Rozhledna Velký Kamýk u Písku


Ukázat na mapěwww.t-mobile.cz/web/cz/residential/ospolecnosti/nejlepsi-signal/velky-kamyk
Rozhledna Velký Kamýk u Písku
Rozhledna Velký Kamýk u Písku - autor Chmee2per, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csRozhledna Velký Kamýk u Písku - autor Chmee2, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csRozhledna Velký Kamýk u Písku - autor Chmee2, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs

Z rozhledové plošiny je možné shlédnout krásné panorama Šumavy, Brdy, Písecké hory a také nedaleké okolí s asi šest kilometrů vzdáleným městem Písek.

  Další s mnoha telekomunikačních věží, které zároveň slouží turistické veřejnosti, se nachází nedaleko Písku a patří společnosti T-Mobile.

  Tato rozhledna, jejímž nejvýraznějším prvkem je její točité schodiště, byla postavena již v roce 2002. Oficiálně zpřístupněna turistům byla ovšem až v roce 2006, což nebránilo některým odvážnějším návštěvníkům prolézt dírou v plotě a na ochoz vyjít. Dostala název Velký Kamýk, dle vrcholu, pod kterým stojí.

  Ač rozhledna měří 65 metrů, veřejná vyhlídková plošina se nachází ve 30 metrech nad zemí. I přes to, že část výhledu zakrývají stromy na vrcholu Velkého Kamýku, je možné shlédnout krásné panorama Šumavy, Brdy, Písecké hory a také nedaleké okolí s asi šest kilometrů vzdáleným městem Písek.

  Protože se jedná o telekomunikační věž, je možné až k rozhledně Velký Kamýk dojet automobilem a to po polní cestě z obce Velké Nepodřice. Z Velkých Nepodřic je také možné po neznačené polní cestě dojít k rozhledně pěšky.

  Věž je volně přístupná bez omezení, v případě, že bude brána k rozhledně uzamčená, je možné si v Nepodřicích vyzvednout klíč, a to v domě číslo 22.

  Nadmořská výška rozhledny

  439 m n. m.

  Typ stavby

  železná

  Výška rozhledny

  65 m

  Výška rozhledové plošiny

  30 m

  Počet schodů

  162

  Rok otevření

  2002


  Podrobné informace

  Adresa: Velké Nopodřice, Dobev,
  GPS: 49.313778, 14.066289
  web: www.t-mobile.cz/web/cz/residential/ospolecnosti/nejlepsi-signal/velky-kamyk

  Hodnocení


  Jak se Vám líbilo ...

  16.03.2016Martin
  X. ROČNÍK VELIKONOČNÍHO VÝŠLAPU NA ROZHLEDNU VELKÝ KAMÝK VE VELKÝCH NEPODŘICÍCH U PÍSKU Neděle, 27.března 2016 od 10:00 hod. Louka pod rozhlednou (na konci obce Velké Nepodřice) Přijďte přivítat jaro jako každoročně s příjemnou procházkou na rozhlednu Velký Kamýk ve Velkých Nepodřicích , kde na louce pod rozhlednou Vás čeká občerstvení, živá hudba, pečené jehňátko, klobásy, domácí bramboráčky a další pochutiny včetně alkoholických a nealkoholických nápojů a mnoho další zábavy. Vítáni všichni bez rozdílu věku! Další informace si můžete vyžádat e-mailem na adrese bavorak.m@seznam.cz nebo tel. 774555278 p. Minařík - předseda osadního výboru Velké Nepodřice Sponzoři akce : Obecí úřad Dobev, Auto Kápl-Malé Nepodřice ,Řeznictví-uzenářství Jirotka,Zborník Písek a další
  Hodnocení: 0
  10.04.2014Martin
  Dne 20.4.2014 – velikonoční neděle od 10:30 hodin se koná velikonoční výstup na rozhlednu Velký Kamýk ve Velkých Nepodřicích. Občerstvení na louce pod rozhlednou na konci obce Velké Nepodřice. Program : zahájení 10:30 hodin ! dobrovolný ! výstup na rozhlednu volný program –např. opékání špekáčku (pro děti jsou zdarma) Jízda na koních , ….. Po celou dobu konání akce je připravena hudba, občerstvení (alko-nealko a teplé a studené nápoje), pro labužníky domácí bramboráčky, klobásy a možná i pečený kozlík nebo jehně  Možnost zakoupení turistické známky a pohledů rozhledny. Ukončení cca v 17:00 hodin kde se celá akce přemístí do klubovny SDH Velké Nepodřice na návsi ve Velkých Nepodřicích. Pořadatelé akce : Osadní výbor Velké Nepodřice, SDH Velké Nepodřice, Obecní úřad Dobev .
  Hodnocení: 5


  Vložte Vaše hodnocení


  Jméno / přezdívka
  Váš e-mail
  Text
  Hodnocení                            
  Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


  Kontrolní kod


  Vyberte si
  své město:
  Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.  Ubytování v okolí  Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

  Kurzy a kroužky

  Zámek Mníšek pod Brdy - Prohlídka

  Přehled kurzů a kroužků

  Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

  Tábory a pobyty

  Nabídka táborů a pobytů

  Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

   Školní exkurze a výlety

   Výběr školních exkurzí a výletů

   Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

   Poslední komentáře ...

   Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

   Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

   Hmatová stezka bez bot v Brně

   ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

   Horská chata Třeštík

   Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

   Táborová osada Miličín

   Super tabor

   Zobrazit další příspěvky »