Zajímavosti, aktuality

Zábavní parky a hřiště pod střechou


Venkovní hřiště zejí prázdnotou, my však víme, kde se mohou děti vydovádět i v zimě! Díky celoročnímu provozu, nezávislém na počasí, stoupá obliba zastřešených dětských zábavních center a hřišť. Tato hřiště jsou často koncipována tak, že děti si hrají a řádí na nejrůznějších atrakcích a jejich rodiče mezitím odpočívají u šálku čaje či kávy a užívají si pohledu na své spokojené děti.
Zábavní parky a hřiště pod střechou - Centrum JungleZábavní parky a hřiště pod střechou - Hrad zábavy PrahaZábavní parky a hřiště pod střechou - Bongo BrnoZábavní parky a hřiště pod střechou - Hopsárium České BudějoviceZábavní parky a hřiště pod střechou - Hopsárium České Budějovice

Kvalitní dětská centra tohoto druhu se v současné době nacházejí pouze ve větších městech, den plný zábavy strávený v některém z nich však stojí za to! Zde uvádíme základní přehled krytých dětských hřišť:

Bongo (Brno)

 • V tomto jedinečném zábavním parku pro celou rodinu si děti mohou vybrat ze spousty atrakcí, z nichž každá představuje jeden světadíl či stát. Pro menší děti je určen dětský koutek, vozítka pro děti a skákací hrad; starší děti určitě budou chtít vyzkoušet závodní dráhu, lezeckou stěnu nebo bungee trampolíny, které jsou vhodné i pro dospělé. Rodičům je k dispozici čtenářský koutek, bistro a internetové wi-fi připojení zdarma.
 • Více informací na www.bongobrno.cz.

Hopsárium (České Budějovice)

 • Toto zastřešené zábavní centrum můžeme právem nazvat světem rodinné zábavy. Rodiče se zde zapojují do dětských her a dovádí se svými dětmi – většina atrakcí je totiž konstruována i pro dospělé. Mezi atrakce, které v Hopsáriu najdete, patří žralok, kterému se dá vlézt do tlamy, nafukovací loď, kopec, ze kterého se sjíždí na nafukovacích kruzích, dětská lezecká stěna nebo šest maxitrampolín. Zábavu i poučení hledejte na dopravním hřišti, ke kterému patří šlapací auta pro malé i velké.
 • Více informací na www.hopsarium.cz.

Hřiště BezBot (České Budějovice)

 • Hřiště BezBot je další dětské hřiště, které slibuje spoustu legrace za každého počasí. Děti zde mohou nejen vybít veškerou svou nashromážděnou energii běháním, lezením, klouzáním a kutálením, ale také rozvíjet své dovednosti a svou fantazii. Součástí hřiště je také oddělená měkká hrací plocha pro batolata.
 • Více informací na www.bezbot.cz.

Lunapark Babylon (Liberec)

 • Lunapark, jako jedna z částí Babylonu, je zastřešený areál se zábavnými atrakcemi pro děti i dospělé s celoročním provozem. Všechny atrakce jsou v ceně vstupného bez časového omezení. Vyzkoušet můžete například autodrom, kolotoče, houpačky, videohry a simulátory nebo rodeo na divokém býku. Můžete také vytvořit tým a zahrát si LASER GAME – kolektivní bojovou hru s laserovými zbraněmi v temném prostředí podzemního labyrintu.
 • Více informací na www.centrumbabylon.cz.

Beckiland (Praha Zličín)

 • Beckiland se nachází v Praze na Zličíně a za každého počasí nabízí dětem možnost pohybového vyžití na nejrůznějších atrakcích. Kouzelný dětský svět plný her a dobrodružství zahrnuje například tyto atrakce: mega-šplhadlo, želatinový kopec, dobrodružnou jeskyni nebo jungle express. Některé atrakce jsou určeny i pro dospělé, a tak mohou rodiče řádit společně se svými dětmi. Pro nejmenší děti je určen koutek pro batolata.
 • Více informací na www.beckiland.cz.

Koala Café (Praha Hostivař)

 • Koala Café je více než dětský koutek – je to místo vytvořené speciálně pro děti, kde se děti společně potkávají, komunikují, hrají si a rozvíjejí své dovednosti. Ústředním prvkem dětské herny je prolézačka, rozdělená podle obtížnosti na dvě části. V dětské herně se dále nachází množství skluzavek, tobogánů, prolézacích tubusů, překážek ve formě válců, kostek, míčků a sítí. Na hernu bezprostředně navazuje kavárna s nabídkou nápojů a lehkého občerstvení.
 • Více informací na www.koalacafe.cz.

Hrad Zábavy (Palladium Praha)

 • Zábavní centrum Hrad Zábavy se skvělými atrakcemi pro různé věkové kategorie se nachází v největším pražském obchodním domě – v Palladiu. Dětem jsou zde k dispozici skluzavky, trampolína, balónkové bazény, vzduchové pistole, hrací automaty, kde mohou vyhrát milé dárečky, a také speciální zóna pro nejmenší děti do 4 let. Zvídavé děti si mohou také vyzkoušet rýžování zlata a polodrahokamů. A co rodiče? Rodiče si mohou užívat zábavy se svými dětmi, nebo je svěřit zkušeným animátorům, se kterými se děti nebudou nudit.
 • Více informací na www.hradzabavy.cz.

Adventure minigolf (Praha Kunratice)

 • Nejedná se o klasické dětské zábavní centrum, přesto jsme tento areál zařadili do přehledu krytých dětských hřišť. Nachází se zde totiž kryté minigolfové hřiště se sedmnácti jamkami a umělou golfovou trávou, které zaručuje zábavu pro děti i dospělé za každého počasí. Dráhy jsou obklopeny palmami, květinami a vodním jezírkem a skrývá se zde dokonce jeden zajímavý příběh o kapitánovi Hoolovi… Děti se již od prvního úderu zapojují do tohoto příběhu, na jehož konci je čeká poklad!
 • Více informací na www.adventureminigolf.cz.

JoJo park (Ostrava)

 • JoJo park je největší zábavní centrum pro děti v Moravskoslezském kraji. Pro děti do 3 let je vyhrazen samostatný bezpečný herní prostor, kde jsou dětem k dispozici odrážedla, prolézačky, balónkový bazén, mega kostky a další hračky. Starší děti se mohou vydovádět v prolézacím labyrintu, na skluzavkách, v balónkových bazénech, na nafukovacím skákacím hradu, herních automatech, pneumatických dělech nebo šlapacích autech.
 • Více informací na www.jojopark.cz.

Centrum Jungle (Olomouc, Ostrava, Přerov)

 • Centrum Jungle je hlavně interiérové dětské hřiště, kde si děti zařádí a rodiče odpočinou. Centrum Jungle najdete ve třech městech – v Olomouci, v Přerově a v Ostravě. V každém z těchto center jsou pro děti připraveny tyto atrakce: trampolína, Opičárna – síťové překážky v několika patrech se skluzavkou, bazénem s balonky a pavoučí sítí. Součástí každé Jungle je také kavárna, která nabízí občerstvení pro děti i jejich rodiče.
 • Více informací na www.centrumjungle.cz.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Hrad Hukvaldy - Hukvaldská revoluce - dobývání hradu

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Rozhledna na vrchu Chlum, Chanovice - výhled

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

Školní exkurze a výlety

Centrum dřevařství Modrava - Výtvarné kurzy (Malování ptáčků)

Výběr školních exkurzí a výletů

Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

Poslední komentáře ...

Výstaviště - Incheba, Plavecký bazén Praha Holešovice

Prosím o zaslání rozpisu plavání pro seniory zdarma Děkuji Sp.

Areál Barochov - Lanové centrum ZIPTRIP

Dobrý den, park je zrušen úplně nebo jen dočasně? Díky za odpověď

Pstruží farma Bělá

kdy otvirate apecete pstruhy dekuji

ZUŠ Praha 9, Učňovská

...

Zobrazit další příspěvky »