Rubriky
Magazín

Informace o zimních střediscích Dolního Rakouska

Mostviertelská zimní střediska jsou známá cenově výhodnými nabídkami pro kratší zimní dovolené. Pro ty, kteří plánují více dovolených v rámci zimního období, je skvělou volbou Zimní karta Dolního Rakouska, která lyžařům přináší další výhody.

Třídenní karta / skipas pro dospělého stojí 99€ a je možné ji využít v 8 největších dolnorakouských střediscích. Více informací naleznete na internetové adrese www.wintercard.at.

Sněhové království: Hochkar při Göstling / Ybbs

Hochkar je nejlépe zasněžené a nejvýše položené lyžařské středisko ve východních Alpách. Rozprostírá se v nadmořské výšce 1800 metrů nad střediskem Göstling nad Ybbsem a nabízí 18 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí všech stupňů náročnosti s 9 nejmodernějšími lanovkami.
Najdete zde i nejlepší snowboardový park ve východním Rakousku – Funpark Hochkar či přírodní sáňkařskou dráhu. Nádhernou zimní krajinu si vychutnáte na dlouhých procházkách, na perfektně upravených běžkařských trasách na Hochreite či na túrách na sněžnicích s průvodcem. Můžete využít i místní kluziště nebo stavět sněhuláky. Ybbstalské solné lázně v Göstling nabízejí relax díky saunám, parním lázním a bazénům.

Tip: Bohaté nabídky pro péči o tělo a bohatý program rehabilitací nabízí centrum „Emotion Life Center“.

Krásné výhledy z Gemeindealpe při Mitterbachu v kraji Mariazeller Land

Toto zimní středisko je známé především nádherným výhledem na předhůří Alp i masiv Hochschwab či ohromující vrchy v národním parku Gesäuse. Dvě moderní lanovky vás rychle a pohodlně dopraví z nadmořské výšky 800 m do výšky 1626 m a můžete si užívat 13 kilometrů sjezdovek různé obtížnosti. Pro běžce na lyžích je připraveno 10 km běžkařských tras s nádhernou zimní krajinou, které jsou napojeny na běžkařské trasy v kraji Mariazeller Land.

Tip: Kulinářské požitky s nádherným panoramatickým výhledem si vychutnáte v horských chatách Terzerhaus a „Zum Bäreneck“ či v hostinci „Zum Sessellift.

Ötscherdorf: Lackenhof při Ötscheri

V romantické horské vesničce Lackenhof se vše řídí heslem „z postele rovnou na svah“. Rozkládá se zde nádherné lyžařské středisko s 19 km sjezdovek různých stupňů obtížnosti. Čtyřmístná sedačková lanovka vede přímo na Malý Ötscher a dvoumístná směřuje k známé horské chatě na Ötscher, kde byla vybudována závodní dráha s měřením času. Najdete zde také snowboardový park, běžkařskou trasu v délce 21 km i chodník pro pěší v délce 10 kilometrů.

Tip: Zimní túra s přítulnými lamami z Ötscheru – pobavit se se zvířátky v pohádkové zemi potěší srdce dětí i dospělých.

Rodinný ráj: Annaberg

Rodinné lyžařské centrum při středisku Annaberg nabízí pohodlné sjezdovky pro pravé požitkáře, ale i náročné svahy s hlubokým sněhem nebo boulemi. Návštěvníci znalí této oblasti očekávají tradiční horské chaty s nabídkou skvělých lahůdek a útulných ubytovacích zařízení za velmi výhodné ceny.
Devět moderních lanovek zpřístupňuje 20 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Přístup na lanovky je bezdotykový prostřednictvím systému Key-Card. Pro běžce na lyžích je připraveno 18 km denně upravovaných tras. Romantické duše jistě potěší výlet na saních s koňským spřežením nebo procházka na sněžnicích.

Tip: Příjemné večery strávíte na některé z původně zachovalých horských chat. Snad nejkrásnější je horská chata Anna-Alm na Hennestecku.

Nabídka menších a útulných lyžařských středisek

Středisko Forsteralm nabízí 8 vleků obsluhujících 18 kilometrů perfektně upravených rozmanitých sjezdovek. Pro děti a začátečníky středisko provozuje oddělenou cvičnou plochu, v rámci které mohou zdarma využívat cvičnou lanovku. Během školních prázdnin a o víkendech jsou pro nejmenší denně v provozu lyžařské školky.

Lunz am See a Maiszinken mají v oblibě zejména rodiny s dětmi. Lyžaři mají k dispozici 4,5 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Na vrch se dostanete dvojitým vlekem a ti nejmenší se zas mohou těšit na pojízdný koberec (přepravní pás), který je v rámci lyžařské školy bezplatně přepravuje na kopec.

V úterý, pátek a sobotu vždy od 18.30 do 21.30 hod. vás dopraví Helmelové vleky v Kastenu na romanticky osvětlené lesní sjezdovky. Bruslit můžete na zamrzlém jezeře Lunzer See či ve středu obce Lunz am See. Oblíbené jsou i toulky na sněžnicích s odborným průvodcem. Více informací naleznete na www.lunz.at.

Tajným tipem pro snowboardisty a lyžaře jsou tři Göllerové vleky v malém zimním středisku Gscheid u obce St. Aegyd am Neuwalde. Pro děti nabízí vlek „babylift“ zdarma. Dobře vybavenou půjčovnu sportovních potřeb naleznete u školy severského lyžování „Nordic sport academy“ v St. Aegyd. Informace na www.goeller-lifte.at.

Také dvě menší lyžařská střediska Puchenstuben (3 vleky obsluhující síť krásných přírodních svahů) a Muckenkogel v Lilienfeld (sedačková lanovka) nabízejí cenově velmi výhodné jednodenní skipasy. Hora Muckenkogel se navíc těší mimořádné oblibě u milovníků lyžařských túr a je považována za relativně lehký terén.