Zámek Dobříš


Ukázat na mapě 420 318 521 240        info@zamekdobris.cz  |  www.zamekdobris.cz
Zámek Dobříš
Zámek Dobříš, Autor: KarelJ, Zdroj: Dílo volné - licence Creative commons

Na zámku Dobříš jsou pro rodiny s odvážnými dětmi připraveny strašidelné výpravy za místními pověstmi. Kromě strašidelných i klasických prohlídek nabízí zámek také možnost ubytování a pořádání společenských akcí.


Zámek Dobříš je rozsáhlá trojkřídlá rokoková stavba s výraznou fasádou, která upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka.

Zámek je otevřen celoročně a nabízí několik prohlídkových okruhů. První okruh, nazvaný Zámecká expozice, provádí návštěvníky jedenácti místnostmi ve stylu rokoka a klasicismu. Tento okruh je nabízen také ve zkrácené variantě, která nezabere více než 30 minut. Pro rodiny s odvážnými dětmi je připraven strašidelný prohlídkový okruh s názvem Dobříšské přízraky, při němž se návštěvníci vydávají na výpravu za místními pověstmi. Nechybí zde zvuková ani světelná kulisa. V zámku si lze prohlédnout také Galerii JCM s obrazy evropských mistrů 18. století nebo výstavní expozice Muzea města Dobříše, které jsou věnovány historii města a rukavičkářské výroby na Dobříši.

Zámek je obklopen udržovaným francouzským parkem, skutečnou perlou mezi zámeckými zahradami. Při procházce zde můžete obdivovat stříhané ploty a květinové ornamenty. Zejména v průběhu hlavní turistické sezóny se na zámku konají pravidelné noční prohlídky, sokolnické ukázky, nedělní vycházky francouzským parkem a další akce.

Zámecký areál nabízí také další služby: zámeckou restauraci, možnost ubytování či pořádání společenských akcí.


Podrobné informace

Adresa: Dobříš,
GPS: 49.78190278, 14.17885556
tel.: 420 318 521 240
e-mail: info@zamekdobris.cz
web: www.zamekdobris.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

14.08.2014Hedvika
Co říct na zámek, který patří cizincům, jenž žijí v poněkud jiných finančních sférách než my. Za neustále stupňující vstupné tu můžete vidět o dost očesanou expozici, z níž zmizela spousta exponátů, zkrácený výklad, z původní hodinové prohlídky je díky odfláknutému výkladu sotva nějakých 40 minut. Ale průvodci nezapomínají zdůraznit, že: ás vítají jménem diplomovaného inženýra Jeroma Colloredo-Mansfelda, neboť velebit pana majitele je prostě povinnost. Varování pro všechny, kdo nemáte rádi navoněnou snobárnu a kdo si třikrát otočíte korunu v ruce - nejezděte tam. Je to ukázka snobismu a nafoukanosti.
Hodnocení: 2


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Penzion Baurů Dvůr, Nový Dvůr

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »