Zámek Vranov nad Dyjí


Ukázat na mapě 420 515 296 215        vranov@brno.npu.cz  |  www.zamekvranov.cz
Zámek Vranov nad Dyjí
Zámek Vranov nad Dyjí, Autor: Zp, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csZámek Vranov nad Dyjí, Autor: Ondřej Lipar, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs

Impozantní barokní stavba, vypínající se na vysoké skále, okouzluje návštěvníky nejen svým zevnějškem, ale především bohatě zařízenými zámeckými interiéry. V létě se můžete k zámku dopravit vyhlídkovým vláčkem.

Zámek Vranov nad Dyjí je situován v západní části našeho nejmenšího národního parku, Národního parku Podyjí, na jižní hranici českého státu. Vranov nad Dyjí je významným barokním zámkem, řadí se dokonce k nejpozoruhodnějším stavbám středoevropského baroka. Impozantnost zámku podtrhuje jeho poloha na vysoké skále nad řekou Dyjí. Barokní podobu zámku narušují staré gotické věže, které jako by k zámku ani nepatřily. Tyto hranolové věže, společně s částí hradeb, jsou pozůstatkem středověkého hradu, který zámku vývojově předcházel.

Zámek nabízí čtyři prohlídkové okruhy. První z nich je věnován bohatě zařízeným zámeckým interiérům, mezi nimiž vyniká monumentální sál předků rodu Althannů, druhý okruh zavede návštěvníky do působivé zámecké kaple, třetí okruh zahrnuje prohlídku každoročně obměňované sezonní výstavy (bez průvodce) a čtvrtý okruh prochází zámeckou zahradou.

V létě se lze k zámku dopravit vyhlídkovým vláčkem, který jezdí několikrát denně z vranovské pláže k zámku a zpět. O tom, že Vranov nad Dyjí je zámkem pohádkovým, svědčí mimo jiné fakt, že se zde odehrával děj pohádky Nesmrtelná teta.


Podrobné informace

Adresa: Vranov nad Dyjí,
GPS: 48.89260556, 15.81124167
tel.: 420 515 296 215
e-mail: vranov@brno.npu.cz
web: www.zamekvranov.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Ubytování v okolíKam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Lanový park Modřany, zdroj www.lesniadrenalin.cz

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »