Zámek Benátky nad Jizerou


Ukázat na mapě 420 326 316 682        podatelna@benatky.cz  |  www.benatky.cz/muzeum/
Zámek Benátky nad Jizerou
Zámek Benátky nad Jizerou-nádvoří, Autor: Petr1888, Zdroj: Licence CC 3.0 - zdroj wikipedieZámek Benátky nad Jizerou, Autor: Horakvlado, Zdroj: Licence CC 3.0 - zdroj wikipedie

V zámku sídlí v současné době dvě muzea – Regionální muzeum Benátecka a Muzeum hraček. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout hračky z různých koutů světa a v rámci interaktivního programu vyzkoušet různé činnosti.


Renesanční zámek, který zaujme především fasádou bohatě zdobenou nádhernými figurálními sgrafity, si pro svůj pobyt vybrala nejedna významná osobnost. Na zámku pracoval dánský astronom Tycho Brahe, pobýval zde také český hudební skladatel Bedřich Smetana.

Dnes v zámku sídlí dvě muzea – Regionální muzeum Benátecka a Muzeum hraček. Muzeum hraček se nachází v přízemí zámku a může se pochlubit největší sbírkou historických hraček v České republice. Exponáty pochází převážně z let 1860-1945 a jsou zde zastoupeny hračky z různých koutů světa – z Evropy, USA i Japonska. Návštěvníci zde mohou obdivovat panenky všech druhů a velikostí, pokojíčky a domečky pro panenky, vláčky, autíčka, kolotoč i 1,5 metru vysoké ruské kolo. Expozice Regionálního muzea Benátecka zabírají prostory druhého patra zámecké budovy a jsou věnovány historii regionu, místní přírodě i keltské civilizaci. Prohlídku expozic doprovází interaktivní program, při němž si můžete vyzkoušet okovat koně, obléci se do keltského oděvu nebo do rytířského brnění, zahrát si na písaře, vyrobit si vlastní erb, zatroubit na skutečný kravský roh a mnoho dalších činností.

Z udržovaného zámeckého parku je krásný výhled do krajiny. Pokud chcete mít výhled ještě lepší, můžete vystoupat na zámeckou věž.


Podrobné informace

Adresa: Benátky nad Jizerou,
GPS: 50.29071389, 14.82271667
tel.: 420 326 316 682
e-mail: podatelna@benatky.cz
web: www.benatky.cz/muzeum/

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Freizeitpark Plohn, Německo

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »