Rubriky
Magazín

Cyklobrána do Prázdnin – jedinečný závod pro děti

Česko je nadšencům horských kol země zaslíbená. Závodů pro horská kola je v ČR kolem 120 za sezónu. Pokud se ale zaměříme na závody pro děti a mládež, moc jim nenapočítáme. Proto přišel Jiří Richter, pořadatel Cyklobrány do Prázdnin s nápadem, uspořádat cyklistické závody speciálně pro děti.

Děti se předvedou tam, kde horské kolo patří – v lese a na lesních cestách.

Většina velkých, tzv. kultovních závodů pro dospělé má do svého programu zařazené závody pro děti. To jsou ale závody dělané jen jako doplňující program, aby se rodiny, doprovázející své závodící táty a někdy i své mámy, moc nenudily. Proto vznikl tento projekt, který má za úkol tyto dvě kategorie zcela oddělit.

První ročník na Štákových Pasekách

První ročník závodu CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN se konal 1. 7. 2012 ve Zlíně na Štákových Pasekách. Konání závodu trochu poznamenaly tropická vedra, které zrovna na Moravě panovaly. Závodilo nakonec 70 dětí ve 14 kategoriích. Bylo rozdáno 33 pohárů pro první tři umístěné s diplomy. Za účast dostal diplom každý malý závodník. V tombole bylo rozdáno 70 dárků v hodnotě 7 000,-Kč.

Letošní ročník bude podstatně zajímavější

Děti budou startovat v sedmi kategoriích, rozdělené na děvčata a chlapce. Celkem 14 kategorií od nejmenších až po čtrnáctileté dorostence. V areálu Activitypark Hotelu Všemina bude vytvořeno několik okruhů rozdílné délky a technické náročnosti, které budou děti absolvovat několikrát dle své kategorie. Hodnocené budou děvčata a chlapci zvlášť. Tohle vše za stejné symbolické startovné. Nejmladší dvě kategorie startují zdarma, ostatní děti platí startovné 50,-Kč na místě při registraci.

Proč areál u Activitypark Hotelu Všemina?

Nádherné místo uprostřed krásné přírody v srdíčku Hostýnských vrchů. Velkou výhodou je otevřený areál, to znamená, že tratě budou krásně přehledné z jednoho místa. Rodiče nebudou muset nedočkavě čekat, kdo vyjede první z lesa. Celé to budou mít jako prostřené na talíři. Další obrovskou výhodou je spousta možností vyžití pro děti i rodiče v místě závodu. Lanové centrum, dětský koutek s trampolínou, průlezkami a houpačkami, koupání, občerstvení, restaurace, ranč s koníky a spoustu dalšího.

Přihlašovací systém už běží

„Letos se snažíme zvýhodnit o poznání lépe děti, co se nám přihlásí předem. Tyto děti dostanou ke startovnímu číslu pozornost věnovanou od sponzorů. Dárečky se budeme snažit rozdělit tak, aby pozornost byla vhodná a přiměřená k věku a pohlaví dítěte,“ uvedl pořadatel cyklozávodu Jiří Richter. V tašce se startovním číslem tak předem přihlášené děti mohou najít tričko, reflexní vestičku, nafukovací balón, omalovánky, pastelky a jiné. „Předem přihlášené děti budou mít na památku na startovním čísle své jméno a příjmení. Přihlašovací systém byl spuštěn v lednu 2013. V současné době máme přihlášených 39 dětí,“ uvedl Richter.

Poslední a také dost zásadní změnou pro letošní ročník je změna termínu – 9. Června 2013. Název závodu CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN ale bude zachován i když prázdniny na děti ještě malinko budou muset v den konání závodu počkat.