Zajímavosti, aktuality

Zábavní parky a hřiště pod střechou


Venkovní hřiště zejí prázdnotou, my však víme, kde se mohou děti vydovádět i v zimě! Díky celoročnímu provozu, nezávislém na počasí, stoupá obliba zastřešených dětských zábavních center a hřišť. Tato hřiště jsou často koncipována tak, že děti si hrají a řádí na nejrůznějších atrakcích a jejich rodiče mezitím odpočívají u šálku čaje či kávy a užívají si pohledu na své spokojené děti.
Zábavní parky a hřiště pod střechou - Centrum JungleZábavní parky a hřiště pod střechou - Hrad zábavy PrahaZábavní parky a hřiště pod střechou - Bongo BrnoZábavní parky a hřiště pod střechou - Hopsárium České BudějoviceZábavní parky a hřiště pod střechou - Hopsárium České Budějovice

Kvalitní dětská centra tohoto druhu se v současné době nacházejí pouze ve větších městech, den plný zábavy strávený v některém z nich však stojí za to! Zde uvádíme základní přehled krytých dětských hřišť:

Bongo (Brno)

 • V tomto jedinečném zábavním parku pro celou rodinu si děti mohou vybrat ze spousty atrakcí, z nichž každá představuje jeden světadíl či stát. Pro menší děti je určen dětský koutek, vozítka pro děti a skákací hrad; starší děti určitě budou chtít vyzkoušet závodní dráhu, lezeckou stěnu nebo bungee trampolíny, které jsou vhodné i pro dospělé. Rodičům je k dispozici čtenářský koutek, bistro a internetové wi-fi připojení zdarma.
 • Více informací na www.bongobrno.cz.

Hopsárium (České Budějovice)

 • Toto zastřešené zábavní centrum můžeme právem nazvat světem rodinné zábavy. Rodiče se zde zapojují do dětských her a dovádí se svými dětmi – většina atrakcí je totiž konstruována i pro dospělé. Mezi atrakce, které v Hopsáriu najdete, patří žralok, kterému se dá vlézt do tlamy, nafukovací loď, kopec, ze kterého se sjíždí na nafukovacích kruzích, dětská lezecká stěna nebo šest maxitrampolín. Zábavu i poučení hledejte na dopravním hřišti, ke kterému patří šlapací auta pro malé i velké.
 • Více informací na www.hopsarium.cz.

Hřiště BezBot (České Budějovice)

 • Hřiště BezBot je další dětské hřiště, které slibuje spoustu legrace za každého počasí. Děti zde mohou nejen vybít veškerou svou nashromážděnou energii běháním, lezením, klouzáním a kutálením, ale také rozvíjet své dovednosti a svou fantazii. Součástí hřiště je také oddělená měkká hrací plocha pro batolata.
 • Více informací na www.bezbot.cz.

Lunapark Babylon (Liberec)

 • Lunapark, jako jedna z částí Babylonu, je zastřešený areál se zábavnými atrakcemi pro děti i dospělé s celoročním provozem. Všechny atrakce jsou v ceně vstupného bez časového omezení. Vyzkoušet můžete například autodrom, kolotoče, houpačky, videohry a simulátory nebo rodeo na divokém býku. Můžete také vytvořit tým a zahrát si LASER GAME – kolektivní bojovou hru s laserovými zbraněmi v temném prostředí podzemního labyrintu.
 • Více informací na www.centrumbabylon.cz.

Beckiland (Praha Zličín)

 • Beckiland se nachází v Praze na Zličíně a za každého počasí nabízí dětem možnost pohybového vyžití na nejrůznějších atrakcích. Kouzelný dětský svět plný her a dobrodružství zahrnuje například tyto atrakce: mega-šplhadlo, želatinový kopec, dobrodružnou jeskyni nebo jungle express. Některé atrakce jsou určeny i pro dospělé, a tak mohou rodiče řádit společně se svými dětmi. Pro nejmenší děti je určen koutek pro batolata.
 • Více informací na www.beckiland.cz.

Koala Café (Praha Hostivař)

 • Koala Café je více než dětský koutek – je to místo vytvořené speciálně pro děti, kde se děti společně potkávají, komunikují, hrají si a rozvíjejí své dovednosti. Ústředním prvkem dětské herny je prolézačka, rozdělená podle obtížnosti na dvě části. V dětské herně se dále nachází množství skluzavek, tobogánů, prolézacích tubusů, překážek ve formě válců, kostek, míčků a sítí. Na hernu bezprostředně navazuje kavárna s nabídkou nápojů a lehkého občerstvení.
 • Více informací na www.koalacafe.cz.

Hrad Zábavy (Palladium Praha)

 • Zábavní centrum Hrad Zábavy se skvělými atrakcemi pro různé věkové kategorie se nachází v největším pražském obchodním domě – v Palladiu. Dětem jsou zde k dispozici skluzavky, trampolína, balónkové bazény, vzduchové pistole, hrací automaty, kde mohou vyhrát milé dárečky, a také speciální zóna pro nejmenší děti do 4 let. Zvídavé děti si mohou také vyzkoušet rýžování zlata a polodrahokamů. A co rodiče? Rodiče si mohou užívat zábavy se svými dětmi, nebo je svěřit zkušeným animátorům, se kterými se děti nebudou nudit.
 • Více informací na www.hradzabavy.cz.

Adventure minigolf (Praha Kunratice)

 • Nejedná se o klasické dětské zábavní centrum, přesto jsme tento areál zařadili do přehledu krytých dětských hřišť. Nachází se zde totiž kryté minigolfové hřiště se sedmnácti jamkami a umělou golfovou trávou, které zaručuje zábavu pro děti i dospělé za každého počasí. Dráhy jsou obklopeny palmami, květinami a vodním jezírkem a skrývá se zde dokonce jeden zajímavý příběh o kapitánovi Hoolovi… Děti se již od prvního úderu zapojují do tohoto příběhu, na jehož konci je čeká poklad!
 • Více informací na www.adventureminigolf.cz.

JoJo park (Ostrava)

 • JoJo park je největší zábavní centrum pro děti v Moravskoslezském kraji. Pro děti do 3 let je vyhrazen samostatný bezpečný herní prostor, kde jsou dětem k dispozici odrážedla, prolézačky, balónkový bazén, mega kostky a další hračky. Starší děti se mohou vydovádět v prolézacím labyrintu, na skluzavkách, v balónkových bazénech, na nafukovacím skákacím hradu, herních automatech, pneumatických dělech nebo šlapacích autech.
 • Více informací na www.jojopark.cz.

Centrum Jungle (Olomouc, Ostrava, Přerov)

 • Centrum Jungle je hlavně interiérové dětské hřiště, kde si děti zařádí a rodiče odpočinou. Centrum Jungle najdete ve třech městech – v Olomouci, v Přerově a v Ostravě. V každém z těchto center jsou pro děti připraveny tyto atrakce: trampolína, Opičárna – síťové překážky v několika patrech se skluzavkou, bazénem s balonky a pavoučí sítí. Součástí každé Jungle je také kavárna, která nabízí občerstvení pro děti i jejich rodiče.
 • Více informací na www.centrumjungle.cz.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Zámek Dřevohostice

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »