednotlivým ubytovacím kapacitám.

Jablonec nad Nisou, 19. února 2013 –  „Snažíme se návštěvníkům nabídnout co nejlepší zážitek. Nezaručí ho jenom 90 centimetrů sněhu, který máme na našich sjezdovkách, ale především kvalitní služby,“ konstatuje Petr Bažant ze Ski Bižu. Nově také jezdí skibus z Prahy – každý den z Černého Mostu.

Všechny vleky ve ski areálech Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov jsou v provozu, od 8.30 či 9.00 do 16.00. Možné je také využít noční lyžování od 16.30 či 17.00 do 20.00. Množství sněhu na sjezdovkách se pohybuje mezi 60 až 90 centimetry sněhu. Ve střediscích mohou návštěvníci využít také služeb servisu, půjčovny a lyžařské školy. V místních obchodech je možné dokoupení lyžařských či běžeckých potřeb.

Jarní prázdniny začaly již 4. února, největší návštěvnost však očekávají „Jizerky“ v tomto a následujícím týdnu. Vedle dětí z krajských měst budou mít volno také pražské děti. „Návštěvníci k nám přijíždějí ze všech koutů České republiky. Z důvodu dobrého spojení i kvalitního zázemí pro rodiny s dětmi jsou našimi častými návštěvníky právě rodiny z pražských částí,“ říká Petr Bažant ze Ski Bižu.

Jizerské hory představili na začátku stávající zimní sezóny také několik novinek, které pobyt návštěvníkům nejenom zjednoduší, ale také zpříjemní. Jizerky Card, neboli karta hostů Jizerských hor, nabízí mnohé slevy nejenom na skipasy, ale také zlevněné vstupné do libereckého Aquaparku Babylon, Dinoparku či na bobovou dráhu v Janově nad Nisou. „Velmi oblíbeným cílem, především rodin s dětmi, se v poslední době stalo Muzeum hraček. Je to jedna z možností, jak lyže či běžky na chvíli vyměnit za trochu poznání,“ doplňuje Bažant.

Novinkou je také Skibus, který poprvé propojil tři zdejší areály Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. Návštěvníci tak mohou během pobytu vyzkoušet všechna střediska bez složitějšího plánování dopravy do areálu a zpět. Pro držitele Jizerky Card je skibus zdarma.

Pohodlnější bude také spojení pro cestující z Prahy. V rámci spolupráce Skiarény Jizerky a autobusových linek Bus Line budou moci denně využít dopravu do střediska a zpět, navíc za zvýhodněné ceny. Odjezd autobusu ze stanice Černý Most je každý den v 6.30, návrat z Tanvaldského Špičáku v 16.30. Cena zpáteční jízdenky včetně skipasu stojí dospělého 600 Kč, děti do 15 let 500 Kč. Výhodou je, že místa lze zarezervovat online, skipas pak dostanete přímo u řidiče autobusu.

Více informací o spojích najdete na www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/skibus-z-prahy-874.htm.