Botanická zahrada, rozárium a skleníky Výstaviště Flora Olomouc


Ukázat na mapě +420 585 726 111        info@flora-ol.cz  |  www.flora-ol.cz
Botanická zahrada, rozárium a skleníky Výstaviště Flora Olomouc
Botanická zahrada, rozárium a skleníky Výstaviště Flora Olomouc, Zdroj:

Po prohlídce botanické zahrady, včetně růžové zahrady se stovkami odrůd růží, si můžete odpočinout na dece na trávníku, dětem dopřát zábavu na dětském hřišti nebo si zahrát pétanque. V blízkosti zahrady se nachází čtyři skleníky s exotickými rostlinami.

Výstaviště Flora Olomouc pečuje mimo jiné o čtyři sbírkové skleníky, které jsou pro veřejnost přístupné od února do listopadu, a botanickou zahradu, jejíž součástí je alpinum, rozárium a další expozice. Botanická zahrada je otevřená od dubna do října.

Botanická zahrada
Botanickou zahradu najdete v Bezručových sadech, jihovýchodně od historického jádra města. Zahrada se rozkládá na ploše tzv. Korunní pevnůstky a již při vstupu do zahrady návštěvníci mohou obdivovat živý plot z ibišku, kterým je vstup lemován. Velmi oblíbenou součástí zahrady je rozárium – růžová zahrada s domácími i světovými odrůdami růží, která stojí za návštěvu zejména v červnu. Neméně zajímavé jsou také další expozice: alpinum, okrasné trávy, léčivé rostliny, výsadby vzácných stromů. Uprostřed zahrady, v blízkosti leknínového jezírka, se nachází odpočinkové místo s pergolou. Odpočívat je možné také na travnatých plochách, kde lze uspořádat třeba i malý piknik. Dětem jsou k dispozici dvě zrekonstruovaná dětská hřiště, dospělí si mohou zahrát obří šachy, ruské kuželky nebo pétanque. V zahradě je možné potkat také volně žijící zvířata – bažanty, zajíce či divoké kachny.

Sbírkové skleníky
Tyto čtyři skleníky, umístěné ve Smetanových sadech, patří k největším a nezajímavějším v České republice. V Palmovém skleníku, zabírajícím plochu 1 500 m2, roste na 50 kusů různých druhů palem, z nichž mnohé jsou téměř 100 let staré. Kromě palem, lián a kapradin zde narazíte také na cizokrajnou faunu – žijí zde exotičtí ptáci, papoušci, barevné akvarijní rybky, obojživelníci, pavouci i kajman brýlový. V Kaktusovém skleníku lze spatřit na 3 000 kusů kaktusů a sukulentů rozmanitých tvarů, pocházejících z Ameriky, Mexika, Japonska i Afriky. Tropický skleník je plný pestrých barev, květů a zajímavých tvarů. Nachází se zde i 5 vzájemně propojených bazénů, kde roste mimo jiné viktorie královská – obří leknínovitá rostlina, jejíž listy unesou i malé dítě. Subtropický skleník, nazývaný také „citrusový“, je domovem rostlin z oblasti Středomoří a Malé Asie. Uvidíte zde rostliny, jejichž plody dobře znáte – jedná se o mandarinky, citrony, pomeranče, kiwi, olivy, granátová jablka nebo fíky.


Podrobné informace

Adresa: Wolkerova 17, Olomouc,
GPS: 49.587, 17.249822
tel.: +420 585 726 111
e-mail: info@flora-ol.cz
web: www.flora-ol.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Pohádkové hrady 2010

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Tereziino Údolí

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »