Muzeum panenek a medvídků pod Troskami


Ukázat na mapě +420 724 577 389        muzeum.panenek@seznam.cz  |  www.muzeumpanenek.cz
Muzeum panenek a medvídků pod Troskami
Muzeum panenek a medvídků pod Troskami, Zdroj: www.muzeumpanenek.czMuzeum panenek a medvídků pod Troskami, Zdroj: www.muzeumpanenek.czMuzeum panenek a medvídků pod Troskami, Zdroj: www.muzeumpanenek.czMuzeum panenek a medvídků pod Troskami, Zdroj: www.muzeumpanenek.czMuzeum panenek a medvídků pod Troskami, Zdroj: www.muzeumpanenek.cz

Výlet na hrad Trosky můžete spojit s návštěvou muzea se zajímavou, rozsáhlou expozicí, kde jsou k vidění starožitné i moderní panenky, plyšové a dřevěné hračky. Unikátní expozice čítá více než tisíc exponátů.

Rozsáhlá expozice čítající více než 1000 exponátů představuje vývoj panenek a medvídků od roku 1840 až po současnou uměleckou produkci.

Muzeum se nachází přímo v srdci regionu Český ráj, vzdáleno 500 m od hradu Trosky. V budově, která je stavěna ve vesnickém stylu a hodí se nejen k místní krajině, ale i k vesnici Troskovice, najdete kolem 1 000 exponátů na výstavní ploše 300 m2.

Výstavní plocha je rozdělena do více oddělení: ve velkém sále najdete celkovou historii panenek - dobrý přehled zde získáte díky exponátům, které jsou zařazeny dle tradičních materiálů.

Návštěvník zde má možnost porovnat staré, po roce 1840 vzniklé panenky s moderní výtvarnicko-sběratelskou produkcí věhlasných zahraničních výtvarníků (např. Philip Heath-Anglie, Carin Lossnitzer-Německo, Nell de Man-Holandsko atd.). Mimo těchto můžete obdivovat i práci české výtvarnice Dagmary Jurčíkové. V "jejím" oddělení najdete nejen hotové panenky, ale i jednotlivé kroky výroby.

Opomenut nebyl ani nejmodernější přístup k panenkám.

Muzeum je jako jediné v republice ( vč. státem kontrolovaných) v přímém kontaktu s nejvýznamnějšími fenomény světového panenkářství na vysoké úrovni, jako je firma SCHILDKRÖT-PUPPEN, KÄTHE KRUSE, ale i Götz Puppenmanufaktur ( s ohledem na produkci do roku 2003 vč.) a s řadou současných významných výtvarníků jako například Elisabeth LINDNER. Proto si také klademe za úkol nejen potěšit chvilkově při pohledu na panenky, ale stát se i sběratelským a vzdělávacím centrem – viz. naše doprovodné akce.

Další oddělení muzea patří sběratelským medvědům, najdete i dřevěné hračky.

I chroničtí návštěvníci panenkových muzeí z celého světa hodnotí zdejší aranžmá, kterým se toto muzeum řadí k těm atraktivním, velmi pozitivně. V České republice je vlastně svého druhu bezkonkurenční.

K vidění jsou i mnohé kočárky z doby mezi roky 1850 a 1920, všechno je krásně doprovázeno plyšovou faunou.

Před vstupem do hlavních prostor můžete v příjemné recepci, vybavené kachlovým krbem, obdivovat pěkné výtvarnické fotografie.

K muzeu patří vlastní parkoviště.


Podrobné informace

Adresa: Troskovice 40, Troskovice,
GPS: 50.5109405555, 15.2245833332
tel.: +420 724 577 389
e-mail: muzeum.panenek@seznam.cz
web: www.muzeumpanenek.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Zámek Bechyně - hradní příkop

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Zimní stadion Český Krumlov, zdroj www.ckrumlov.info

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »